Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022  (Przeczytany 15122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #105 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 14:26:23 »
Super foty. Jestem ciekawy jak wyglądał finalnie wrys dla Kajutex :D

Bardzo fajny portret Antek zrobił :-)

Offline keram2

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 17:47:45 »

Kilka informacji zasłyszanych na KW.

Kurc - Zapytałem o Bernarda Prince'a, jak się okazuje chcieliby włączyć do kolejnego integrala album którego nie wydał Lombard lecz Blanco i mają problem, bo jego rysownik (Aidens) nie żyje, jego syn zaś nie odpowiada na próby kontaktu. Mają jednak nadzieję na dobry finał.
W zeszłym roku zaskoczyli trochę albumem Marka Kopca (Opowieści Minione), więc zapytałem czy szykują album jakiegoś Polaka, okazuje się, że tak, ma być komiks młodego twórcy, ale na razie nic więcej nie zdradzają.

Taurus - Pytałem o LO, ciągle czekają aż Wojciech Birek zrobi tłumaczenie.
Pytałem o Sprycjana i Fantazjusza, niestety na kolejny tom trzeba będzie poczekać bo seria schodzi się tak słabo, że nawet francuski wydawca widząc wyniki sprzedaży nie naciska na terminy.

Scream - Zapytałem o Dampierre'a będąc przekonanym, że porzucili tę serię, ale nie , są gotowi wydać kolejne tomy, lecz zdaje się, że francuskiemu wydawcy zaginęły materiały w wersji elektronicznej (czy coś takiego).
Zapytałem o sprawę serii Niedźwiedzi Kieł, która została przerwana po pierwszym cyklu, gdyż ponoć w drugim zniesławiano AK. Jest to częściowo prawda, po prostu drugi cykl jest znacznie słabszy, zahacza o historię alternatywną, jest tam dużo głupot np. bombardowanie NY przez Niemców i sojusz AK z Werwolfem.

To tyle, jak widać żadnych rewelacji, ale może parę osób znajdzie coś interesującego dla siebie.

Offline PabloWu

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 18:04:04 »
Dzięki za info, przypomniałem sobie że na stoisku Kultury Gniewu dowiedziałem się że  Osiedle Swoboda tom drugi nie będzie miał dodruku i mam sobie szukać używki.

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #108 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 19:37:26 »
Osiedle Swoboda tom drugi nie będzie miał dodruku.

Ja bym takich stanowczych sądów nie wygłaszał, bo kto wie co wydarzy się w przyszłości :-)

Offline Midar

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 19:47:20 »
Dokładnie. W przypadku takiego tytułu, „nie” traktowałbym jako „chwilowo nie”.

Offline PabloWu

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 20:52:53 »
Ja bym takich stanowczych sądów nie wygłaszał, bo kto wie co wydarzy się w przyszłości :-)

Taki stanowczy sąd wydał człowiek na Waszym stoisku. Mam rozumieć, że zostałem zrobiony w trąbę?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #111 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 04:21:39 »
Pytałem o Sprycjana i Fantazjusza, niestety na kolejny tom trzeba będzie poczekać bo seria schodzi się tak słabo, że nawet francuski wydawca widząc wyniki sprzedaży nie naciska na terminy.

Wielka szkoda choć jak już pisałem kiedyś w innym wątku źle się za temat zabrali bo i słaby album na początek zamiast takiego co u nas rozpoznają i mają miłe wspomnienia - Nowy York i mogli to lepiej nagłośnić marketingowo, w końcu legendarna seria co każdy fan frankofonów kojarzy albo przynajmniej widzi że to coś "a la Tintin".

Kurczę, aż z niedowierzaniem spojrzałem teraz, że od premiery "Moskwy" minęły cztery lata  :o (a jeszcze ten z kolei wyszedł z dwa lata po "Australii") Mam wrażenie, że jakby wzięli przykład z Egmontu - co takiego Yakariego wydał od razu kilka tomów w jednym roku to by też inaczej się odbiło echem albo spróbowali by integral (jak Iznogoud i Clifton) ale pewnie dla mniejszego wydawcy to niewykonalne.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Czerwiec 2022, 04:23:49 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 07:13:26 »
Taki stanowczy sąd wydał człowiek na Waszym stoisku. Mam rozumieć, że zostałem zrobiony w trąbę?

Nie. Tylko jest nas trzech i czasami te sądy - nawet stanowcze - potrafią się pod wpływem gorących dyskusji zmienić.

Offline PabloWu

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 07:47:23 »
Nie. Tylko jest nas trzech i czasami te sądy - nawet stanowcze - potrafią się pod wpływem gorących dyskusji zmienić.

Dziękuję za konkretną odpowiedź , pozdrawiam.

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:02:52 »
Z informacji zdobytych: tomy 4-6 Futury Nostalgii będę najprawdopodobniej wydane jako integral. Nie ma co liczyć na integral całości (1-6), lub pierwszych części (1-3).

Offline Rodrigues

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:14:22 »
Tony powiedział, że części 4-6 są ukończone. Musi poczynić ustalenia ze swoim nowym wydawcą we Francji i później materiał ruszy w świat.

Offline Death

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 17:35:00 »
Sorry, ale australijski Sprycjan był tak przeciętny, że w ogóle mnie nie dziwi słaba sprzedaż...
Ten ze Świata Komiksu o Nowym Jorku był na poziomie Asteriksa, ale Australia wydana przez Taurusa jest kilka klas słabsza.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 22:25:40 »
"Moskwa" znacznie lepsza ale jedyny mankament że wymaga wiedzieć kto-jest-kto bo np. nagle pojawia się jaki czarny charakter co jest kuzynem głównego bohatera i niby odnośniki są ale nie mamy jak zajrzeć do wcześniejszych przygód...

Offline Rodrigues

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #118 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 13:27:02 »
To ja też pochwalę się moimi cudownymi zdobyczami:

Javier de Isusi w "Boska komedia Oscara Wilde'a"


Tony Sandoval w "Lotka"


Tony Sandoval w "Futura nostalgia 2"


Adam Święcki w "Przebudzone legendy: Oczy dla kruka"


Antoni Serkowski i Mariusz Pitura w "Niepamięć absolutna"

+ nalepeczka, którą można było sobie wybrać (chyba nie myśleliście, że odpuszczę sobie kadr z samochodem :P)

Tobiasz Piątkowski i Marek Oleksicki w "Bradl"


Francisco Martínez Roca AKA Paco Roca w "Koleje Losu"


Raymond "Typex" Koot w "Andy"


Kuba Topor w "Dziadostwo 2"


Piotr "Zealot" Marzec w "Słodkie chłopaki"



I jeszcze jedna ciekawa pamiątka - podczas śmieszków-heheszków i ciekawych rozmów w kolejce po wrysy (sobota) przy stanowisku KG okazało się, że jednym z czekających jest Jarek z youtubowego kanału "Lubię komiksy" i  dostałem od niego taką oto przypinkę:



Kolejny świetny festwial za nami. Pozdrawiam wszystkich spotkanych forumowiczów. Dobrze było Was zobaczyć. Do następnego razu!  :)


P.S. Czy ja dobrze usłyszałem, że Sandoval będzie robił komiks ze Sfarem? Ktoś zna temat?
« Ostatnia zmiana: So, 04 Czerwiec 2022, 13:44:25 wysłana przez Rodrigues »

Offline Midar

Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« Odpowiedź #119 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 01:36:05 »
Świetne rysunki, zwłaszcza Lotka i Niepamięć absolutna bardzo mi się podobają.