Autor Wątek: Komiksowe "momenty" w roku 2019  (Przeczytany 3500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Komiksowe "momenty" w roku 2019
« dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 12:25:23 »
Taka oto ciekawostka: https://whatculture.com/comics/10-best-comic-book-moments-of-2019
A jak wygląda to u Was? Macie swoje komiksowe "momenty" lub wydarzenia z komiksów z które zapadły Wam w pamięci w tym roku?

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 13:00:21 »
1) Ukazała się "Królewska Konna", pierwszy od 1990 roku pełnometrażowy "Kajko i Kokosz".

2) Moore i O'Neill ostatecznie zakończyli "Ligę Niezwykłych Dżentelmenów" - serię, dzięki której 20 lat temu odkryłem i pokochałem steampunk.

3) Walt Simonson wrócił do rysowania swojego autorskiego "Ragnaroka".

Offline gashu

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 13:39:29 »
U mnie będzie to mniej-więcej tak:

Niezapomniane "momenty" z komiksów:
  • Całe "Porozmawiajmy o czymś przyjemniejszym". Nie przypominam sobie takiej drugiej, mocno osobistej i co ważne, prawdziwej historii od czasu "Niebieskich pigułek".
  • Wiadome sceny z Neonomicona. Myślałem, że w nic mnie już w komiksach z szeroko-pojętej kategorii "fantasyka" nie zaskoczy lub nie zaszokuje, a tu proszę - Moore'owi się jednak to udało :O.
  • Zakończenie Daredevila Brubakera (nie jestem pewien, kiedy wyszło w PL, ale ja czytałem w tym roku) - mocna rzecz, zwłaszcza dla osób, które śledzą od dawna losy tej postaci
  • Niedźwiedź z Osiedla Swoboda w końcu dostaje wpier... :D

Wydarzenia wydawnicze:
  • Powrót "Osiedla Swoboda" (jednak!)
  • Powrót Klezmerów!

Osobiste:
  • Spotkanie z Tadeuszem Baranowskim w czasie Pixel Heaven

Offline Szekak

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #3 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 17:35:49 »
1. Najważniejszym momentem dla mnie związanym z komiksami było wkręcenie się w rysografy po wielu latach jedynie czytania i kolekcjonowania komiksów - pierwsza była Komiksowa Warszawa, a potem już poszło z górki.


2. Wydarzeniem roku w komiksowie było dla mnie wydanie ekskluzywnej edycji Thorgala przez Libertago. Wspaniała rzecz, czytanie takiego wydania było dla mnie świetnym przeżyciem, takiego czegoś mi na naszym rynku brakowało.


Ogólnie bardzo dobry rok pod względem komiksów, jedynie miejsca brak na to wszystko, ale ten ból ma chyba większość.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #4 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 19:53:46 »
Będę nudził ale dla mnie sama przyjemność kolekcjonowania kaczek Barksa, a teraz Rosy ze zbiorczym Usagim wyczerpuje możliwości :) Do tego sporo fajnych rzeczy wyszło i z klasyki polskiej i z publicystyki komiksowej. Cóż chcieć więcej? Jeszcze więcej integrali! Cieszą także imprezy komiksowe i okołokomiksowe oraz rosnąca liczba artykułów o komiksach ukazujących się nie tylko w fachowych periodykach.
Na co czekam w nowym roku? Na coś dużego polskiego, jakieś porządne bum, bęc, trach.

Offline 79ers

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #5 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 22:33:59 »
*Nie skusiłem się, ale również uważam, że jednym z największych wydarzeń mijającego roku jest Libertago.   
*Kolejnym pozytywnym akcentem jest wizyta Piotra Kowalskiego i jego Badlands.
*Zdecydowanie zachwycił mnie festiwal zapowiedzi wydawniczych SL i poprawa formy Scream Comics, względem roku 2018.
*DD Millera, Sambre, Frankenstein, Green Arrow, Promethea, Usagi,
*52 już Conan z Kolekcji Hachette  i jedziemy dalej :D :D :D

*z negatywów zdecydowanie zwiększenie tempa publikacji kolekcji SW.

... i korzystając z okazji chciałem zapytać, kiedy podsumowanie AD2019 i top lista ?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 08:27:46 »
Dla mnie najlepszym komiksowym dniem 2019 roku, był 10 kwietnia i start Kolekcji Spider-Mana. Szkoda, że po chwili zorientowałem się, że to tylko test. Ale zawsze te 4 numery w tym roku to lepsze niż nic.

Offline Spiff

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 11:56:45 »
Thorgal z Libertago
Upadek forum Gildii komiksu i powstanie KOMIKSpeca
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline SawiK

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 13:30:40 »
Kontrowersje związane z fifolem Batka w Batman Przeklęty.

Offline death_bird

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 14:03:30 »
Upadek forum Gildii komiksu i powstanie KOMIKSpeca

Tak sobie w pierwszej chwili pomyślałem, że nie widzę u siebie niczego takiego jak "moment roku 2019", ale faktycznie - pod względem generalnym - powstanie Speca to był "ten moment".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 15:02:55 »
Nie wiem czy można to podciągnąć pod "moment", ale dla mnie wydarzeniem tego roku było wejście Marginesow w komiks. Na rynku przesyt, u większości wydawców widać zwolnienie, a tu pojawia się ktoś z tak ciekawą ofertą.

Ekskluzywne wydania Libertago i Batman Noir Egmontu, to drugi takie wydarzenie. Co prawda Libertago ceny nie dla mnie, ale inicjatywę jak najbardziej doceniam.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 19:56:42 »
@UP
Zgadzam się. Zamieszanie z wydaniem i ceną Batman Noir to było wydarzenie wakacji i zasługuje na swoje miejsce w podsumowaniu roku.

Offline misiokles

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 20:30:16 »
Ale jak się zgadzasz z ramirezem, skoro on nic nie pisał o cenie i zamieszaniu Batman Noir?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 17:45:06 »
Zgadzam się, że wydanie Batman Noir to był rzeczywiście "moment" 2019 roku. Mamy inne podejście do tego wydania, ale narobiło szumu.

Offline Hans

Odp: Komiksowe "momenty" w roku 2019
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 24 Grudzień 2019, 01:18:35 »
1. Strefa komiksów na Warsaw Comic Conie ze świetną  wystawą Szninkla.
2. Wystawa Świt Bohaterów W Łodzi.
3. Pojawienie się wydań ekskluzywnych: Thorgal, Szninkiel.
4. Zbiorcze wydanie Władców Chmielu z Ongrysa.
5. Pełnoalbumowy Kajko i Kokosz Królewska Konna.
6. Lazarus od Taurusa.
7. Świetne pozycje Studia Lain.