Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta  (Przeczytany 24206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Komiksowa Warszawa 2021 Meta
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 18:07:18 »
Planowałem wybrać się na KW-Start, a przy okazji zajrzeć do nowej galerii komiksowej. I ostatecznie na festiwalu nie byłem, a galeria była (z tego co pisali) zamknięta, ale pozostała jedna refleksja.

Jest impreza komiksowa w Warszawie. Jest atrakcja dla komiksiarzy w postaci galerii i wystawy. Aż się prosi aby jedno z drugim połączyć, ale tym razem się nie udało.

Może warto wyciągnąć wnioski na przyszłość. Skoro galeria sama nie domyśla się, że warto być otwartym w czasie imprezy komiksowej, może warto zachęcić organizatorów KW Meta, aby tym razem się skontaktowali, uzgodnili termin, uzgodnili, że galeria będzie czynna (pewnie nie przez cały czas, ale żeby była możliwość odwiedzenia). Można wpisać wystawę w galerii do programu imprezy...

Nie wiem, czy teatr Syrena wiedział o FKW: Start. Być może warto, aby w weekend juedy jest FKW Meta był spektakl "Kapitan Żbik". Ja bym poszedł. Może warto zachęcić organizatorów KW Meta, aby się skontaktowali, uzgodnili termin i wpisali do programu imprezy spektakl? Oczywiście bilety kupowałoby się normalnie (choć jeśli byłyby jakieś fory dla uczestników festwialu, tym lepiej, ale nie jest to konieczne).

Czy we wrześniu będzie już grany spektakl na podstawie Kajka i Kokosza?

Czy poza galerią i spektaklami przychodzą Wam do głowy jakieś inne instytucje lub wydarzenia, które warto by powiązać z Festiwalem? Żeby znów nie było głupich zgrzytów, bo ten nie pomyślał, a ten nie zadzwonił?

To są atrakcje, przy których organizatorzy nie muszą nic robić. Tylko skontakować się i uzgodnić. No to chyba warto, nie?

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 18:44:36 »
ZGADUJĘ, że zadziałała tu proza życia i właściciele galerii mieli kilka miesięcy wcześniej już pobookowane wczasy w tym terminie.

Online michał81

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Meta
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 19:44:26 »
Jest impreza komiksowa w Warszawie. Jest atrakcja dla komiksiarzy w postaci galerii i wystawy. Aż się prosi aby jedno z drugim połączyć, ale tym razem się nie udało.
Bo nie każdy potrafi. Centrum Komiksu miało na przykład zorganizowane spotkanie z Bartoszem Sztyborem w sobotę, kiedy odbywała się KW, które przy okazji odwiedził Piotr Nowacki. Jak się chce to można. ;)

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 08:56:36 »
ZGADUJĘ, że zadziałała tu proza życia i właściciele galerii mieli kilka miesięcy wcześniej już pobookowane wczasy w tym terminie.
Ta, jasne - w czasach pandemii pół roku wcześniej kupili wywczas w konkretnym terminie.
Nie, stawiam bardziej na to, że nie chcieli sypnąć kasy na stoisko, bo przecież do nich ekskluzywnie to pielgrzymki organizatorów powinny chodzić (tak raczej z komentarzy na FB wynika).
Każdy (no OK, jak widać nie każdy) właściciel komiksowego interesu chciałby coś upiec przy okazji festiwalu, no ale jak widać ekskluzywnych galerii to nie dotyczy. Ale na FB kwilą, że nie są finasowani z budżetu. Tyle, że gwoli scisłości zapomnieli dodać, że starali się o dofinansowanie, ale im pisanie wniosków nie wychodzi. Była przecież chyba nawet na tym forum lista wniosków o dofinansowanie z Ministerstwa i ekskluzywni też na niej byli, ale z miernym wynikiem punktowym.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 09:09:28 »
ja kupiłem w czasach pandemii wakace w grecji w styczniu, więc jest to możliwe.

Offline Lyricstof

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 15:30:14 »
Tak trochę podsumowując Komiksową Warszawę to warto było pojechać. W tym roku wysłuchałem trochę mniej spotkań z autorami, ale za to więcej autografów zebrałem. Co prawda nie takich wypasionych jak inni koledzy, ale jestem mega zadowolony. Oto kilka z nich:











Podziw dla wytrwałości autorów i rysowników. Niektórzy rysowali po dwie godziny i więcej.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Chmurny

