Autor Wątek: Komiksowe [*]  (Przeczytany 28024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksowe [*]
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 22:54:02 »
Powiem tak, gdybym miał 17-letnią córkę, na pewno nie chciałbym, żeby pisał do niej jakiś 40-letni dziad. To nie ulega wątpliwości. Pewnie gdyby miała 20 albo i 25, to dalej bym nie chciał.

Co nie znaczy, że gościa trzeba było wykluczać ze społeczeństwa, bo flirtował w necie z 17-latką. Nie pisał do dziecka, tylko do dziewczyny, która za kilka miesięcy będzie dorosła.

Offline death_bird

« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 23:00:47 »
Ta rozmowa zdecydowanie oderwała się już od bazy.
Serio. Zaraz będziecie wyciągać Kodeks Napoleona, sprawdzać wiek sprawny w średniowieczu i badania psychologiczne XIX-wiecznych 17latek.
Tylko po co?
Zadajcie sobie raczej pytanie co my w ogóle o nim wiemy/wiedzieliśmy.
Podryw, grooming, ciągnięcie do łóżka, różnice wieku w związkach małżeńskich. To jest myślenie - rzekłbym - stereotypowe.
A co jeśli gość był w jakimś spektrum, miał Aspergera czy jakąś lekką postać autyzmu i zwyczajnie nie docierało do niego, że sieciowe dyskusje z 17letnią pannicą nie są ani poważne ani zdrowe ani bezpieczne?
Dla mnie morał wydaje się być na chwilę obecną stosunkowo prosty: on jej nic nie zrobił a tymczasem sam został regularnie zaszczuty. Nie jestem w stanie dostrzec w tym żadnej formy prewencji i próby ochrony "ofiary" tylko zwyczajną skoordynowaną nagonkę.
Przy czym prawdy o całej tej sytuacji pewnie i tak nie poznamy nigdy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline parsom

« Odpowiedź #107 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 23:04:40 »
Widać w tej sytuacji jedno - reakcja zarówno "kolegów" jak i internetu była raczej niewspółmierna do jego ewentualnych przewin. Normalka - tłum nie myśli, tłum linczuje. I spróbuj nie linczować razem z nim.

Offline xanar

« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 23:05:19 »
Przy czym prawdy o całej tej sytuacji pewnie i tak nie poznamy nigdy.

Jak koleś napisał ostateczny list, to niby po co miał kłamać.

Powiem tak, gdybym miał 17-letnią córkę, na pewno nie chciałbym, żeby pisał do niej jakiś 40-letni dziad. To nie ulega wątpliwości. Pewnie gdyby miała 20 albo i 25, to dalej bym nie chciał.

Co nie znaczy, że gościa trzeba było wykluczać ze społeczeństwa, bo flirtował w necie z 17-latką. Nie pisał do dziecka, tylko do dziewczyny, która za kilka miesięcy będzie dorosła.
Jak się ma córkę to pewnie najlepiej, żeby żaden się nie zbliżał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline FanEgmontu

« Odpowiedź #109 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 23:54:16 »
Elita z forum komikspec broni dewianta seksualnego no tego jeszcze nie było ;D wiedziałem, że to forum w przestrzeni internetowej funkcjonuje wyłącznie jako żart ale myślałem, że są pewne standardy, których godność nie pozwala przekroczyć xD

Offline xanar

« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 01:11:55 »
A dewiantem seksualnego był bo ? Zrobił co nielegalnego ?

Żeby kogoś bronić to ten ktoś musiałby mieć postawione jakieś zarzuty a tu jak na razie nic takiego nie miało miejsca.
Jedyne dowody to te screeny, które ktoś wrzucił na chwilę, ale zaraz się rozmyślił i je usunął (to po co to było), reszta to jak na razie słowo przeciwko słowu.

Sam jesteś częścią tego żartu, skasuj konto jak ci się tu nie podoba, nikt na siłę cię tu nie trzyma.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Zwirek

« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 12:20:27 »
Jestem przeciw wykorzystywaniu seksualnemu innych,
Tak z ciekawości, można wykorzystywać seksualnie pisząc wiadomości tekstowe? Od czego to zależy?

