Autor Wątek: Komiksowy thriller/sensacja  (Przeczytany 2493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Komiksowy thriller/sensacja
« dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 18:57:20 »
Ostatnimi czasy ciągnie mnie do różnego rodzaju historii kryminalno-sensacyjnych i o ile w przypadku filmów nie trudno znaleźć godne uwagi pozycje w tych klimatach, tak przy komiksach twórców chyba bardziej ciągnie do przerysowań, wplatania jakichś fantastycznych wątków czy umieszczania historii w ramy większych komiksowych uniwersów, gdzie spotykają się różne gatunki. No chyba, że to ja źle szukam, ale poszperałem trochę na różnych stronach i jakoś niewiele rzuciło mi się w oczy, a trochę brakuje mi takich pozycji na rynku.

Co byście zatem polecili ciekawego z komiksów z kategorii thriller/dramat sensacyjny/porządna sensacja? Chodzi mi o pozycje stricte w tych gatunkach (tzn. bez wątków fantastycznonaukowych), rozgrywających się w miarę współcześnie, z sensowną fabułą, a nie samymi strzelankami, i jak się da, to takich bardziej przyziemnych, tzn. niekoniecznie wszystko musi być powiązane globalnym spiskiem, jakimiś tajnymi organizacjami, itd. (choć i o takich chętnie poczytam).

Raczej pozycje wydane w Polsce (chyba że zbliża się wydanie czegoś ciekawego?). No i może coś poza takimi wyborami, jak "100 naboi", "Sin City" czy twórczość Brubakera, które zdaje się większości są dobrze znajome.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:00:39 wysłana przez Eguaroc »

Offline michał81

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:09:04 »
Od Jasona Aarona przed wszystkim Skalp, Bękarty z Południa oraz Ludzie gniewu. Wszystkie te pozycje zostały wydane w PL.

Polecam też Cmentarz Bezimiennych (Potter's Field) Waida.

Tyler Cross Nuriego oraz Parker Darwyna Cooke'a.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:33:55 wysłana przez michał81 »

Online Klima

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:12:47 »
Largo Winch, XIII, Katanga

Offline michał81

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:26:15 »
Briggs Land, problem, że seria nie jest zakończona, a po wyrzuceniu Briana Wooda z Dark Horse prędko raczej nie wróci. No chyba, że Wood znajdzie dla niej nowego wydawcę.

Stumptown tej serii jeszcze nie ma na naszym rynku, ale jest w zapowiedziach Muchy na ten rok.

Na pograniczu sensacja/kryminał Grass Kings oraz Snow Blind od NSC.

Jazz Maynard, ale ja ma problem z tą serią, tam się dzieją nieraz tak nieprawdopodobne zbiegi okoliczności a bohater jest alfa i omegą we wszystkim.

James Bond Ellisa, jeśli kupujesz te cyber-protezy z pierwszego tomu. To też zdecydowanie sensacja.




« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:33:07 wysłana przez michał81 »

Online nocny

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:31:14 »
Silas Corey, Lady S., Dorwać Ramireza, Briggs Land, Lady Killer, Millennium (amerykańskie i europejskie)

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:35:38 »
Od siebie dorzucę Anioła przeznaczenia z Wydawnictwa Komiksowego.

Była też kiedyś taka seria W kręgu podejrzeń, Timof dokończył po Motopolu pierwszy cykl.

Offline pokia

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:50:06 »
Ja polecam Do Adolfów - komiks trzyma w napięciu. Ale nie spełnia wielu kryteriów które wymieniłeś - nie jest współczesny (XX wiek), są spiski itp..

Online nocny

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 19:52:35 »
Była też kiedyś taka seria W kręgu podejrzeń, Timof dokończył po Motopolu pierwszy cykl.

Pozwolę sobie na chwilę prywaty. Od kilku lat szukam 5 tomu tej serii, ktoś może ma i nie chce mieć? ;)

Offline Kadet

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 20:02:00 »
Z mniej oczywistych wyborów: "Clifton" to moim zdaniem sensacja/kryminał z dodanym humorem. Albo humor z dodatkiem sensacji/kryminału. Proporcje zmieniają się w zależności od autorów.

Idąc dalej takim kierunkiem, nie mogę nie wspomnieć o komiksie "Mój osobisty wróg". To prawda, to jest Disney, to Myszka Miki itd. itp... ale to chyba jeden z najlepszych pastiszów? parodii? hołdów? dla konwencji opowieści sensacyjnych, jakie czytałem - i łamie wiele konwencji typowych dla disnejowskich historyjek.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Archelon

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 21:12:26 »
Dodam:
Whiteout (Odwilż, Zamieć)
Za Królową i Ojczyznę
Black Kiss
Monika
Tulipanek
Zabójca
Torpedo
RG
Velvet
Alpha
Błękitna jaszczurka
Jessica Blandy
Frank Lincoln
Wydział Lincoln

Jeremiah też może być.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Czerwiec 2020, 21:24:27 wysłana przez Archelon »

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 00:31:49 »
Co prawda pozycja anglojęzyczna, ale tanio dostępna w sklepie NSC/Draga: Loose Ends.

Z wydanych w Polsce- duża część to oczywiste wybory, ale jest i parę pominiętych tytułów:
V jak Vendetta, Prosto z piekła, Wywiadowca XX wieku ;) , Sons of Anarchy, Śmierć Stalina [a tak!], Chicanos, Detektyw Fell, Porucznik Kot, Mesmo Delivery, Droga do zatracenia....dodałbym także  tom pierwszy"Podniebnego Harry'ego" i "Detektywa Kaczora na tropie- ręce niani splamiła krew" Sokala, Blacksada- jeśli nie mierżą cię antropomorficzne zwierzęta.


@michał81 - pierwsze słyszę o Woodzie, za co poleciał? Za zbyt pozytywny wizerunek rodziny w BriggsLandzie?
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Czerwiec 2020, 00:37:44 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline jotkwadrat

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 10:24:16 »
Monster, Czarna róża.

Offline michał81

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 11:03:18 »
Mesmo Delivery
Hm... ale to nie podchodzi pod ten fragment:
Co byście zatem polecili ciekawego z komiksów z kategorii thriller/dramat sensacyjny/porządna sensacja? Chodzi mi o pozycje stricte w tych gatunkach (tzn. bez wątków fantastycznonaukowych),
przez chociażby rozwiązanie historii ;)

@michał81 - pierwsze słyszę o Woodzie, za co poleciał? Za zbyt pozytywny wizerunek rodziny w BriggsLandzie?
Nie chodziło o Briggs Land. Został wywalony za molestowanie seksualne, co spowodowało, że DH anulowało Aliens Colonial Marines: Rising Threat nad którym miał pracować.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowy thriller/sensacja
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 11:28:55 »
@michał81- dzięki za wyjaśnienie. Szkoda.
Z MeDel możesz mieć trochę racji ;)
,, - Eeeeech.''