Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 34685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #330 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 19:41:13 »
Otrzymałem informację, że introligatornia skończyła montować komiksy „Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” i w poniedziałek wyślą mi paczkę kurierem. Oznacza to, że we wtorek mogą dojść do wydawnictwa i w środę mogą wyjść pierwsze przesyłki. Czekam jeszcze na autografy od rysownika.

Okazało się, że wydrukowali kilka więcej (zawsze tak robią na wypadek gdyby w introligatorni coś zepsuli), więc jeśli ktoś byłby chętny – to są do sprzedania 3 ostatnie egzemplarze i 1 egz. korektorski.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #331 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 14:57:53 »
Dzisiaj dotarły do wydawnictwa komiksy „Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” z drukarni i autografy od rysownika. Wykonane są już autografy moje – scenarzysty. Są na papierze samoprzylepnym. Nie będę wklejał – każdy zamawiający sam zdecyduje w którym miejscu chce nakleić, czy może woli mieć je luzem.

Od jutra pakowanie, pierwsze wysyłki powinny wyjść pojutrze.

Nie zauważyłem na egzemplarzach rys i stuknięć, sam druk wyszedł bardzo ładnie, aż się zdziwiłem. Kolory są soczyste i pełne (bez smug), czernie czarne a kreska ostra i wyraźna. Możliwe, że to najładniej wydany komiks z serii „Krakersa”.

Poniżej zdjęcie dwóch egzemplarzy – niestety, słabej jakości, nie oddają wrażenia finalnego.


Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #332 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 20:46:24 »
Pokaż jeszcze jakieś przykładowe rysunki od rysownika :)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 09:48:24 »
Wydruki próbne „Arbuza Jagody” – broszury 32 stronicowe – przydziałem losowym otrzymają:

1. Tomasz L.

2. Krzysztof H.

Dzisiaj ostatnie komiksy będą pakowane i zaraz potem rozpoczynam etykietowanie i naklejanie listów przewozowych. Czyli komiksy powinny wyjść dzisiaj (Paczka w Ruchu) lub jutro (kurier). Najpóźniej w poniedziałek po weekendzie. Zamawiający, którzy nie wskazali kiosku Ruchu do odbioru, albo wskazali kioski nie świadczący już tej usługi, powinny spodziewać się ode mnie telefonów lub emaili.

Do wyczerpania nakładu pozostały 3 egz., którym nic nie dolega (stany chyba idealne - pierwszy raz nie odrzuciłem ani jednego egzemplarza przy pakowaniu) w cenie 140 zł za 1 egz., oraz jeden wydruk próbny (pełna treść, miękka okładka luzem, klejony grzbiet, przed korektą) za 50 zł + koszt wysyłki. Wszyscy zamawiający te ostatnie sztuki otrzymają autografy z rysunkami (mam kilka sztuk więcej, więc wystarczą dla tych 4 osób).

Wszyscy dostają takie same zestawy autografów z grafikami - od rysownika rysunek z głową Arbuza Jagody, a ode mnie mordoklejka - zwierzątko z z Bulgotii (na każdym rysunku narysowałem ją inaczej, z większą liczbą detali lub mniejszą, czasami z dymkiem, ale na ogół bez. Niektórym osobom nakleiłem je w albumie, ale większości dołączyłem luzem (jeden brzeg może być nierówny, sugeruję zamawiającym wyrównać przed naklejeniem). Poniżej próbne autografy, które mi pozostały.

Podpisy zamazałem, aby Wielcy Bracia - Google i Facebook - nie wiedzieli jakie mamy podpisy i charakter pisma (im mniej danych biometrycznych znają, tym lepiej).

« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Październik 2021, 10:03:30 wysłana przez Krakers »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 16:21:16 »
Egzemplarz korektorski właśnie zszedł - ma numer 00.

Nadwyżka ma numery B1, B2, B3, B4 i B5, z czego trzy trafią do bibliotek. Jedna z bibliotek - która kupuje do zbiorów - miała mieć normalny numer, ale dałem jej B, i teraz na zbyciu są numery 49, B2 i B3.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Październik 2021, 16:58:34 wysłana przez Krakers »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #335 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 17:37:15 »
Jedyna przesyłka paczkomatem (próbna) i wszystkie zamówione Pocztą Polską wyszły (jedna osoba nie podała telefonu, więc zamiast przesyłki kurierskiej Pocztex48 otrzyma zwykłą paczkę ekonomiczną).

Prawie wszystkie dawne Paczki w Ruchu i obecne Orlen Paczki wyszły. Jedynie pan Piotr M. proszony jest o wskazanie punktu odbioru przesyłki, bo zapomniał przy zamówieniu i teraz paczka czeka na wysyłkę.

Wszystkie przesyłki kurierskie wyjdą 18 października w poniedziałek - czekam na wizytę kuriera.

Od następnego komiksu będzie można zamawiać dostawę paczkomatami.

« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Październik 2021, 17:40:58 wysłana przez Krakers »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #336 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:12:04 »
Wszystkie przesyłki z „Arbuzem Jagodą” są w drodze. Przed chwilą kurier odebrał te, które jeszcze nie wyszły. Powinny zacząć docierać do zamawiających od dzisiaj (paczkomat i Pocztex 48), a jutro dotrą do większości zamawiających. Nie wiem, jak długo będą szły Orlen Paczką, ale myślę, że do piątku powinny powinny dotrzeć.

Offline Szekak

  • Wiadomości: 3292
  • Polubień: 2665
  • Zwyrodniały i godny pogardy bękart natury.
    • Zobacz profil
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #337 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 15:28:10 »
Krakers wyda komiksy Rafała Śladowskiego w kolorze, będą pokolorowane. Czytał ktoś? Dobre to? :)
Czerwone ślepia wpatrywały się w niego, tlące się jeszcze wstrętnym życiem, by po chwili zaszklić się i znieruchomieć.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #338 dnia: Dzisiaj o 14:09:46 »
Wszystkie przesyłki kurierskie InPostem i Pocztexem48 zostały odebrane, oprócz dwóch, które umieszczono w paczkomatach. Proszę je odebrać, bo inaczej do mnie wrócą.