Autor Wątek: Komiksowe inspiracje do czytania  (Przeczytany 821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kv

Komiksowe inspiracje do czytania
« dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 20:27:28 »
Drodzy Forumowicze,
Chciałbym rozpocząć wątek o źródłach inspiracji do wyszukiwania ciekawych pozycji do czytania. Skąd je czerpiecie?

Zaciekawiła mnie pozycja Żywa stal, po przeczytaniu kilku stron wiedziałem, że to coś dla mnie. Ale trafiłem na to przez przypadek przeglądając katalog Mandioki. Chciałbym uniknąć sytuacji, że taka ciekawa (dla mnie przynajmniej) pozycja kiedyś mi umknie...  :o
Idąc typ tropem, Shankar ląduje na topie listy zakupowej  ;D

Macie jakieś sposoby, którymi się możecie podzielić?

« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Kwiecień 2021, 20:54:53 wysłana przez kv »

Offline PawelC

Odp: Komiksowe inspiracje do czytania
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 21:00:56 »
Ja od ponad dekady stosuję przeglądanie nowości i zapowiedzi na  https://www.gildia.pl/komiksy :).
Jak czegoś nie kojarzę a zainteresuje mnie z jakiegokolwiek powodu to googlam co to.

No i do tego forum, obecnie Komikspec, kiedyś też Gildia.

Offline kv

Odp: Komiksowe inspiracje do czytania
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 21:12:18 »
Przyznaję, że robię tak samo, gildia, bonito, komikspec.... I tak od kilku lat.

A jednak tytuł sprzed dokładnie roku mi umknął  :o

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksowe inspiracje do czytania
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 21:56:43 »
Ja dokonuję wyboru na podstawie autorów (wielu takich mam) i wydawnictw (również na podstawie wydawcy oryginalnego, np. Fantagraphics biorę w ciemno, z Polski m.in. Timof, KG, Mandioca, Studio Lain), nawet nie sprawdzam w takim przypadku za bardzo przykładowych plansz ani opisów fabuły. Jeśli coś okaże się zawodem to po prostu sprzedam. Jasne, część dobrych rzeczy mnie ominie, no ale żeby nic nie ominęło to trzeba by kupować wszystko, co jest nierealne.

Offline marcing

Odp: Komiksowe inspiracje do czytania
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 22:46:21 »
Zapowiedzi polskich wydawców zwykle sprawdzam na http://alejakomiksu.com . Duży plus jak dla mnie, że są tam też zapowiedzi komiksów niezależnych.

Poza tym obserwuję sporo profili komiksowych na Facebooku - profile twórców komiksowych, wydawnictw, sklepów, KomiksDnia itp.

Dużo inspiracji jeżeli chodzi o komiksy niezależne w języku angielskim znalazłem na tym forum: https://forums.hipinion.com/viewtopic.php?f=1&t=62642

Offline PJP

Odp: Komiksowe inspiracje do czytania
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 23:06:04 »
Przeglądam nowości i zapowiedzi na Gildii i czytam forum. Od czasu do czasu zaglądam na strony i profile wydawnictw czy inne komiksowe fejsbuki.

Bender

  • Gość
Odp: Komiksowe inspiracje do czytania
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 23:48:38 »
Skanuję zapowiedzi Fantagraphics, Drawn & Quarterly, nowości na Gildii i w końcu preordery. Jak kupowałem sporo na amazonie to zaskakująco dobre strzały trafiały sie w rekomendacjach "Inni kupili też" wiec nadal rzucam na nie okiem mimo, że ostatnio niewiele komiksów tam kupuję.

No i oczywiście po autorach, których wciągam z marszu.