Autor Wątek: Komiksowe kalendarium  (Przeczytany 33186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 10:18:48 »

Offline keram2

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #91 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 21:23:54 »

Kilka dni temu (25.07) zmarł Henri Vernes, twórca postaci Boba Morane'a, żył przeszło 100 lat (ur. 16.10.1918).

W Polsce seria "Bob Morane" była zapowiadana przez Koronę (1992) do wydania komiksu (album "Giganci z Mu") jednak nie doszło, po latach serię w integralach zaczęła wydawać Sideca, niestety skończyło się na pierwszym tomie.
Mam nadzieję, że jednak znajdzie się wydawca, który podejmie temat, zwłaszcza albumy rysowane przez Williama Vance'a.

Offline keram2

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #92 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 14:28:29 »

Dwie rocznice związane z jednym z najwybitniejszych polskich twórców - Jerzym Wróblewskim.

Dziś 80- ta rocznica urodzin, a za trzy dni 30-ta rocznica śmierci.

"Stworzył ponad 60 komiksowych albumów i zeszytów, które ukazały się łącznie w nakładzie blisko 14 milionów egzemplarzy. Jego komiksy prasowe, żarty rysunkowe i ilustracje, które ukazywały się przez niemal 33 lata na łamach wielu tytułów, trudno nawet zliczyć". ( Cytat z książki Macieja Jasińskiego ).

Nigdy nie dowiemy się ile komiksów mógłby jeszcze stworzyć, gdyby nie przedwczesna śmierć.

Cieszą inicjatywy Ongrysa związane z jego twórczością, mam nadzieję, że pewnego dnia opublikowany zostanie "zaginiony" komiks o Titanicu.

Offline Midar

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #93 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 22:58:43 »
Mistrz! Dla mnie jest ciągle żywy przez swoją twórczość. Serio, wcale do mnie nie dociera, że to już tyle lat od śmierci😥.

Offline keram2

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #94 dnia: So, 21 Sierpień 2021, 16:06:32 »

Dwa dni temu w wieku 83 lat zmarł Raoul Cauvin, znakomity scenarzysta komiksów humorystycznych.
W Polsce z jego twórczości poznaliśmy albumy z serii: Cedryk, Kupidyn, Niebieskie Mundury.
Kilka historyjek ukazało się poza albumami (np. Agent 212 w Świecie Komiksu).

Zdaje się, że Egmont zapowiadał powrót Cedryka, fajnie.

Offline kierpic

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #95 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 21:31:30 »


28 sierpnia 1917 w Nowym Jorku urodził się Jack “the King of Comics” Kirby. Twórca wielu bohaterów uniwersum Marvela, których przedstawiać nie trzeba, wystarczy pomyśleć o pierwszym lepszym.



Grafiki Billa Sienkiewicza i Alexa Rossa



Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 08:11:14 »
Mam wrażenie jakbym nabył ten komiks ledwie dzień, góra dwa temu, a tu już minęło 30 lat!
 
https://paradoks.net.pl/read/42228-30-lat-semicowych-stron-klubowych
 

Offline turucorp

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 08:16:45 »
Mam wrażenie jakbym nabył ten komiks ledwie dzień, góra dwa temu, a tu już minęło 30 lat!

Zgłoś się z tym do Muzeum Komiksu… a nie, czekaj…

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 08:20:31 »
No właśnie... Też żałuję, że nie ma takiej placówki. A co więcej nie ma na nią widoków co najmniej do końca trzeciej kadencji. Ale przyjdą jeszcze lepsze czasy  8)

Offline turucorp

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 08:30:59 »
Ale przyjdą jeszcze lepsze czasy  8)

Jeszcze „lepsze”?  :o
Duda ogłosi się królem?

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 08:36:38 »
Podejrzewam, że status przewodniczącego związków zawodowych w pełni mu wystarczy. Choć to oczywiście jedynie przypuszczenie  :D
 

Offline turucorp

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 08:55:17 »
Tia, wiem, kolejny darmozjad na moim utrzymaniu  ::)
BTW A tak przy okazji, co ty tak dzielisz podatkami komiksiarzy jak swoimi? Mają ogłosić stan wyjątkowy na całej ścianie wschodniej i zgłosiłeś się na jakiegoś komisarza czy innego oficera politycznego?

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 09:17:21 »
Tak  8)


Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe kalendarium
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 10:44:14 »
O cholewa... Właśnie dotarło do mnie, że z racji bujania się na urlopie nie podlinkowałem info o bardzo ważnej rocznicy  :o
 
https://paradoks.net.pl/read/42112-szesc-dekad-z-pierwsza-rodzina-marvela