Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102246 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:13:22 »
Ten moment kiedy uświadamiasz sobie, że nie ma sensu kontynuować rozmowy, a efekt Dunninga-Krugera jest bardziej powszechny niż ci się zdawało...

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #136 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:16:54 »
@SkandalistaLarryFlynt

Zwróć uwagę na krzywą, spada zanim zaczęto szczepić (miejsce rozpoczęcia szczepień wskazane strzałką). Wygląda to tak, że szczepienia nie wpływają na spadek, bo spadek zaczął się wcześniej, ale przypisują sobie zasługi za spadek (załóżmy, że z powodu coraz lepszej higieny linia idzie w dół, i nagle pojawiają się szczepienia, które na tym spadku w dół żerują przypisując sobie zasługi).

Są też wykresy, w których po szczepieniach linia wykresu gwałtownie idzie w górę, a potem znów spada. Np. tutaj:



Tak czy siak, szczepionki są kontrowersyjne a w mediach mainsteramowych nie ma uczciwej debaty na ich temat, która pozwoliłaby usłyszeć głosy ekspertów oby stron by potem wyciągnąć wnioski i decyzje. Krytycy są zakrzykiwani, ośmieszani,a lekarze krytykujący szczepienia (są tacy) tracą prawa do wykonywania zawodu. Za to zwolenników się promuje w mediach, oklaskuje i nagradza.

@parsom

Tak. Ja mam swoje poglądy oparte na przykrych życiowych doświadczeniach, bo szczepionka mi zaszkodziła, a ty swoje, zapewne na doświadczeniach „bo mi po szczepieniach nic złego się nie stało”. Myślę, że nie ma sensu tego tematu kontynuować. Tym bardziej, że to forum komiksowe, a nie medyczne, a z tej dyskusji i tak nic nie wyniknie, bo mamy skrajnie różne poglądy. Ty nie przekonasz mnie do swoich argumentów, ja nie przekonam cię do moich.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Marzec 2021, 16:34:47 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #137 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:31:03 »
A tu garść wykresów wskazujących na to, że za wszelkie zło na świecie odpowiada Nicholas Cage:
https://gigazine.net/gsc_news/en/20170403-correlation-causation/

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #138 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:37:16 »
„Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie (wyśmiewają), potem walczą z tobą a na końcu przegrywają” - nie pamiętam, kto to powiedział.
Strona „Krakersa” - komiks.top

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #139 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:40:46 »
Tak tak - czipy i Marsjanie.

Ktoś gdzieś tu coś napisał o czipach, Marsjanach, albo rządzie światowym? Co do meritum jestem zwolennikiem szczepionek, ale takie wywyższanie się i traktowanie dyskutanta z pobłażliwością jest jednym z bardziej żenujących chwytów, jakie znam.

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #140 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:56:14 »
Jak ktoś od gnębienia dzieci szczepionkami gładko przeskakuje do duszenia ich maseczkami, to nie ma sensu traktować tego poważnie.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #141 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 18:00:22 »
Podobnie jak wszechobecna propaganda maseczkowa, w końcu w kwestii oddychania też nie mają wyboru.

@parsom
O maseczkach nie pisałem ani słowa. To Eyeless pisał i nawet nie o duszeniu, jak piszesz, a jak wyżej. I trudno się z nim nie zgodzić, bo napisał prawdę.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Marzec 2021, 18:05:32 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #142 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 18:04:56 »
A ja nie pisałem, że ty pisałeś.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #143 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 18:05:52 »
OK. Ale tak to zrozumiałem. Spoko.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Eyeless

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #144 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 00:40:14 »
Tak tak - czipy i Marsjanie.
Merytoryczne , nie powiem :) . Nie warto schodzić do tego poziomu dyskusji.

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #145 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 00:59:17 »
I kto to mówi...

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #146 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 07:39:53 »
Dwie dobre wiadomości ws. 4 tomu „Sennej zmory głodomora”:

1. Zakończył się etap tłumaczeń, właśnie dostałem ostatnie tłumaczenia.

2. Dzisiaj kończy się etap wstępnego składu do druku - od jutra nanoszenie literek.

Jak na razie nie ma opóźnień.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #147 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 09:13:49 »
Jeden z użytkowników grupy napisał mi, że odcinek o szczepionkach wywołał „emocje skrajnie negatywne”, a jeden z adminów grupy Kult Kultury Komiksu odpisał mi w końcu i poinformował „Naraziłeś się 4 z 6 administratorów”.

A więc... Jeden admin zaakceptował wpis z linkiem do „Arbuza” ze „szczepionkowym bluźnierstwem”, a 4 innym adminom się to nie spodobało i zareagowali niczym wyznawcy sekty religijnej, których uczucia wiary w boską moc szczepionek obrażono, i postanowili mnie ukarać za twórczość najsurowiej jak mogli.

Przy okazji - odcinek Arbuza ze „szczepionkowym bluźnierstwem” przekroczył już 2000 wyświetleń i wciąż rośnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Marzec 2021, 10:14:49 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #148 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 17:30:39 »
Po nagłośnieniu sprawy w mediach i wymianie prywatnych wiadomości z adminem odpowiedzialnym bezpośrednio za usunięcie mnie z grupy, który na swojej prywatnej stronie FB promuje... prawa człowieka (do praw człowieka zalicza się m.in. wolność rozpowszechniania poglądów i swoboda artystyczna), zostałem do niej przywrócony. Dziękuję wszystkim za miłe maile, lajki i komentarze. Na przykład taki spod filmu na YouTube:

Cytuj
Super ...dla wszystkich naszych kochanych dzieci.Pielegniarka pekla jak balon😂

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - film osiągnął rekordową, jak na ten wideokomiks, oglądalność (ponad 3000 wyświetleń - zliczając liczniki z kilku miejsc w sieci), pojawiły się nowe subskrypcje kanału na YouTube.

« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Marzec 2021, 17:51:12 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #149 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 08:03:18 »
Nowa edycja pierwszego odcinka „Opowieści Arbuza Jagody” z końca czerwca 2020 r. ze zmienionym tytułem. W pierwszej wersji było statyczne zdjęcie szczura, teraz dodano rysunki i poprawiono tekst. Arbuz Jagoda wchodzi do łazienki, a tam szczur! Wyskoczył z muszli klozetowej? Tak zaczęły się przygody Arbuza… Po napisach końcowych dodatkowy obrazek-niespodzianka.

https://jupi-tupi.pl/o-szczurze-ktory-wyskoczyl-z-kibla/

« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Marzec 2021, 08:32:33 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top