Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #315 dnia: Cz, 26 Sierpień 2021, 07:39:53 »
Fajnie to wyglada, jest szansa na pelwn album?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #316 dnia: Cz, 26 Sierpień 2021, 07:53:52 »
Nie wiem. Na razie myślę nad albumami-antologiami pt. „Stare komiksy”, w których mogą pojawić się też komiksy superbohaterskie z domeny publicznej.

Na razie nakład „Arbuza” wynosi 39 egz., jedna osoba zadeklarowała że chce, ale nie złożyła formalnego zamówienia, więc jest szansa na obniżkę ceny do 135 zł. Z tych 39 egz. nie wpłaciło jeszcze 18.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Sierpień 2021, 07:55:32 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #317 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 21:48:00 »
Musiałem dzisiaj podjąć trudną decyzję. Jak pisałem, znalazłem tańszą drukarnię, ale 1 września zacznie się sezon kalendarzowy i ceny materiałów dla drukarń mogą być windowane z powodu niedoborów na rynku, dlatego musiałem podjąć decyzję o ostatecznym nakładzie i cenie, by drukarnia zamówiła materiały teraz, gdy są tanie, pod moje zamówienie.

Nakład wyniesie 50 egz. i nie wzrośnie.

Cena - 140 zł (zostanie obniżona do 130 zł, jeśli cały nakład 50 egz. zejdzie przed oddaniem do druku - wtedy różnica 10 zł będzie zwracana).

Skromny, bezpłatny upominek w postaci broszury komiksowej „Kapitan Marvel Jr walczy o Stalingrad” dostaną tylko osoby, które kupią „Arbuza” przed datą ukazania się. Nakład „Marvela Jr” będzie więc mniejszy niż „Arbuza”. Dodruków nie będzie nawet jeśli ktoś będzie oferował pieniądze.

Czasy są dziwne, a małe firmy w branży drukarskiej walczą o przetrwanie - obecnie są problemy z niedoborami papieru na rynku z powodu kryzysu gospodarczego z winy rządów. Załamuje się łańcuch dostaw z powodu wydłużania stanu epidemii oraz zgonów z powodu problemów z dostępem do lekarzy i po szczepieniach na COVID-19). Szczegółowe wyjaśnienie sytuacji tutaj:

https://komiks.top/aktualizacja-cennika/

Wspominany kryzys dotyczy wielu branż (małych firm, bo wielkie mają się świetnie). Dzisiaj miałem zabieg ozonowania krwi (próbuję się tak wyleczyć z mojej choroby - ozonowanie krwi zabija wirusy we krwi i może aktywować organizm do walki z chorobą), i dowiedziałem się od bardzo gadatliwej pielęgniarki, że właśnie zmarł drugi z trzech pracowników diagnostyki, którzy od lat odbierali od niej próbki do badań. Obaj zmarli byli szczepieni dwoma dawkami na COVID-19. Przy okazji dowiedziałem się, że wiele osób, które zmarły rzekomo na COVID-19 pod respiratorami, zabili niedoświadczeni w obsłudze respiratorów lekarze, np. dermatolodzy i stomatolodzy, po krótkim kursie. Dla każdego pacjenta trzeba inaczej ustawiać respirator, co wymaga długiej praktyki, a oni błędnie ustawiając urządzenie doprowadzali do śmierci miażdżąc płuca zbyt wysokim ciśnieniem. Pielęgniarka dziwiła się, że pacjentom z COVID-19 nie ozonuje się krwi i nie podaje leków wziewnych na infekcje płuc (nebulizatorami, jak rutynowo robi się to u dzieci), tylko podłącza do tlenu lub respiratorów. Wiem, że to forum komiksowe, ale o tym nie usłyszycie w TV, bo jest cenzura. Napisałem to, co dzisiaj usłyszałem podczas kolejnej kroplówki z ozonem. Została mi jeszcze ostatnia z serii i potem okaże się, czy to coś dało. Na razie wiem, że bóle mi minęły, ale to może być chwilowy efekt zmniejszenia wirusów we krwi zabitych przez ozon, bo mogą się znów namnożyć.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Sierpień 2021, 22:04:31 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #318 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:55:15 »
„Buster Brown i Tygryś biorą parę koszul” - odcinek 63 komiksu Richarda F. Outcaulta z 1904 roku w formie wideokomiksu.

https://komiks.top/buster-brown-i-tygrys-biora-pare-koszul/



Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #319 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 17:15:17 »
Nakład „Arbuza Jagody i tajemnic Zun-Zuna”, według liczby gratisów i zamówień - wynosi 41 egz. Do wyczerpania nakładu 50 egz. pozostało 9 egz.

Dla zabawy z 3 kadrów z komiksu (po usunięciu tekstu narratora) zmontowałem tę oto mini-planszę.

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #320 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 15:54:40 »
Przed chwilą do osób, które zamawiały „Arbuza Jagodę i tajemnice Zun-Zuna” wysłałem przypominającego maila z numerem konta i cennikiem. Komiks już za ok. 2 tygodnie trafi do drukarni. Budżet jest bardzo napięty i balansuje na pograniczu opłacalności, więc proszę o dokonywanie wpłat.

Upominek „Kapitan Marvel Jr walczy o Stalingrad” dostaną tylko osoby, które wpłacą przed oddaniem komiksu do drukarni lub umówią późniejszą wpłatę z wyprzedzeniem.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #321 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 17:18:35 »
Dzisiaj dostałem z drukarni próbny wydruk komiksu. Ma miękką okładkę luzem a grzbiet jest klejony, dlatego słabo widać wewnętrzne marginesy. Nie sugerujcie się tym - album będzie wyglądać tak jak dotychczasowe komiksy z kolekcji - twarda okładka, szycie nićmi, wstążeczka-zakładka, itd.

