Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #150 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 08:49:19 »
„CAŁA POLSKA SZUKA EMILKI” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Wideokomiks dla młodzieży (99+), w którym pojawia się parodia konferencji prasowej ministra zdrowia oraz powraca na chwilę małpolud Bolo - supermacho dający zły przykład dzieciom (dlatego 99+). Emilka zaginęła i szukają jej wszędzie. Co do powiedzenia ma minister zdrowia? Czy zaproponuje jej dwie szczepionki zamiast jednej, jeśli wróci? Po napisach końcowych dodatkowy obrazek-niespodzianka.

https://jupi-tupi.pl/cala-polska-szuka-emilki/



Postanowiłem na Facebooku zdradzić, dlaczego ten komiks jest taki dziwny, prowokacyjny i wywołuje skrajne emocje. Jak ktoś chce, może sobie poczytać. Wnioski psychologiczne oparłem na obserwacjach komentarzy „postępowców” na temat tego komiksu.

https://www.facebook.com/KomiksKrakers/posts/268113884775458
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Marzec 2021, 09:24:09 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 10:09:45 »
"Ludzie w „Arbuzie” odnajdują w nim to, czego PODŚWIADOMIE szukają. Szukający dobra znajdują dobro, szukający empatii znajdują empatię, szukający zła znajdują zło. (...) Po tym, co znajdują w „Arbuzie” czytelnicy - pokazują kim są naprawdę."
Nie baw się w domorosłą psychologię typu testy "czy widzisz drzewo czy butelkę - to zdradza kim jesteś". Chociaż to w sumie przystaje do irracjonalnego przesłania tych komiksów.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #152 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 13:24:56 »
Ktoś napisał w komentarzu na FB, że w tym komiksie nie ma w ogóle postaci dorosłych, a jako autor wiem, że są prawie we wszystkich odcinkach (nawet jeśli nie ma ich na obrazkach, są w treści tekstowej). Stąd moje wnioski (oczywiście, mogą być mylne), że ten co szukał dorosłych, nie szukał ich, lecz dowodu, że nie ma dorosłych, aby potwierdzić swoją tezę.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Marzec 2021, 14:02:55 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline kierpic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #153 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 18:10:21 »
Przy okazji - odcinek Arbuza ze „szczepionkowym bluźnierstwem” przekroczył już 2000 wyświetleń i wciąż rośnie.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - film osiągnął rekordową, jak na ten wideokomiks, oglądalność (ponad 3000 wyświetleń - zliczając liczniki z kilku miejsc w sieci), pojawiły się nowe subskrypcje kanału na YouTube.

Słabe jest myślenie że liczba kliknięć jest miarodajną oceną jakości.
Polecam Krakersie założyć patostream, liczba wejść powinna się zgadzać. A masz może dane na temat tego ilu osobom szczepionka uratowała życie?

Skoro poleciało tyle postów, to dlaczego uchowały się te z Twoimi komentarzami prowokującymi do dalszego kręcenia się w kółko?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #154 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 18:58:17 »
@kierpic
Decyzja admina, nie moja, które wpisy trafiły do kosza. Chętnie bym usunął te wpisy, o których piszesz, ale nie mam uprawnień moderatora (jeśli admin to czyta, proszę o ich usunięcie). Tak, liczba wyświetleń nie jest miarodajna ws. odbioru odcinka przez widza, ale miarodajne są ich oceny (ok. 75% pozytywnych i ok. 25% negatywnych). Odcinek o szczepionkach był dla mnie psychoterapią by wyrzucić z siebie gniew, bo szczepionka zrujnowała mi życie (według lekarzy pożyję od 6 miesięcy - jeśli choroba gwałtownie się rozwinie - do 10 lat jeśli będzie rozwijać się powoli - można leczyć tylko objawy - mam nadzieję, że zanim kopnę w kalendarz pojawi się lek, albo dieta na którą przeszedłem zdziała cud). Chcę dobrze spożytkować czas jaki mi został i dlatego tworzę „Arbuzy” (dla siebie, nie dla czytelników).

