Autor Wątek: Komiksy - jak lubimy o nich czytać?  (Przeczytany 1845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Komiksy - jak lubimy o nich czytać?
« dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 09:20:15 »
Od kiedy prowadzę swojego własnego bloga umieszczam na nim lepsze i gorsze wpisy. Czasami pojawia się oferta współpracy od wydawnictw, które zajmują się komiksami i tu pojawia się moje pytanie do was. Czy jesteście skłonni napisać jaka forma informacji o komiksie (recenzje, opinie, promocja, sprzedaż, galeria, prezentacja) najbardziej was interesuję? Mam tu na myśli środki takie jak:
  • posty na FB
  • filmy na YouTube
  • wpisy na stronie
  • foty na Instagramie
  • wpisy o książkach
  • inne elementy podlegające kolekcjonowaniu

lub inne, których powyżej nie wymieniłem? Albo pytając przekorni, które informacji o komiksach czytacie z największą chęcią i stawiacie je za wzór dla innych?  Z góry dzięki za wszelkie komentarze!
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Kwiecień 2020, 11:12:44 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline PJP

Odp: Komiksy - jak lubimy o nich czytać?
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 13:42:54 »
Instagrama praktycznie nie używam, filmików na Youtubie też nie oglądam bo to dla mnie strata czasu słuchać i kogoś i patrzeć nań (nawet jeśli ciekawie prawi), kto nawija o komiksach - w końcu sam chcę przeczytać i poprzeżywać, nie? ;) Przeglądam portale, nowości na stronach i krótsze recenzje pisane, żeby wyłowić albo nowości albo starsze, które mnie minęły. Nie ukrywam, że głównym źródłem wyławiania (nowości, promocji, zapowiedzi) jest dla mnie forum i fejsbukowe profile wydawnictw :)

Offline gashu

Odp: Komiksy - jak lubimy o nich czytać?
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 14:18:18 »
Jeżeli chodzi o źródła informacji o komiksach to u mnie wygląda to mniej-więcej tak:

1. Forum Komikspec :)
2. Recenzje w formie pisanej (blogi, portale, itp.)
3. Strony wydawców.
4. Podcasty (w formie do słuchania, nie do oglądania, żeby nie było wątpliwości).

Offline rekinn

Odp: Komiksy - jak lubimy o nich czytać?
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 14:42:45 »
U mnie:
1. Komikspec forum
2. Youtube, tylko po to by zobaczyć, jak komiks wygląda z zewnątrz (omnibusy i edycje specjalne)
3. Wikipedia, gdy nie kumam o co chodzi w jakims superhero
3. Goodreads/ lubimyczytac, jesli się waham odnosie jakiegos nie-superhero

Offline Pawel.M

Odp: Komiksy - jak lubimy o nich czytać?
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 16:27:56 »
U mnie (kolejno wg ważności):
1. Komikspec forum.
2. Opinie klientów na Gildii*.
3. Opinie na LubimyCzytać.
4. Wybrane portale (np. Esensja, Filmożercy, Aleja Komiksu, NaEkranie - ale tam tylko recenzje Wronki, bo reszta słabiuteńka) i blogi (np. DCManiak, Mezotyda, Przypadkowe akty głupoty).
5. W ostateczności grupy facebookowe.

YouTube i Instagram całkowicie poza moim zainteresowaniem (plansze wolę poszukać via grafika google).

*Gildia ostatnio jakby pod względem informacyjnym słabiej - nie dość, że okichana irytująco-bezsensownymi postami Lipki, to jeszcze odchodzą od zamieszczania wybranych plansz.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Kwiecień 2020, 16:34:11 wysłana przez Pawel.M »

Offline misiokles

Odp: Komiksy - jak lubimy o nich czytać?
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 19:05:44 »
Forum komikspec + Komiksy bez granic na FB całkowicie mi wystarczają. Sporo kupuję w ciemno, zachęcony chociażby wyłącznie okładką, więc nie mam potrzeby grzebać głębiej.