Oto zdjęcia, a na koniec wideo, prezentacji egzemplarza próbnego. Jakość zdjęć i wideo taka sobie (kamerę mam dziadowską), ale pozwoli to niezdecydowanym zorientować się mniej więcej czego się spodziewać.





























A tak wygląda prezentacja wideo.


Film w lepszej jakości można zobaczyć tutaj:
https://komiks.top/zdjecia-i-wideo-probnego-wydruku-arbuza-jagody-i-tajemnic-zon-zuna/

Przypomnę, że każdy zamawiający, który dokona wpłaty przed oddaniem komiksu do druku, otrzyma bezpłatny bonus komiksowy. Do wyczerpania nakładu pozostało 8 egzemplarzy. Od jutra zaczynam finalne korekty a potem komiks trafi do drukarni.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Wrzesień 2021, 17:20:19 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #322 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 17:22:12 »
Zostały 3 ostatnie egzemplarze „Arbuza Jagody i tajemnic Zun-Zuna” na zbyciu. Komiks trafi do drukarni za ok. 10 dni. Aktualnie trwa druga korekta, potem będzie trzecia i finalizacja.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #323 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 17:37:49 »
I kolejny egzemplarz został zamówiony. Zaczynam obawiać się, że zabraknie zanim się ukaże. Do rozdysponowania zostały ostatnie dwie sztuki.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Online Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #324 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 19:22:51 »
Poszło moje zamówienie przed chwilą :)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #325 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 20:01:35 »
Przed chwilą wpłynęły 2 kolejne zamówienia i aktualna liczba zamówień „Arbuza Jagody” wynosi 50 (w tym egzemplarze gratisowe dla autorów i wydawcy). Nakład 50 egz. oznacza, że brakuje już wolnych egzemplarzy.

Ewentualni chętni mogą wpisać się na listę rezerwową - jeśli ktoś zrezygnuje lub nie wpłacił to ich egzemplarze uwolnią się do sprzedaży. Jeśli liczba dodatkowych chętnych wyniesie 20, można pomyśleć o dodruku.

Będę mieć też na zbyciu egzemplarz korektorski (ten z filmiku wideo).

« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Wrzesień 2021, 20:18:19 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #326 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 08:56:49 »
Przed chwilą wysłałem maila do 4 osób, które jeszcze za „Arbuza” nie zapłaciły lub nie ustaliły późniejszego terminu zapłaty (jestem elastyczny).

Komiks trafi do druku oficjalnie w środę (nieoficjalnie we wtorek wieczorem).

Obecnie wszystkie 50 egzemplarzy nakładu rozdysponowano - czyli zostały już sprzedane lub zarezerwowane. Egzemplarze nieopłacone do dnia druku lub bez dogadania późniejszej daty wpłaty, zostaną uwolnione do sprzedaży. Przypominam też, że autografy i rysunki obu autorów oraz bonusowy komiks „Kapitan Marvel Jr walczy o Stalingrad” dostaną tylko osoby, które zapłacą przed oddaniem komiksu do drukarni. To właściwie ostatni moment na wpłaty.

Dane do konta i kwoty wysyłałem w wiadomościach e-mailowych. jeśli ktoś nie dostał, niech sprawdzi zakładkę ze spamem, lub napisze do mnie PW lub e-maila.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Wrzesień 2021, 08:59:49 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #327 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 14:07:20 »
Dzisiaj album „Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” został wysłany do drukarni. Obecnie czekam na potwierdzenie odebrania materiałów i wyceny.

Ostatecznie wyszło 212 stron A4,a cena ostatecznie wyszła 140 zł za 1 egzemplarz. Komiks zamówiły też 2 księgarnie, więc kto się nie załapał, będzie jeszcze miał możliwość zakupu z drugiej ręki.

Wczoraj robiłem czwartą, finalną korektę i zajęła mi 7 godzin, więc komiks czyta się ok. 6 godzin.

Gdy będę wiedział więcej, napiszę. Teraz pora na drukowanie bonusów i przygotowanie przez rysownika rysunków z autografami.



« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Wrzesień 2021, 14:10:27 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #328 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 09:27:56 »
Wydrukowałem wczoraj egzemplarze „Kapitana Marvela Jr. walczącego o Stalingrad”. Trzeba je jeszcze zszyć zszywkami. Nakład wynosi 40 egz. przy 50 egz. nakładu „Arbuza”.

„Arbuzy” będzie można kupić w księgarni KiK w Poznaniu i w księgarni Wiosna z Tarnowskich Gór (są na Allegro pod nazwą Debeata). Ponieważ upominki są imienne, a nie da się przewidzieć imion i nazwisk klientów sklepów, egzemplarze księgarskie będą bez bonusów. We wszystkich egzemplarzach (oprócz obowiązkowych bibliotecznych) będą autografy i rysunki obu autorów.

Są już kupione nowe pudełka do wysyłek standardowych – solidniejsze niż wcześniejsze.

« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 09:31:39 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #329 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 17:23:42 »


Otrzymałem informację od drukarza, że „Arbuz” trafił do introligatorni (czekał w kolejce zamówień).

Możliwe, że będzie gotowy na początku następnego tygodnia.

Czekam też na autografy od rysownika do wklejenia (na papierze samoprzylepnym).
Strona „Krakersa” - komiks.top