Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102550 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 12:30:20 »
@nori
Na razie nie planuję. Musiałoby być zainteresowanie minimum na 50 egz. A przy nakładzie 90 egz. tomu 4 wątpię, by tylu się uzbierało. Zwłaszcza, że cena finalna byłaby ok. 350 zł za tom 1044 stron. Mało prawdopodobne.

Tymczasem z 3 ostatnich pakietów (z resztek nakładowych, stany nieidealne) zamówiono dwa i został ostatni. Jakby kogoś interesował ostatni pakiet„Sennej zmory głodomora” - tomy 1+2+3+4, to cena wynosi z rabatem 330 zł (normalnie 360 zł). Gdy znajdzie się chętny, nakłady wszystkich tomów zostaną uznane za wyczerpane.

Przygotowałem na próbę 4 plansze „Opowieści Arbuza Jagody” z edycją obrazków, poprawionymi tekstami, itd. Tak by to wyglądało. Pełny epizod odcinka o inwazji pożeraczy snów. Objętość albumu miałaby ok. 200 stron kolorowych.

PLIK PDF (kolory CMYK, napisy w krzywych):
https://archive.org/download/arbuz/arbuz.pdf
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Czerwiec 2021, 12:42:33 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 15:12:41 »
Wklejam komunikat ze strony „Krakersa”:
https://komiks.top/probne-plansze-opowiesci-arbuza-jagody/

Bez względu na liczbę chętnych, planowany jest druk „Opowieści Arbuza Jagody” w wersji nieocenzurowanej (wersja wideo jest ocenzurowana). Obrazki będą finalnie dodatkowo wyedytowane, podmieniane i poprawiane, podobnie jak część tekstowa. Tytuł może ulec zmianie.

Każdy egzemplarz będzie numerowany, a czytelnik może otrzymać autograf od autora treści (nie wiadomo na razie jak z autografem od rysownika, bo mieszka w innej części Polski).

Kolory w tym komiksie są ważne – symboliczne. Gdy fabuła jest ponura, kolory również są ponure, a nawet pomieszczenia mają czarne ściany, gdy wesoła i optymistyczna, kolory są żywe i soczyste, wręcz przejaskrawione. To celowy zabieg i wspominam o tym, bo spotkałem się z opiniami osób, które tego nie rozumiały. Ten komiks jest pełen symboli kolorystycznych i innych, i WYMAGA WYOBRAŹNI od odbiorców, dlatego nie jest adresowany do przeciętnych czytelników o konsumpcyjnym nastawieniu do życia, którzy oczekują albumu, niczym nie wyróżniającego się od innych publikacji na rynku księgarskim, ale dla prawdziwych koneserów i kolekcjonerów komiksów dziwnych, kontrowersyjnych, emocjonalnych i trudnych do zapomnienia.

Format A4, 200 stron kolorowych (plus minus 8 stron), twarda okładka, papier kredowy, wstążeczka-zakładka. Publikacja zgodna ze standardami dotychczasowych albumów komiksowych.

Ceny zależy od nakładu od 150 zł (dla 20 egz.) do 100 zł (dla 100 egz.). Większy nakład = niższa cena.

Próbne 4 plansze w wersji „do druku” przed korektą, można zobaczyć poniżej. Oto pełna opowieść o inwazji pożeraczy snów w jakości „do druku”.

Komiks można już zamawiać (nakład minimalny 20 egz. jest już zapewniony). Ukaże się najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku 2021 r.


https://ia801505.us.archive.org/14/items/arbuz/arbuz-jagoda-1.png


https://ia801505.us.archive.org/14/items/arbuz/arbuz-jagoda-2.png


https://ia801505.us.archive.org/14/items/arbuz/arbuz-jagoda-3.png


https://ia801505.us.archive.org/14/items/arbuz/arbuz-jagoda-4.png
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:05:33 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:17:54 »
Ten komiks jest pełen symboli kolorystycznych i innych, i WYMAGA WYOBRAŹNI od odbiorców, dlatego nie jest adresowany do przeciętnych czytelników o konsumpcyjnym nastawieniu do życia, którzy oczekują albumu, niczym nie wyróżniającego się od innych publikacji na rynku księgarskim, ale dla prawdziwych koneserów i kolekcjonerów komiksów dziwnych, kontrowersyjnych, emocjonalnych i trudnych do zapomnienia.

Ulala nie ma to jak pozytywna reklama. Mógłbyś pisać opisy na okładki dla Scream lub Libertago :)

A już na serio. Rysunki w tej serii są tak odrzucające, że nawet nie mam ochoty tego oglądać/czytać jak wrzucasz. A nie uważam, żeby brakowało mi wyobraźni. I nie chodzi nawet o kolory, ale o samą komputerową (w najgorszym znaczeniu) kreskę. Ale w jednym masz rację te rysunki trudno zapomnieć ;)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 17:41:23 »
Komputerowa kreska? Oj, to się pomyliłeś. Rysownik rysuje wszystko na papierze i potem skanuje. Nawet proponowałem mu, by przeszedł na rysowanie na komputerze, bo szybciej by mu szło, a ja nie musiałbym czyścić śladów po ołówku i zabrudzeń papieru.