Dorosły facet umizgiwał się do nieletniej.
Różnie od stanu, w niektórych stanach można współżyć z osobą 17-letnią wiek zgody .

Zachowanie było niestosowne, sprawa została nagłośniona przez ofiarę (i bardzo dobrze).
Wcale nie dobrze, człowiek nie żyje, rodzina też na tym ucierpiała. Takie rzeczy załatwia się w sądzie, a nie na portalach społecznościowych. To co zrobiła ta kobieta to jest samosąd. Powszechnie wiadomo, jaki efekt w świecie zachodu dają publiczne oskarżenia tego typu, prawdziwe bądź fałszywe.

Jak dla mnie to są kwestie bardzo zbliżone, ale nie mam zamiaru się upierać. Są gorsze rzeczy w życiu niż fakt, że się wypiął na Ciebie gość z którym nagrywasz filmy czy że nie będziesz mógł robić dalej tego co lubisz. Więc jeśli jego reakcja była tak drastyczna, to musiała z czegoś wynikać, niezależnie od tego, jak to nazwiesz.
To zależy, czytałem o badaniach które wykazywały, że zwolnienie z pracy może u niektórych osób wywołać traumę porównywalną ze śmiercią bliskiej osoby. Tutaj człowiek stracił pracę, wystawę, kanał na youtub, przyjaciela, w zamian otrzymał hejt w sieci i pewnie mejle od osób życzących mu najgorszego. I to wszystko skumulowane w kilkadziesiąt godzin. Prawdopodobnie zdawał sobie też sprawę, że mogą cancelować wszystko co do tej pory dokonał, bo mogą.

Offline Takesh

« Odpowiedź #112 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 13:33:30 »
@Zwirek

Wyrwałeś fragment zdania z mojej dłuższej wypowiedzi. Przeczytaj całość jeszcze raz. Gdzie napisałem to, o co pytasz?

Offline Zwirek

« Odpowiedź #113 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 13:56:44 »
@Zwirek

Wyrwałeś fragment zdania z mojej dłuższej wypowiedzi. Przeczytaj całość jeszcze raz. Gdzie napisałem to, o co pytasz?
Przeczytałem i nic to nie wnosi, ponizej cała Twoja wypowiedź.
Jprdl! Czytanie jego listu pożegnalnego jest naprawdę trudne...

Jestem przeciw wykorzystywaniu seksualnemu innych, ale cancel culture w tej postaci musi się skończyć. Trochę umiaru wszystkim życzę. A jeśli ktoś zasługuje na skanselowanie, to najpierw zgłoście to odpowiednim władzom.

Spoczywaj w pokoju, Eddie....
Czyli według Ciebie to co jest opisywane z udziałem Eda, to było wykorzystywanie seksualne czy nie? Tylko o to pytam, bo zrozumiałem, że nawiązujesz do tematu.

Tak BTW czy Ed wiedział że ona ma 17 lat?
Ja kiedyś rozmawiałem z laską przez czat i kiedy doszło do umawiania się na spotkania, to się przyznała, że jednak ma mniej lat i tylko chciała poudawać dorosłą. Dobrze, że nie jestem sławny.

Offline Takesh

« Odpowiedź #114 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 14:03:17 »
To co wiem o tej sprawie, czyli bardzo mało, nie pozwala mi na składanie jakichkolwiek stwierdzeń o tym zdarzeniu. Mogę jedynie wypowiedzieć się o kulturze kanselowania, czyli zwykłego linczu. Myślałem, że moje zdanie było jasne. Widzę, że jednak nie. Dlatego powtórzę jedynie, że jeśli doszło do przestępstwa, to od tego są odpowiednie służby.

Offline studio_lain

« Odpowiedź #115 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 14:18:03 »
Dobra jest tu kilka kwestii w których mogę się wypowiedzieć.