-----------------

„KOSMICI PORWALI NIKOLĘ TESLĘ” - to tytuł nowego odcinka „Opowieści Arbuza Jagody”. Arbuz, Malina i Zun-Zun odwiedzają dwie Emilie w świecie alternatywnym, w którym wygrał Nikola Tesla a nie koncerny paliwowe. Czy Emilka zechce wrócić do cioci? Wideokomiks można zobaczyć 15 marca o godzinie 0:01 na „YouTube”, a na „Jupi-Tupi” ok. 0:40 w nocy.



https://jupi-tupi.pl/kosmici-porwali-nikole-tesle/
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Marzec 2021, 19:24:24 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline kierpic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #155 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 19:21:14 »
Odcinek o szczepionkach był dla mnie psychoterapią by wyrzucić z siebie gniew, bo szczepionka zrujnowała mi życie (według lekarzy pożyję od 6 miesięcy - jeśli choroba gwałtownie się rozwinie - do 10 lat jeśli będzie rozwijać się powoli - można leczyć tylko objawy - mam nadzieję, że zanim kopnę w kalendarz pojawi się lek, albo dieta na którą przeszedłem zdziała

Tym bardziej przykro że w jednym z usuniętych postów lekceważyłeś liczbę osób zmarłych na COVID i uważałeś że nie jest ona adekwatna do paniki. Może odniesiemy to do liczby teoretycznych zachorowań po szczepionce?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #156 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 19:48:30 »
@kierpic

Nie można życia ludzi chorych na covid przedkładać nad życie chorych na inne choroby, bo każde życie jest cenne. Osobiście z powodu stanu epidemii doświadczam poważnych utrudnień w dostępie do lekarza, bo od roku lekarz ani razu mnie nie zbadał - ocenia tylko wyniki badań krwi telefonicznie. Nawet na skierowanie na USG przez telefon lekarka błędnie wpisała inną, podobną chorobę.

Słuchaj - zostało mi do 10 lat życia. Nie chcę tracić go na jałowe gadki medyczne, dlatego proponuję zakopać topór wojenny i porzucić ten temat. To forum komiksowe - rozmawiajmy o komiksach. Co ty na to?
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Marzec 2021, 20:04:02 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline roble

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #157 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 20:07:22 »
Tym bardziej przykro że w jednym z usuniętych postów lekceważyłeś liczbę osób zmarłych na COVID i uważałeś że nie jest ona adekwatna do paniki. Może odniesiemy to do liczby teoretycznych zachorowań po szczepionce?
Po szczepionce umarla 38letnia nauczycielka mojej córki w moim mieście miesiąc temu.
Osierociła dwójkę małych dzieci. Całkowicie rozumiem zdenerwowanie Pana Michała. Chciałbym by to forum było tylko o komiksach, posty o życiowych problemach, poglądach politycznych powinny być usuwane.

Offline kierpic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #158 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 20:40:36 »
@kierpic
To forum komiksowe - rozmawiajmy o komiksach. Co ty na to?
Dlatego tu jestem :)

Powiedz mi proszę czy pod kontem kr4kers ukrywasz się Ty, czy ktoś się pod Ciebie podszywa?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #159 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:43:37 »
Powiedz mi proszę czy pod kontem kr4kers ukrywasz się Ty, czy ktoś się pod Ciebie podszywa?

Prosisz - odpowiadam. Pod kontem „Krakers” ukrywam się ja i nikt się pode mnie nie podszywa. Ale rozumiem Twoje pytanie - miewam huśtawki nastrojów. Gdy ludzie się nade mną znęcają, tracę nerwy i piszę nieprzemyślane rzeczy, których później żałuję, oraz radość, gdy czytam miłe wiadomości od czytelników (zwłaszcza od fanów „Arbuza”).
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Marzec 2021, 21:51:53 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline kierpic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #160 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:47:05 »
Prosisz - odpowiadam. Pod kontem „Krakers” ukrywam się ja i nikt się pode mnie nie podszywa. Ale rozumiem Twoje pytanie - miewam huśtawki nastrojów. Gdy ludzie się nade mną znęcają, tracę nerwy i piszę nieprzemyślane rzeczy, których później żałuję, oraz radość, gdy czytam miłe wiadomości od czytelników (zwłaszcza od fanów „Arbuza”).

