Autor Wątek: Najlepsze komiksowe fabuły  (Przeczytany 5133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 01:02:10 »
Część podanych w temacie podanych propozycji raczej budzi moje zdziwienie... no ale poniżej przedstawiam jedne z najlepszych przeczytanych przeze mnie komiksów. Ich siła to opowiadana historia, a nie (tylko) prezentacja tej historii w formie komiksu.

Wieczna Wojna, Marvano
Prosto z piekła, Alan Moore
V jak Vendetta, Alan Moore
Cartland, wydanie zbiorcze, tom 1
Criminal. Umarli i umierający/Fatalna noc
Opowieści z hrabstwa Essex, Lemiere
Palestyna, Joe Sacco
Płaszcz i Szpony 1, 2
Życie i czasy Sknerusa McKwacza, Don Rosa
300, Frank Miller
Sin City, Frank Miller
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Sierpień 2023, 01:06:14 wysłana przez burberry »

Offline Archelon

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 07 Wrzesień 2023, 16:31:46 »
Sporo ciekawych propozycji już podano: Sandman, Kaznodzieja, Rork, Koziorożec, Pasażerowie wiatru, Piotruś Pan, W poszukiwaniu Ptaka Czasu, Prosto z piekła, V jak Vendetta, Okko, Bedziesz smażyć się w piekle, Wieczna wojna, Maus.

Dodam jeszcze następujące propozycje. Gatunkowo są różne. (Mam nadzieję, że nie dubluję wcześniej wymienionych)

Tulipanek - Boucq, Charyn
Umowa z Bogiem - Eisner
Funky Koval (osobiście preferuję 1 i 2 część) - Polch, Parowski, Rodek
Szninkiel - Rosiński, van Hamme
Ballada o Halo Jones - Moore
Wielki Martwy - Loisel Mallie
Polowanie - Billal
Trylogia Nikopola - Billal
Universal War One - Bajram
Batman - Długie Hallowen - Loeb, Sale
Dzicy - Lomova
Krwawe gody - Hermann, van Hamme
Black hole - Burns
Azymut - Lupano, Andreae
Aldebaran i Betelgeza - LEO
Ósma czara - Owedyk
Kroniki dyplomatyczne - Blain, Lanzac

« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Wrzesień 2023, 16:38:15 wysłana przez Archelon »

Offline HaVoK

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 08 Wrzesień 2023, 11:46:00 »
Za imperium
Zaginione dziewczęta
Esmera

Offline gashu

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 08 Wrzesień 2023, 15:07:24 »
Z niewymienionych wcześniej: "Thorgal - Władca Gór"

Offline Avarest

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 23:01:02 »
Podczas wizyty na MFKiG w Łodzi wykorzystałem możliwość porozmawiania z wystawcami, a właściwie przedstawicielami naszych rodzimych wydawnictw komiksowych. Na prawie każdym stoisku zadałem to samo pytanie. „Jaki komiks z Waszej oferty ma najlepszą fabułę?” Ze zdziwieniem odkryłem, że część osób ma problem, ze zdefiniowaniem czym właściwie jest fabuła. W razie konieczności doprecyzowałem więc, że chodzi o zaoferowanie najlepszej opowieści. Taka podpowiedź czasem dalej nie wystarczyła, część wystawców próbowała mnie przekonać, że odpowiedź uzależniona jest od tego, jaki rodzaj komiksów lubię...

Pozwolę się nie zgodzić z takim podejściem, bo dobra fabuła nie jest zależna od settingu komiksu. Dla mnie nie ma znaczenia czy czytam s-f, fantasy, western, prl, horror albo historię osadzoną w czasach współczesnych czy historycznych. Jasne, że takie preferencje mogą wpływać na odbiór komiksu, ale nie na to, czy fabuła jest dobra, czy nie. To już w całości zależy od autora scenariusza.

Gdy więc słyszałem w odpowiedzi, jak osoba obsługująca stoisko proponuje mi po kolei połowę ich komiksów, wymieniając jeden tytuł po drugim, to grzecznie dziękowałem i pytałem dalej u kolejnych wydawców. Tylko garstka wystawców była w stanie wskazać najlepszy fabularnie komiks w swojej ofercie. Odwdzięczałem się im zakupem wskazanej pozycji (lub innej, jeśli daną pozycję już czytałem). Oto wspomniana garstka:


Lost in Time --> "Contrapaso. Dzieci innych."

Mucha --> "Zaćmienie"

Non Stop Comics --> "Dni, których nie znamy"

Offline MuadGreDib

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 14:20:40 »
Will Eisner - "Umowa z Bogiem" i "Nowy Jork"
Art Spiegelman -  "Maus"
Moebius , Jodorowsky - "Incal"
Charles Burns "Black Hole"

Offline Grzmichuj

Odp: Najlepsze komiksowe fabuły
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 02 Listopad 2023, 13:32:00 »
Podczas wizyty na MFKiG w Łodzi wykorzystałem możliwość porozmawiania z wystawcami, a właściwie przedstawicielami naszych rodzimych wydawnictw komiksowych. Na prawie każdym stoisku zadałem to samo pytanie. „Jaki komiks z Waszej oferty ma najlepszą fabułę?” Ze zdziwieniem odkryłem, że część osób ma problem, ze zdefiniowaniem czym właściwie jest fabuła. W razie konieczności doprecyzowałem więc, że chodzi o zaoferowanie najlepszej opowieści. Taka podpowiedź czasem dalej nie wystarczyła, część wystawców próbowała mnie przekonać, że odpowiedź uzależniona jest od tego, jaki rodzaj komiksów lubię...

Pozwolę się nie zgodzić z takim podejściem, bo dobra fabuła nie jest zależna od settingu komiksu. Dla mnie nie ma znaczenia czy czytam s-f, fantasy, western, prl, horror albo historię osadzoną w czasach współczesnych czy historycznych. Jasne, że takie preferencje mogą wpływać na odbiór komiksu, ale nie na to, czy fabuła jest dobra, czy nie. To już w całości zależy od autora scenariusza.

Gdy więc słyszałem w odpowiedzi, jak osoba obsługująca stoisko proponuje mi po kolei połowę ich komiksów, wymieniając jeden tytuł po drugim, to grzecznie dziękowałem i pytałem dalej u kolejnych wydawców. Tylko garstka wystawców była w stanie wskazać najlepszy fabularnie komiks w swojej ofercie. Odwdzięczałem się im zakupem wskazanej pozycji (lub innej, jeśli daną pozycję już czytałem). Oto wspomniana garstka:


Lost in Time --> "Contrapaso. Dzieci innych."

Mucha --> "Zaćmienie"

Non Stop Comics --> "Dni, których nie znamy"

Przysięgam, że kiedyś zadałem to pytanie na stoisku jakiegoś niszowego wydawcy, nie pamiętam niestety kto to był, ale FK był wtedy w Pałacu Kultury (zanim przeniósł się na Narodowy, by finalnie powrócić do pałacu).
I moje pytanie roznieciło tam jakąś chorą agresję, że cytuję "komiksy się ogląda a nie czyta", "jak chcesz fabuły, to zapraszam na górę" (bo na dole były komiksy, a książki na górze - jakoś tak to było rozwiązane.

Cieszę się, że tego wydawcy już nie ma i że są ludzie, którzy czytają
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?