W kulturach pierwotnych zazwyczaj współżycie zaczyna się u kobiet od momentu pierwszego miesiączkowania. Według mądrali dlatego mają min. niski poziom tzw. nerwic seksualnych. Wiek partnera nie odgrywa roli, natomiast wpływa na to szereg rzeczy wykluczających tych starszych ;) zdrowie, zwinność, dostarczanie pokarmu itp. Co nie znaczy, że nie dochodzi do zbliżeń między osobami w różnych przedziałach wiekowych.

Biologia mówi konkretnie - rozmnażajcie się na potęgę i dobierajcie jak najzdrowsze geny :) Więc ten kontekst o zboczeniach i zwyrolach jest społeczny - tak jesteśmy formatowani dziś, ale kiedyś wcale tak nie było :) Choćby dlatego, że żyliśmy o wiele krócej :) To naprawdę normalne, że facet po 40 interesuje się młodszymi dziewczynami, zwraca na nie uwagę, ale niewielu decyduje się na zbliżenia ze względu na społeczny ostracyzm. Dotyczy to zresztą obu stron.

Rozwój cywilizacyjny zrobił dwie rzeczy - wydłużył nam życie i zakłócił system doboru oparty na zdrowiu fizycznym i umiejętnościach fizycznych. Atrakcyjni stają się mężczyźni którzy mają społeczny status oparty na dobrach materialnych. To nadal najlepsi myśliwi przynoszący najlepsze żarło, ale już nie polują tylko kupują :)

Czytam te wpisy Piskora i nie znajduje tam nic co powinno skazywać go na takie potępienie. To żaden pedofil. Zboczeniec. Owszem młodzi ludzie są podatni bardziej na manipulację. I Piskora można by krytykować za pewien brak odpowiedzialności w rozmowie z fanką.

Niestety żyjemy w czasach kiedy media społecznościowe wydają wyroki. Nie jest to jednak nowość. Kiedyś samosądy były bardzo częste. Tak mamy.

Inna sprawa to te relacje innych kobiet. No więc jeśli są prawdziwe to tu Piskora nie da się bronić niestety i rzutuje to oczywiście też na tą relację z 17-latką.

Czy powinna ona udostępniać prywatną korespondencje w mediach społecznościowych? Nie. Czy powinno zgłosić to odpowiednim organom. Jeśli miała wątpliwości oczywiście. W świecie idealnym by tak było oraz wszyscy poczekali by na wyrok.

Okropnie trudno ocenić tekst pisany. Nie wiadomo jaki jest prawdziwy emocjonalny kontekst. Wygłupiał się? Flirtował? Droczył? Czy też świadomie manipulował , pompował ego?

Jestem na co dzień absolutnie bezlitosny dla ludzi którzy krzywdzą innych. Ale tu nie potrafiłbym podjąć jednoznacznego osądu. Zaskakuje mnie jak innym łatwo to przychodzi.

Tak jak nie podoba mi się szkalowanie tej dawnej 17-latki. To nie ona jest problemem tylko absolutnie skrajny durny mechanizm - i wcale nie dotyczący tylko państw zachodnich - stadnego osądu wypaczony przez media społecznościowe do granic absurdu.

Napiszę to jeszcze raz - media społecznościowe zabijają, niszczą nas, uzależniają - a esencja problemu jest słowo pisane. Tu wszyscy są w trybie walcz lub uciekaj. Odcięci od języka ciała i tonu głosu tworzymy własne wyobrażenia a mechanizm lękowy je wypacza do bólu.

To ode mnie tyle. Polecam czytanie wszystkich komentarzy głosem Krystyny Czubówny :)   

« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2024, 14:41:47 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Zwirek

« Odpowiedź #116 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 15:03:48 »
Tak jak nie podoba mi się szkalowanie tej dawnej 17-latki. To nie ona jest problemem tylko absolutnie skrajny durny mechanizm - i wcale nie dotyczący tylko państw zachodnich - stadnego osądu wypaczony przez media społecznościowe do granic absurdu.

