Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101939 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 08:29:30 »
„O RETY! CHYBA ZABIŁEM PIELĘGNIARKĘ!” - to nowa edycja „Opowieści Arbuza Jagody” z lipca 2020 r. z rysunkami (wtedy nie było rysunków, ale jedna fotografia). Arbuz i Malina dostali wezwanie na szczepienia. Co ich czeka w gabinecie lekarskim i zabiegowym? Czy Arbuz uwierzy słowom pielęgniarki: „Nie bój się, nawet nie poczujesz jak zaboli”?

https://jupi-tupi.pl/o-rety-chyba-zabilem-pielegniarke/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 07:13:22 »
„EMILKA UCIEKA BEZPIECE SPOŁECZNEJ” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Emilka ucieka z domu dziecka przed szczepieniem na koronawirusa, bo przyśnił się jej głos ostrzegający przed śmiercią. Nie mogąc zostać u Arbuza decyduje się na… bezdomność mimo, że ubiegłej nocy było -20°C. Czy przeżyje na ulicy? Po napisach końcowych dodatkowy obrazek-niespodzianka.

https://jupi-tupi.pl/emilka-ucieka-bezpiece-spolecznej/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 08:40:09 »
Właśnie zbanowali mnie w grupie facebookowej Kult Kultury Komiksu. Nie wiem, dlaczego, bo nie otrzymałem żadnego wyjaśnienia ani ostrzeżenia. Zbanowano mnie po wpisie z liinkiem do odcinka „O rety! Chyba zabiłem pielęgniarkę” z krytyką szczepień (najpierw go zaakceptowano, bo tam ścisła moderacja jest, potem usunięto wpis, a teraz mnie zbanowano, więc podejrzewam cenzurę światopoglądową).



Trochę to dziwne, bo admin mógł go nie zatwierdzać, albo napisać na PW ostrzeżenie, abym zmienił zachowanie. A tu bez od razu ban.

Niestety, ucierpią na tym komunikaty wydawnicze o planach „Krakersa”. Dlatego osoby, które chcą na Facebooku śledzić informacje ode mnie, mogą to robić na mojej tablicy i w grupie Komiksowy Klub Krakersa i Komiksy Bez Granic (na wszelki wypadek wysłałem zapytanie do admina, czy te wideo-komiksy są OK, czy lepiej ich nie dawać).

https://www.facebook.com/KomiksKrakers/
https://www.facebook.com/groups/komiksybezgranic/
https://www.facebook.com/groups/komiksowy.klub.krakersa/
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Marzec 2021, 09:45:36 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 09:17:06 »
Zdecydowanie jestem za dyskusją na wszystkie tematy, również a może nawet szczególnie na tematy uznawane za kontrowersyjne, ale niestety ten komiks jest słaby zarówno jako komiks jak również jako głos w dyskusji :(
Jednocześnie uważam za bardzo złe i niemądre cenzurowanie swoich banieczek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #124 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 09:47:22 »
Odcinek o pielęgniarce - ma rekordową wyświetlalność (3-4 razy więcej wyświetleń niż inne odcinki, więc budzi jakieś reakcje). Fabuła jest prosta, bo to komiks dla dzieci 10+, ale w 70% inspirowana faktami, za wyjątkiem zakończenia.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 12:24:25 »
Wybacz, ale ten odcinek jest wręcz prymitywnie antyszczepionkowy... Podobnie zresztą jak ten o "bezpiece społecznej". Nie mieszajcie dzieci w swoje urojenia.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Marzec 2021, 12:26:32 wysłana przez parsom »

Offline Eyeless

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 13:32:08 »
Przecież dzieci w temat szczepień są zamieszane od pierwszej doby życia, do tego są pozbawione jakiegokolwiek wyboru w tej kwestii.