Odradza się zakup tej publikacji osobom, dla których rysunek jest ważniejszy od fabuły, i oczekujących poprawności światopoglądowej zgodnej z najnowszymi trendami propagandy „postępu”. TO NIEGRZECZNY KOMIKS! Radosna twórczość dla miłośników radosnej twórczości.

Od 51 odcinka, jeśli nie znajdzie się nowy rysownik, sam będę tworzył nowe grafiki. Tom pierwszy z 3 planowanych (tak rozbudowaną mam w głowie fabułę) składa się z 50 odcinków, które zmieszczą się na 200 stronach, które powstały w 50 dni w ciągu 12 miesięcy. Na razie na próbę narysowałem tego stworka (mordoklejkę - patrz obrazek niżej - widać, że mam inną kreskę) w nowym odcinku - jeszcze myszką, bez tabletu i e-pióra, ale wolałbym, żeby znalazł się nowy grafik, który może nawet wykreować wygląd postaci od zera. „Arbuz” nie powstaje dla kasy, ale dla zabawy. Jakby ktoś chciał rysować nowe odcinki, albo przerysować stare odcinki „Arbuza” od nowa (wszystko jest możliwe) - niech się ze mną skontaktuje. Wszystko jest możliwe.



Oosby zamawiające komiks wezmą też udział w głosowaniu nad tytułem. Na razie mam dwie opcje, ale rozważam jeszcze kilka opcji:

1. „Opowieści arbuza Jagody - 1”

2. „Arbuz Jagoda i urocze rzygnięcie”

Ten 2 bardziej mi się podoba, bo oddaje ducha tego dziwnego komiksu, ale zdecydują zamawiający.
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Czerwiec 2021, 19:11:36 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 19:18:34 »
Tak patrzę na te plansze i podpisy pod nimi a'la Koziołek Matołek i zastanawiam się czy nie byłoby lepiej zrobić to po komiksowemu z dymkami? Raczej jest tam miejsce. Z całą pewnością pomoże to w zachęceniu niezdecydowanych komiksiarzy.

Ja nie wiem, czy to kupię, a mam prawie wszystkie kruche ciasteczka. Na chwilę obecną to niezbyt mnie ciekawi i cena nie przekonuje. Moze jak będzie bardziej komiksowe. Poczekam i zobaczę co się z tego urodzi...

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 07:51:56 »
Arbuz Jagoda nie jest bratem-bliźniakiem Maliny Jagody, chociaż całe życie tak myśleli, bo urodzili się tego samego dnia z jednego porodu. Odcinek dla osób lubiących zaskakujące zwroty akcji i dziwaczne pomieszanie z poplątaniem, które wywraca wszystko do góry nogami.

„SZOK! URODZIŁEM SIĘ RAZEM Z MOJĄ MAMĄ!” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. „Eee… A o jakie przestępstwo chodzi, panie sędzio? O stworzenie Arbuza czy o coś innego?”, zapytał Zun-Zun. „Nie wiedziałem o tym, ale zajmijmy się tą sprawą na rozgrzewkę przed poważniejszymi oskarżeniami”, odrzekł gruby sędzia Niam-Niam. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.

https://jupi-tupi.pl/szok-urodzilem-sie-razem-z-moja-mama/

« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Czerwiec 2021, 07:57:37 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 20:01:26 »
Został OSTATNI pakiet „Sennej zmory głodomora”. Jak zejdzie, nakład będzie wyczerpany.
https://komiks.top/formularz-zamowienia/
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 07:50:12 »
„TAJNY PLAN ZUN-ZUNA! CZY MU WYBACZYMY?” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. „A czy ty, Malino Jagodo, czujesz się ofiarą niechcianej prokreacji popełnionej przez Zun-Zuna?”, zapytał sędzia Niam-Niam mojej genetycznej mamy. Ciąg dalszy procesu sądowego Zun-Zuna na Bulgotii z poprzedniego odcinka pt. „Szok! Urodziła mnie babcia!”. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.

https://jupi-tupi.pl/tajny-plan-zun-zuna-czy-mu-wybaczymy/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 12:05:21 »
Wysłałem maila do drukarni na jakim etapie jest realizacja ostatniego tomu „Sennej zmory głodomora”. Odpisali, że zlecenie wciąż czeka w kolejce druku. Teoretycznie mają 14 dni roboczych na realizacje zamówienia, więc kilka dni im zostało.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 11:50:29 »
Zaniepokojony faktem, że minęły 3 tygodnie od oddania komiksu do druku, zapytałem ponownie jak wygląda proces produkcji w drukarni.

Otrzymałem odpowiedź: „Książki są w trakcie montażu, szacowany termin realizacji to 25 czerwca”.

Oznacza to, że jeśli nie będzie opóźnień, wysyłka nastąpi w tygodniu łączącym czerwiec i lipiec (między 28 czerwca a 2 lipca).

