Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 13:08:08 »
Biały kolor na żółtym tle to tragedia. Na komputerze jeszcze widać, ale na wydruku nie widać. U góry było miejsce na autorów, gdy napis nie jest nazwiskiem - wygląda nieciekawie. To już wolałbym całkowicie zrezygnować z tego napisu.

Cytuj
popieram odwołanie do złotej ery i np tekst "antologia komiksów ze złotej ery". Samo retro wskazuje, że są to stare komiksy, ale brakuje dopowiedzenia - jak stare

Ten napis wprowadzałby w błąd. Bo będą komiksy sprzed „złotej epoki” i „po złotej epoce” - mieszanina. Nie każdy wie, kiedy była złota epoka komiksu, a kiedy zaczęła sie srebrna, a ograniczać się do sztywnego okresu czasu nie chcę. Zastanawiam się obecnie nad opcjami „Antologia archiwalnych opowieści rysunkowych”, „Archiwalne opowieści rysunkowe” i „Archiwum opowieści rysunkowych” (to ostatnie chyba jest najlepsze).
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Listopad 2021, 14:17:31 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 14:15:51 »
Imo ta wersja wciąż zdecydowanie najlepsza, napis Krakers wystarczająco widoczny i się nie gryzie, co jest zaletą, bo nie lubię jak logo wydawcy wali po oczach na okładce, i lepiej wygląda napis nad tytułem "Retro".



Dla mnie również ta jest najlepsza. Chętnie wezmę oba tytuły.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 14:18:03 »
Próbka kolejna- bez korony i z nowym sloganem:

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Koalar

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 14:25:57 »
Biały napis wygląda słabo. Już lepszy czarny, ale jakiś niebieski powinien być jeszcze lepszy (odróżniałby się i od żółtego, i od czarnych linii). Można też napis Krakers dać na samej górze:
Krakers
RETRO
Antologia...

Może trochę dużo byłoby tam napisów i w poprzednich Krakersach ten napis był na dole, ale nie widzę potrzeby zasłaniania rysunku napisem, kiedy jest pusta przestrzeń na górze.

Antologia>archiwum (brzmi niekomiksowo; kojarzy się z jakimiś dokumentami).
Podtytuł mógłby brzmieć:
Antologia klasycznych opowieści rysunkowych

Trochę długi i "klasyczny" jest chyba mało konkretny (albo ktoś powie, że klasyczne to są jednak inne komiksy), ale brzmi fajnie, a i tak chętni będą wiedzieć, co ma być w tym zbiorze komiksów.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 14:26:14 »
Biały kolor na żółtym tle to tragedia. Na komputerze jeszcze widać, ale na wydruku nie widać.
To w takim razie głosuję na ostatnią propozycję.

Zastanawiam się obecnie nad opcjami „Antologia archiwalnych opowieści rysunkowych”, „Archiwalne opowieści rysunkowe” i „Archiwum opowieści rysunkowych” (to ostatnie chyba jest najlepsze).
Tutaj oddaję głos na „Antologia archiwalnych opowieści rysunkowych”, ale gdyby to okazało się za długie to wybrałbym „Archiwum opowieści rysunkowych”.

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 18:25:02 »
Jak nie półprzeźroczystym "plackiem" to może obrysem? Albo nie czarną łatką z białym logo, a czarnym logo z białą łatką...
Tło mniej nasycone jest chyba bardziej spójne z z duchem rysunku.

Offline nori

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #381 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 07:25:09 »
Jeżeli  można, to jednak w podtytule dla mnie najlepiej brzmi słówko "klasyczny" -> Antologia klasycznych opowieści rysunkowych. Ani Stare, ani archiwum nie pasują. Klasyczne natomiast oddają idealnie ducha zawartych komiksów w tym zbiorze.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline PJP

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #382 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 08:40:46 »
Też jestem zdania, że antologia klasycznych opowieści rysunkowych brzmi najlepiej. Co do grafik ->

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #383 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 09:29:07 »
Skoro jest tytuł "Retro", to wszelkie dodatki typu klasyczne itd. są trochę nadmiarowe.

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #384 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 10:56:54 »
Też jestem zdania, że antologia klasycznych opowieści rysunkowych brzmi najlepiej. Co do grafik ->

Widzę, że pierwsza propozycja ma najwięcej zwolenników, więc fajnie by było jakby szanowne wydawnictwo rozważyło ponownie taki układ, tytuł i kolory. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #385 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 13:08:55 »
Jeden z czytelników tego forum podesłał mi taką wizualizację (nie patrzcie na okolice logo i slogan, ale na tło).



Mi się podoba, ale nie wiem jak Wam. Jeszcze takie coś przyszło mi do głowy: „Wykopalisko opowieści rysunkowych”, bo  takich czuję się jak „komiksowy archeolog” z pędzelkiem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Listopad 2021, 13:15:05 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #386 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 13:09:56 »
Tylko jednokolorowe tło.

Gradient psuje całą retro otoczkę.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #387 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 13:16:25 »
Na obrazku widać, że kolorysta wiedział, co to gradient, więc pasowałby, z drugiej strony - na oryginalnym obrazku tło było jednolite.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #388 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 14:36:18 »
@up

Masz rację jest gradient na obrazku, ale idę o zakład, że wykonany ręcznie, a nie cyfrowo. A to tło, aż "wali" komputerem :) Poniżej oryginalna okładka, Twój obrazek jest już trochę bardziej "wypolerowany".

Swoją drogą świetny obrazek wybrałeś :)


Offline Jaxx

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #389 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 14:55:45 »
Jeden z czytelników tego forum podesłał mi taką wizualizację (nie patrzcie na okolice logo i slogan, ale na tło).



Mi się podoba, ale nie wiem jak Wam. Jeszcze takie coś przyszło mi do głowy: „Wykopalisko opowieści rysunkowych”, bo  takich czuję się jak „komiksowy archeolog” z pędzelkiem.

Jak dla mnie, chyba najfajniejszy wariant.