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 24 Czerwiec 2021, 19:38:30 »
Małe podsumowanie wyprawy na Komiksową Warszawę: Start (i na cały Plener Literacki): wybraliśmy się na nią z kierpicem i spędziliśmy w Ogrodzie Saskim dwa upalne dni (bez piątku). Kilkudziesięciu wydawców książek i komiksów prezentowało się we w miarę luźno ustawionych namiotach przy alejce prowadzącej do Fontanny Marconiego. Nie potrafię stwierdzić, czy z punktu widzenia wystawców odwiedzający dopisali (znajoma z wydawnictwa dziecięcego nie była zbyt radosna); ja nie narzekałem na ścisk, co więcej  wróciłbym na jeszcze jeden dzień, bo jednak nie wszystko z potencjalnie interesujących mnie rzeczy przyuważyłem, jak się potem okazało. Kierpic zawzięcie polował na wrysy i rysunki, i był na kilku pogadankach (udzielał się, zadawał pytania!) i może coś o nich skrobnie, ja za to pogadałem sobie z kilkoma wydawcami (ciekawie z panią od literatury rumuńskiej i mikstem Azjatów od literatury koreańskiej i nie tylko) i poznałem gotującego się pod brezentem Michała Traczyka (FIKP, Zeszyty Komiksowe), z którym odbyłem dość długą i przyjemną pogawędkę o komiksach, poezji śpiewanej, Wiśle i przemyśle. Poplotkowaliśmy też z turucorpem (podpisał nam kadry, a jakże!, nawet wysiedziałem w namiocie na spotkaniu, aaa, zdjęcie w Turkowym wątku przekłamuje - Marek wyprostowany normalnie przechodzi mi pod pachą!) i zebrałem pierwsze doświadczenie kolejkowego stacza (Krzysztof Owedyk sprawnie i szybko rysuje).

Nie umiem określić jednoznacznie, czy cenowo oferta komiksowa była atrakcyjna -  przykładowo Aliensy, te z 5th AE od Screamu można było kupić za 80 zł. (chciałem któryś, ale kierpic powiedział 'eee, weź lepiej to', to wziąłem innego Obcego), w Centrali zdaje się potraktowali mnie ulgowo; sądzę, że chyba pod tym względem nie było źle (a książki kupowałem też w okładkowych, ale było też sporo poprzecenianej oferty).

Spotkaliśmy polującego freshmakera i był, zdaje się, Lyricstof (się nie ujawnił, ale chyba staliśmy w jednym ogonku do rozgadanego Marka T.). Niestety, nie pomyślałem o fotkach, może kierpic coś jeszcze ma ciekawego.

Były to przyjemne dwa dni: nawiozłem do domu trochę książek i komiksów. Chyba nie przekłamię, jeśli od kierpica i siebie polecimy wrześniową KW: Metę (choć chyba odbędzie się w nie tak uroczych okolicznościach przyrody) - my się wybieramy i już jesteśmy umówieni  8)

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 24 Czerwiec 2021, 21:57:35 »
Jak kiedyś jeszcze podawano wzrost w dowodzie osobistym to (nie wiem jakim cudem) miałem wpisane "wysoki" :O

Offline Lyricstof

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #53 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 14:06:37 »
Spotkaliśmy polującego freshmakera i był, zdaje się, Lyricstof (się nie ujawnił, ale chyba staliśmy w jednym ogonku do rozgadanego Marka T.). Niestety, nie pomyślałem o fotkach, może kierpic coś jeszcze ma ciekawego.

Ujawnił, ujawnił np. freshmekerowi i innym chłopakom z forum. Tak to ja stałem do końca czekając na rysunek Marka Turka na oddzielnej kartce. I się doczekałem o dziwo. Jeszcze raz dzięki dla autora za rysunki i super rozmowę.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #54 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 20:31:26 »
Ujawnił, ujawnił np. freshmekerowi i innym chłopakom z forum. Tak to ja stałem do końca czekając na rysunek Marka Turka na oddzielnej kartce. I się doczekałem o dziwo. Jeszcze raz dzięki dla autora za rysunki i super rozmowę.  8)
Tak było. Naprawdę szacun za wytrwałość, przecież Ty byłeś praktycznie na samym początku sesji, a musiałeś czekać do samego końca, 1,5h  :o

Offline Lyricstof

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 15:11:38 »
Tak było. Naprawdę szacun za wytrwałość, przecież Ty byłeś praktycznie na samym początku sesji, a musiałeś czekać do samego końca, 1,5h  :o
Spoko, zleciało jak z bicza strzelił  ;D ale ile ciekawych informacji człowiek się dowiedział. Do tej pory się zastanawiam co to za piłkarz.
Pewnie nie trafię, ale Bryhczy? Kałuża? Reyman?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kierpic

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 18:59:29 »
Spotkaliśmy polującego freshmakera i był, zdaje się, Lyricstof (się nie ujawnił, ale chyba staliśmy w jednym ogonku do rozgadanego Marka T.). Niestety, nie pomyślałem o fotkach, może kierpic coś jeszcze ma ciekawego.