Napiszę to jeszcze raz - media społecznościowe zabijają, niszczą nas, uzależniają - a esencja problemu jest słowo pisane. Tu wszyscy są w trybie walcz lub uciekaj. Odcięci od języka ciała i tonu głosu tworzymy własne wyobrażenia a mechanizm lękowy je wypacza do bólu.
Z większością tego co napisałeś się zgadzam.
Oprócz tego, że odbierasz ludziom odpowiedzialność i przerzucasz na nieosobowe "słowo pisane" i "media społecznościowe". Nie zgadzam się, że ta kobieta nie jest częścią problemu, jest. Kiedy rzuciła oskarżenie była już pełnoletnią osobą i wiedziała, że może w ten sposób zniszczyć czyjeś życie. Nie chciała dochodzić sprawiedliwości np. w sądzie, tylko postanowiła zniszczyć osobę. Pech chciał, że być może zniszczyła bardziej niż chciała.

Offline studio_lain

« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 15:23:23 »
Czy mogą podchodzić do słowa pisanego inaczej? Mogą.
Nie robią tego bo nie rozumieją mechanizmu obronnego, który działa instynktownie.
Pokaże ci to na prostym słowie - Spierd...aj.
Napisałbym tak do ciebie np w komentarzu do tego co piszesz.
I teraz - czy to zart? przejaw agresji? ponizenie cie?
Bez tonu głosu i języka ciała nie jesteś w stanie tego ocenić.
Najważniejsze jest jednak co innego - mechanizm walcz lub uciekaj.
Nasz mózg traktuje media społecznościowe jaką wielką arenę konfliktu. Czujemy się non stop oceniani przez wyimaginowaną wspólnotę, gdzie musimy rywalizować - według naszego ego - o pozycję. To jest wieczna wojna dla naszego umysłu. Jak się sobie przyjrzysz - ja to widzę u siebie - zobaczysz że pierwszym odruchem w przypadku np krytyki, odmiennego zdania jest chęć walki. To jest instynkt. Nasz mózg reaguję impulsywnie. To naprawdę Żwirek wymaga masy samoświadomości by się od tego dystansować. Media społecznościowe to naprawdę rak, który nas toczy. Nasz umysł nie jest na to gotowy. Nie ma umiejętności analitycznych na takim poziomie. Działa impulsywnie i emocjonalnie. To szerszy temat zapoznaj się.

Ta dziewczyna nie ponosi żadnej winy. Ona powiedziała mam z tym problem. Co tym sądzicie. Ludzie mają kłopot z oddzieleniem mediów społecznościowych od życia. Często dla nich jest to tożsame. To, że ktoś mówi, że ma z czymś problem nie oznacza, że robi źle. Według mnie jest to okej. Natomiast lawina społecznościowa oparta na instynktach i emocjach - to już inna bajka.

Najlepiej wyobrazić sobie sytuację w realnym życiu. Jeśli twoja koleżanka powiedziałaby słuchajcie mam wrażenie, że gość zachował się wobec mnie nie tak jak trzeba. Jakbyś podszedł do tego, że coś takiego komunikuje?
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2024, 15:25:51 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 15:57:20 »

Ta dziewczyna nie ponosi żadnej winy. Ona powiedziała mam z tym problem. Co tym sądzicie. Ludzie mają kłopot z oddzieleniem mediów społecznościowych od życia. Często dla nich jest to tożsame. To, że ktoś mówi, że ma z czymś problem nie oznacza, że robi źle. Według mnie jest to okej. Natomiast lawina społecznościowa oparta na instynktach i emocjach - to już inna bajka.

Powinna była nie ujawniać o kogo chodzi (zanonimizować rozmowę). Poczekać na komentarze i ewentualnie zawiadomić o przestępstwie, jeśli dalej uznawałaby, że coś było nie tak.

Offline Comzilla!

« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 16:01:18 »
Najlepiej wyobrazić sobie sytuację w realnym życiu. Jeśli twoja koleżanka powiedziałaby słuchajcie mam wrażenie, że gość zachował się wobec mnie nie tak jak trzeba. Jakbyś podszedł do tego, że coś takiego komunikuje?

Standardową odpowiedzią było by na to:

1. Przesadzasz.

2. No co ty, on jest po prostu wyluzowany

3. No masz powodzenie, wszyscy Cię podrywają, powinnaś się cieszyć

:-\

Mam nadzieję ze to się już zmienia.
Mój kanał na YT Comzilla!