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:20:36 »
W temat swojego żywienia też są zamieszane od początku życia i też nie mają w tej kwestii wyboru, wiec rozumiem, że filmy propagandowe kierowane do dzieci promujace np. frutarianizm bylyby dla ciebie ok?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:44:57 »
Straszenie dzieci szczepionkami czy opieką społeczną to jest w zasadzie jakaś forma przemocy psychiczno-emocjonalnej i próba wciągania tych dzieci w nawalanki sfrustrowanych dorosłych.

Offline Eyeless

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 14:58:47 »
W temat swojego żywienia też są zamieszane od początku życia i też nie mają w tej kwestii wyboru, wiec rozumiem, że filmy propagandowe kierowane do dzieci promujace np. frutarianizm bylyby dla ciebie ok?

Podobnie jak wszechobecna propaganda maseczkowa, w końcu w kwestii oddychania też nie mają wyboru.

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 15:28:34 »
Tak tak - czipy i Marsjanie.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 15:40:11 »
@parsom

Odcinek oparty jest na faktach (kilka osobnych zdarzeń połączonych w jedną fabułę, 70% to wydarzenia autentyczne) i porusza w banalny sposób trudne sprawy. Traktuję dzieci poważnie - propaganda szczepienna jest wszechobecna, dlatego mają prawo wiedzieć, że szczepionki nie tylko mogą pomóc, ale szkodzić, gdy dochodzi do patologii w służbie zdrowia (a patologia niestety króluje w Polsce, czego dowodem brak prób uczuleniowych przed szczepieniam). Czy jakiegoś lekarza ukarano za skutki uboczne szczepionki, bo źle ocenił ryzyko? Znam przypadek lekarki z reportażu TV, gdy po pierwszej reakcji alergicznej u dziecka, kazała szczepić drugą dawką tego samego specyfiku.

Mój filmik to przeciwwaga dla takiej propagandy skierowanej ewidentnie do dzieci, jaką stworzyli w Senacie:


Streszczenie: zaszczep się na COVID albo umrzesz.

Dzieci i rodzice są bombardowani propagandą proszczepienną WSZĘDZIE - mają prawo znać krytyczny punkt widzenia aby wyrobić własne zdanie. I dlatego powstał ten odcinek. To satyryczna ODTRUTKA na propagandę producentów szczepionek.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Marzec 2021, 15:49:21 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 15:49:10 »
"Propaganda szczepienna"... Dlaczego każdy z dostępem do Internetu uważa że zna się na wszystkim lepiej niż ludzie zajmujący się tym zawodowo?
Czy zwalczając szczepienia weźmiesz odpowiedzialność za powrót kokluszu czy polio?
Twój komiks to jest zwykłe straszenie. Jeżeli dziecko to przeczyta to efekt będzie taki, że będzie się jeszcze bardziej bało. Brawo, wygrałeś z rządem światowym.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:01:56 »
Jestem ofiarą szczepionki (przewlekła, nieuleczalna choroba wywołała szczepieniem), więc nie mów mi, że się na tym nie znam. Moje opinie są zakrzykiwane i cenzurowane w wielkich mediach, a twoje promowane reklamami w TV i propagandą w mediach.

Statystyka polio i kokluszu, skoro już o tych chorobach piszesz:



Więcej wykresów i informacji: https://wolnemedia.net/niebezpiecznie-ukrywane-fakty-na-temat-szczepien/

Uważam, że choroby znikły w miarę rozwoju wodociągów i kanalizacji - ludzie zaczęli dbać o higienę i myć ręce, żywność jest bardziej sterylna, itd. Szczepionki nie zabezpieczają przed chorobami, mogą zarażać nimi w okresie oczekiwanej reakcji organizmu na szczepienie (np. odrą poronną można się zarazić od 7 do 28 dnia po szczepieniu), ale rzekomo sprawiają, że łagodniej się przechodzi choroby. Tak przynajmniej głosi propaganda.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Marzec 2021, 16:09:09 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:08:04 »
No z tych wykresów to wychodzi na to, że szczepionki działają raczej.