A i owszem, mam kilka fotek

Joanna Karpowicz


Gosia Kulik


Prosiak


Marek Turek


Michał Ambrzykowski


Alvaro Ortiz i Marek Turek


Wiesław Skupniewicz i Marek Turek


Prosiak, Śledziu i Gosia Kulik


Śledziu i Ania Krztoń


Lucas Varela i Śledziu


I Śledziu :)

Offline freshmaker

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 17:30:28 »
czy tony sandoval jest potwierdzony na meta / wrzesień?

Offline Lyricstof

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #58 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 11:44:15 »
czy tony sandoval jest potwierdzony na meta / wrzesień?

Hmm... Gdzieś mi ta informacja przeleciała jakiś czas temu, ale nie mogę znaleźć.

Natomiast to co pewne, teraz.  ;D

Cytuj
Gościem imprezy będzie Pavel Čech – malarz, ilustrator, autor komiksów i książek dla dzieci, a ponadto jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci czeskiej sceny komiksowej.

I jego komiks pt. "A" można będzie dostać na festiwalu za darmo.  8)

I dzisiaj potwierdzili obecność autora takich komiksów jak: "Wędrówka przez Morze Czerwone" i "A.Rodin"

Fajnie. 1% mojego wahania zniwelowany.  :-X


zdj. za FB PSK


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kierpic

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #59 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:02:16 »
jest program fkw. zaskoczenia nie ma - największe gwiazdy zagraniczne to sandoval, romling i allesandra. mocna obsada krajowych twórców.

Słowo się rzekło, program KW Meta poniżej

Czwartek 9.09
11:00 Warsztaty 1 Daniel Chmielewski 1h
12:15 Warsztaty 2 Daniel Chmielewski 1h
13:30 Warsztaty 3 Piotr Nowacki 1h
14:45 Warsztaty 4 Piotr Nowacki 1h

Piątek 10.09
11:00 Warsztaty 5 - Berenika Kołomycka 1h
12:30 Warsztaty 6 - Berenika Kołomycka 1h
15:00 "Malutki lisek i wielki dzik"  po raz kolejny - Berenika Kołomycka
15:45 Komiks w Ukrainie
16:45 "Od Nerwosolka do Yansa" - spotkanie z autorami książki: Danielem Koziarskim i Wojciechem Obremskim
17:30 Od Bzyka do Halinki - spotkanie z Ernesto Gonzalesem
18:15 "Koniec lata" - spotkanie z Marią Rostocką

Sobota 11.09
10:10 "Tajemniczy kapelusz pana Pinon" - spotkanie z Bartoszem Sztyborem
10:50 "Podróże z pazurem" - spotkanie z autorami Izabellą i Piotrem Miklaszewskimi oraz Filipem Sułkowskim
11:00 Spotkanie z czeskim autorem Pavlem Čechem (Kanapa Literacka)
11:30 Rodin w Morzu Czerwonym - Joel Alessandra
12:25 W poszukiwaniu Andromedy - Ze Burnay
13:20 "Empress" - Maciej Pałka
14:00 "Mnemosyne" - spotkanie z autorami: Filipem Chrzuszczem i Pauliną Jaklik
14:35 "Twarz, brzuch, głowa" - spotkanie z rysowniczką Olą Szmidą
15:10 Musical 'Kajko i Kokosz" - spotkanie z reżyserem Jakubem Szydłowskim i aktorami
16:00 Biblioteka polskiego komiksu niezależnego - spotkanie z autorkami: Beatą Sosnowską i Edytą Bystroń
16:50 Co tkwi w "Głowie"? - spotkanie z Luko Czakowskim
17:20 Kroniki wszechświata - spotkanie z Ingo Romlingiem
18:20 Debiutantka roku 2020 - spotkanie z Ewą Ciałowicz

Niedziela 12.09
10:05 "Om" i inne projekty - spotkanie z Piotrem Nowackim
10:50 "Bajka" i "Insekt" - spotkanie z Marcinem Podolcem
11:35 Iskrzący debiut - spotkanie z Krzysztofem Łuczyńskim
12:20 Portugalskie historie - spotkanie z Filipe Abranchesem
13:20 Niegrzeczny Meksykanin - spotkanie z Tonym Sandovalem
14:20 "Rycerz Janek" i "Ostatni pisarz" - spotkanie z Robertem Sienickim i Igorem Wolskim
15:10 PPGraphic prezentuje Zero 666 
16:00 W Centrum komiksu - spotkanie z reżyserem Maciejem Bierutem i "aktorem" Jakubem Pietrasikiem