==============

„ZOSTAWCIE JEGO MÓZG W SPOKOJU!” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody” z zakończeniem pierwszego sezonu i fabuły z ostatnich 3 odcinków. „Byliście w starożytnej Grecji?”, zapytał wesoło Nikola Tesla widząc nas w chitonach. „Nie, na Bulgotii! Zun-Zuna zesłali do kolonii karnej, gdzie ziemię orzą palcami!”, zapłakała Malina. Według chronowizora grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy przyjaciołom uda się go ocalić? Wideokomiksu dla młodzieży od lat 99.
https://jupi-tupi.pl/zostawcie-jego-mozg-w-spokoju/



W drugim sezonie bohaterowie mają podróżować kosmolotem po kosmosie wywołując zamieszanie w Unii Galaktycznej. Druga seria zależy od znalezienia nowego rysownika. Jeśli ktoś tu narzekał na rysunki i chciałby podjąć się wyzwania - może się zgłosić. Postacie mogą całkowicie się zmienić. Inna opcja, to przejęcie rysunków przeze mnie, ale amatorem jestem a nie rysownikiem, co wiedzą osoby czytające pierwsze „Krakersy”.
« Ostatnia zmiana: Pn, 21 Czerwiec 2021, 11:57:59 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #220 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 14:28:12 »
Tej wiadomości chwilowo nie mogę opublikować na „Facebooku”, bo z powodu wpisu na innym kanale FB z linkiem do recenzji trzeciego tomu „Fałszywej pandemii” dr. Martyniuka zablokowali mi konto na 24 godziny.

-------------------

Z drukarni dojechało 80% nakładu „Sennej zmory głodomora – 4”. Strony, które miały być kolorowe a ostatecznie wydrukowano w odcieniach szarości z powodu spadku nakładu i wzrostu kosztów druku, wypadły bardzo dobrze (jestem mile zaskoczony).

Przy okazji przypominam, że z powodu zmniejszonego nakładu, wymiana egzemplarzy „na lepsze” nie będzie możliwa, ponieważ komiks drukowany jest co do sztuki (tylko 1 egz. nadwyżki). Zazwyczaj było ok. 10 egz. więcej.

W weekend rozpocznie się pakowanie i pierwsze przesyłki wyjdą w poniedziałek. Do końca następnego tygodnia powinny wyjść wszystkie przesyłki. Jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie wakacyjny wyjazd, proszę o wiadomość, to wysyłkę opóźnimy.

Tak komiksy wyglądają na zdjęciach.




« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Czerwiec 2021, 14:32:58 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #221 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 07:44:29 »
„NO NIE, ALE DURNE ZAKOŃCZENIE!” - ostatni odcinek pierwszego sezonu „Opowieści Arbuza Jagody” z trzech planowanych (następne zależą od znalezienia nowego rysownika). „To nienormalne, by dostały same szóstki. Przecież miały dwójki, trójki i czwórki, więc skąd średnia sześć?”, dziwił się ojciec Maliny i zarazem mój dziadek. Po napisach końcowych aż trzy obrazki dodatkowe. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.

https://jupi-tupi.pl/no-nie-ale-durne-zakonczenie/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 08:53:29 »
Pierwsze paczki z „Senną zmorą głodomora - 4” wyszły do zamawiających. Wszystkie powinny wyjść najpóźniej do końca tygodnia.

=============

Przeszukując zasoby komiksów z domeny publicznej, znalazłem takie coś. Następnym komiksem z serii „Krakers” będą „Opowieści Arbuza Jagody”, ale potem... być może to, jeśli Wam się spodoba.

Komiks „The Adventures of Peter Wheat” jest adresowany dla małych dzieci. Ukazały się 64 części po 15 lub 16 stron. Jest ponad 1000 plansz, format był mały, więc gdyby dać po 2 plansze na stronę w poprzek lub zmontować od nowa w pionie, wyszłoby ok. 500 stron. Dałoby to materiał na 3 tomy po ok. 170 stron lub 2 tomy po ok. 250 stron. Co o tym myślicie?

Kreska mi się podoba i ciekawy pomysł, ale fabuła na poziomie ”Goliata” (kiedyś TM Semic go wydawał). Tak czy siak, szukam dalej pomysłów na kolejne albumy z domeny publicznej.









« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Czerwiec 2021, 09:18:40 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline maxim1987

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 09:25:29 »
wolałbym coś, co zamknie się w 1 max 2 tomach

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 10:15:21 »
Też preferuję komiksy 1-tomowe. Da się to wydać w 2 tomach po ok. 254 strony. Cena finalna (100 egz. nakładu, pełny kolor, papier offsetowy 80g) wyszłaby ok. 115 zł, a z papierem kredowym 115 g (takim jak w „Małym Nemo” i „Busterze Brownie”) o 10 zł drożej. A gdyby odfiltrować kolory i dać samą czarno-białą kreskę, to cena ok. 95 zł. Ale czy byłoby wystarczająco wielu chętnych?
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Czerwiec 2021, 10:20:13 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top