Chyba nie do końca zrozumiałeś moje pytanie.
Może mod zrozumiał.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #161 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:53:22 »
No to nie zrozumiałem. Chyba, że masz na myśli nick kr4kers z cyfrą 4 - TO NIE JA. Myślałem, że zrobiłeś literówkę.

Możesz dać linka do jakiejś treści kr4kersa? Sprawdzę, co pisze.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Marzec 2021, 22:00:02 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline kierpic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #162 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:55:41 »
No to nie zrozumiałem. Chyba, że masz na myśli nick kr4kers z cyfrą 4 - TO NIE JA. Myślałem, że zrobiłeś literówkę.

I oto mi chodziło, dzięki.
W takim razie pozdrawiam i mam nadzieję że się jeszcze zobaczymy!

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #163 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 07:04:49 »
„CZY ZABIJOMAT MNIE ZABIJE?” - nowy odcinek  „Opowieści Arbuza Jagody”. Arbuz w alternatywnej rzeczywistości wszedł niechcący do budki dla samobójców i nie może z niej wyjść, bo drzwi automatycznie się zamknęły. Czy opuści zabijomat żywy? A może to ostatnia głupota, jaką popełnił w życiu?

https://jupi-tupi.pl/czy-zabijomat-mnie-zabije/



Tego odcinka miało nie być. Oficjalnie ma przestrzegać młodego czytelnika przed wchodzeniem do nieznanych budynków, w których może czaić się śmierć - zagrożenie symbolizuje zabijomat. Nieoficjalnie powstał z inspiracji do linczowania mnie przez „postępowców” na FB za niepoprawne poglądy, co wywołało we mnie depresyjne rozmyślania o życiu i śmierci. Mam nadzieję, że odcinek Wam się spodoba. Podseria zapoczątkowana Skarpetkową Bestią ma już ok. godziny materiału. Zastanawiam się, czy na koniec nie zrobić „pełnometrażowej” kompilacji. Powstałoby wideo trwające od godziny do półtorej.

===============================

W międzyczasie pojawił się nowy pomysł na album komiksowy „Czarne kaczki” Igora Żakowskiego. Komiks był publikowany w polskiej prasie i jest dostępny na stronach z grafikami stockowymi. Autor wyraził wstępne zainteresowanie wydaniem komiksu. Można zebrać wszystkie odcinki w albumie + inne jego komiksy i zrobić album na 48 (same „czarne kaczki”) lub więcej (gdyby doszły inne komiksy autora). Co o tym myślicie? Tutaj jego komiks (nie mogę wkleić, bo są ze źródła stockowego):

https://www.shutterstock.com/pl/g/izakowski/sets/18057

Po polsku:

https://wolnemedia.net/tag/czarne-kaczki/

Jakby było zainteresowanie, komiks mógłby wyjść po czwartym tomie „Sennej zmory głodomora” lub RÓWNOCZEŚNIE (by można było oszczędzić na kosztach wysyłki).

Policzyłem co do dnia ile jest pracy nad komiksem i wyszło mi, że 4 tom „Sennej zmory” pójdzie do druku ok. 31 maja. Czyli ukaże się między 10 a 15 czerwcem (końcówka wiosny).
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Marzec 2021, 08:25:36 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 08:11:54 »
Pojawił się pomysł, by wydać „Opowieści Arbuza Jagody” drukiem w małym nakładzie dla fanów. Gdyby znalazł się profesjonalny wydawca z pieniędzmi, rysownik narysowałby go starannie od nowa, plansza po planszy, jeśli nie, można wydać małym nakładem w ramach kolekcji „Krakers” (wystarczy 50 chętnych, którym nie przeszkadza ubogi, niedoskonały rysunek daleki od komiksowych standardów XXI wieku). Grubość ok. 180-200 stron. Numeracja i ewentualne autografy dla pierwszych chętnych. Na razie to tylko luźny pomysł, by zobaczyć czy zaskoczy, a nie oferta wydawnicza. Takie gdybanie. Obecnie jest już 1489 obrazków (149 stron 10-obrazkowych) i co tydzień powstaje ok. 40. Tak wygląda próbna plansza z obrazkami z najnowszego odcinka. Jeśli kogoś komiks interesuje, proszę o prywatną wiadomość.

« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 10:11:50 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top