Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #360 dnia: So, 30 Październik 2021, 14:27:04 »
  Mi chyba najbardziej podchodzi Złota Era Komiksów chociaż przekształcił bym to w Komiksy Złotej Ery. Ale to Retro zwłaszcza jeżeli miałoby być tego więcej niż 1 i jako nawiązanie do Relaxu, również w porządku. Okładka też super, nie zmieniaj jej.

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #361 dnia: So, 30 Październik 2021, 15:19:32 »
"Retro" to bardzo fajny tytuł, okładka też dobra.
Osobiście chętnie widziałbym w tym więcej komiksów w stylu tych zaprezentowanych fragmentów o potworach czy kosmitach - takie wizje sprzed już stulecia mają wiele uroku. W przypadku komiksów historycznych czy pirackich nie ma już tej warstwy uroku, zostaje tylko archaiczność opowieści. A "Ivanhoe" to w ogóle bym wywalił, mam alergię na sir Waltera Scotta.
A może zamiast numerowania robić tematycznie - retro kosmici, retro potwory, retro rycerze itd.?

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #362 dnia: So, 30 Październik 2021, 15:21:28 »
Ja jestem za mieszaniem, retro jednego gatunku mogloby mocno zmeczyc, a tak bedzie roznorodnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #363 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:03:04 »
Będzie mieszanie, bo chcę osiągnąć różnorodność i klimat starych „Relaxów” oraz zapobiec znudzeniu czytelnika monotematycznością. Poza tym byłoby trudniej zebrać komiksy z domeny publicznej do albumu na odpowiednim poziomie, gdyby decydował gatunek a nie sam komiks.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #364 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:47:43 »
Takie przemyślenie na temat okładki i niewidoczności loga: może by tak dać pod nim czarny prostokąt/elipsę z przeźroczystością i rozmyciem krawędzi?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #365 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 06:20:54 »
Nad logiem na dole będę jeszcze myślał (na razie usunąłem detale rysunku w okolicy loga). Na razie to projekty wstępne, który będzie ewoluować. Nad rysunkiem muszę popracować od zera, bo ma niską rozdzielczość i rozmycia kreski), ale każdy pomysł jest cenny, bo może zainspirować.

Poniżej dwie nowe opcje okładki. Nie wiem, która lepsza. Kolor morski trochę przyciemniłem, by pistolet był jaśniejszy (bardziej widoczny).

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #366 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 07:49:04 »
Poprzednia wersja okladki kolorystycznie mam wrazenie, ze lepsza, napis bialy krakers mimo, ze troche mniej czytelny, to ladnie wygladal i ja bym go zostawil, dzieki temu tez nie trzeba by sie bylo bawic w usuwanie kresek wokol niego. Byc moze warto tez zamienic slowo starych na jakies inne - z dawnych lat, klasycznych, dawnych, sam nie wiem, ale starych jakos brzmi dla mnie dziwnie i zle.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Listopad 2021, 09:02:59 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #367 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 08:44:19 »
RETRO
Vintage  Comics Vault

he, he.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #368 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 09:16:22 »
Zastanawiam się nad tym napisem. Właśnie się zorientowałem, że KAW wydał nowe „Relaxy” z podtytułem „Antologia opowieści rysunkowych”. Z jednej strony chcę osiągnąć inspiracyjne podobieństwo, z drugiej nie chcę zżynać cudzych pomysłów.

„Antologia opowieści komiksowych vintage”, „Antologia opowieści komiksowych z XX wieku”, „Antologia dawnych opowieści komiksowych”, „Antologia komiksów z dawnych czasów”?
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #369 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 09:49:54 »
IMO „Antologia dawnych opowieści komiksowych” brzmi git, choć ja bym nic nie miał przeciwko skopiowaniu Relaxu i daniu „Antologia opowieści rysunkowych”, ewentualnie „Antologia opowieści komiksowych”, ostatecznie sam tytuł Retro dość precyzyjnie opisuje co jest sednem antologii, więc chyba nie jest konieczne dublowanie tego opisu w podtytule... no ale ja się nie znam.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #370 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 10:00:03 »
Sukienka po usunięciu kresek wygląda jak żółta plama, nie idź w tę stronę, proszę.
Co do podtytuły sam nie wiem XD Ogólnie brzmi fajnie o ile nie ma w nim "starych" :P
I nieco bardziej podoba mi się wersja z czarnym tłem, choć i ta jednolita jest spoko.

Offline Megatron

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #371 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 13:10:39 »
Jak dla mnie lepiej bez czarnego gradientu. Napis może być biały lub jasnoszary, a podtytuł nawiązywać do ukutego podziału na złotą i srebrną erę.

Retro
Komiksy złotej ery

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #372 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 13:32:14 »
Do wersji finalnej okładki pewnie będzie jeszcze kilka wersji pomiędzy. Uwagi są mile widziane. Prace nad albumami jeszcze się na poważnie nie zaczęły - ale myślę, że najpierw będzie wydany komiks Rafała Śladowskiego (pierwsza połowa 2022 r.) a „Retro - 1” w drugiej połowie. Na chwile obecną wg zamówień nakład obu wynosi 17 egz., a jeszcze mailingu nie wysyłałem do stałych czytelników.

Jeszcze jedno podejście i dla porównania wersja wcześniejsza. Kompletnie nie mam pomysłu na logo Krakers. Musi być w tym miejscu, ale białe napisy na żółtym tle są niewidoczne, a czarne tracą się jeśli jest pod nią czarna kreska. Cień pod logo nie pasuje do reszty, a inne tło (np. prostokąt koloru) burzy kompozycję całej serii i nieciekawie wygląda. Alternatywą mógłby być inny rysunek, ale ten jest wg mnie świetny.

« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Listopad 2021, 15:32:25 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline maxim1987

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #373 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 11:57:21 »
wg napis bez korony wygląda lepiej. co do podpisu - popieram odwołanie do złotej ery i np tekst "antologia komiksów ze złotej ery". Samo retro wskazuje, że są to stare komiksy, ale brakuje dopowiedzenia - jak stare
po poprawce logo Krakersa wygląda OK, nie ma już rozmazanej sukienki

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #374 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 12:17:20 »
Imo ta wersja wciąż zdecydowanie najlepsza, napis Krakers wystarczająco widoczny i się nie gryzie, co jest zaletą, bo nie lubię jak logo wydawcy wali po oczach na okładce, i lepiej wygląda napis nad tytułem "Retro".

« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Listopad 2021, 12:18:54 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.