Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta  (Przeczytany 24212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #180 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 20:52:07 »
A co ja napisałem kilka postów wyżej w kwestii rysunków na festiwalach?
Rysunki, tak, wrysy/rysografy, sorry, ale już nie  :P
A to przepraszam, nie odróżniam.
To po prostu pierwszy stanę do Ciebie w kolejce i nie będzie problemu.

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #181 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 21:21:44 »
A to przepraszam, nie odróżniam.
To po prostu pierwszy stanę do Ciebie w kolejce i nie będzie problemu.

Heh, w tym roku będę obecny jedynie przez kilka godzin na krakowskim Kfasonie, ale oczywiście zapraszam ;)

Kurde i wez tu cos napisz - myslalem ze logiczne bedzie ze jak ktos wrzuca cos do sieci i tym sie poniekad chwali to po to aby inni to widzieli i jakos zareagowali jedni pozytywnie, inni negatywnie, wszystko wszystkim ma sie podobac, swiat bylby nudny... ludzie... :)

Zrób sobie taki eksperyment myślowy, że zamiast w internecie, wbijasz fizycznie na imprezę i rzucasz tekstem „po co stoicie w tych kolejkach za bazgrołami jak z zeszytu?”
Przyszło by ci to w ogóle do głowy?
W ramach „zwalczania nudy” możesz kiedyś spróbować tak się poawanturować, fajnie będzie obserwować reakcje stojących w kolejkach i rysowników.  ::)

Offline Rafa

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #182 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 21:39:29 »
kiedyś po dyskusji na forum była prawie ustawka piotr kowalski vs śledziu. pk do tej pory o tym pamięta. plecy konia.
Ale był dym....PK chyba opuścił forum, bo była zbita z tekstów o plecach konia, lokomotywie itd...kurcze, to było z 15 lat temu... :o

Offline xanar

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 00:41:27 »
Niby czytasz stosy tego SH zza oceanu, a taki lękliwy? Nie bój nic, takie rzeczy tylko w samoobronie, wbrew pozorom jestem dosyć cywilizowany.

Ostatnio słabo mi to czytanie idzie, także nie jestem w formie :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 08:42:26 »
A to przepraszam, nie odróżniam.
[...]
Rysunek to wrys od twórcy o imponującym warsztacie, a wrys to rysunek od twórcy, który nie potrafi narysować pleców konia. 
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 11:18:13 »
Rysunek to wrys od twórcy o imponującym warsztacie, a wrys to rysunek od twórcy, który nie potrafi narysować pleców konia.

I lokomotywy, proszę nie zapominać o lokomotywie.
Kurde, nigdy się nie nauczę  :-[

Offline donT

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #186 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 11:45:22 »
Plecy konia... nawet w Familiadzie kiedys bylo!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Dracos

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #187 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 12:17:16 »
Nie rysunki tylko rysografy/wrysy, dotrze to w końcu do ciebie?  ::)

Powiem szczerze że chyba troszkę przesadzasz ja wychodzę z założenia że wyrys w komiksie to taki autograf twórcy, ale żeby się czepiać że ktoś to nazywa rysunkiem to imo przesada. Przecież jakby podręcznikową definicję rysunku przytoczyć to wyrys  się w 100% łapie do niej. I jak najbardziej rozumiem twórców którzy w ograniczonym czasie starają się machnąć coś dla fana i nie spędzają nad tym tyle czasu co nad kadrem, ale też nie można odmówić komuś prawa do krytyki nawet jeśli jest ubrana w słowa które uważamy za nie eleganckie (vide bazgroły). A już deprecjonowanie własnej osoby że się nie jest artystą to już chyba tylko taka kokieteria z twojej  strony :)

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #188 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 13:42:07 »
Powiem szczerze że chyba troszkę przesadzasz ja wychodzę z założenia że wyrys w komiksie to taki autograf twórcy, ale żeby się czepiać że ktoś to nazywa rysunkiem to imo przesada. Przecież jakby podręcznikową definicję rysunku przytoczyć to wyrys  się w 100% łapie do niej. I jak najbardziej rozumiem twórców którzy w ograniczonym czasie starają się machnąć coś dla fana i nie spędzają nad tym tyle czasu co nad kadrem, ale też nie można odmówić komuś prawa do krytyki nawet jeśli jest ubrana w słowa które uważamy za nie eleganckie (vide bazgroły). A już deprecjonowanie własnej osoby że się nie jest artystą to już chyba tylko taka kokieteria z twojej  strony :)

Na początku tej całej „przepychanki” zadałem proste pytanie o ocenę autografów pisarzy i aktorów.
Przecież to słowo pisane, czyli jakaś forma utworu literackiego (szczególnie kiedy wykonał go pisarz).
Wciąż nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.
Proste pytanie, analogia jeden do jednego, i jakoś wszyscy udają, że temat nie istnieje.
Co jest?
Rysograf podlega dowolnej krytyce, bo jest formą rysunku, chociaż de facto jest formą autografu, ale już autografów nie należy oceniać?
Autorzy komiksów to jakaś niższa forma życia?
Można sobie dowolnie po nich skakać?
To jest forum komiksowe, czy forum przypieprzania się do wszystkiego co ma związek z komiksami?

Kwestie wrysów były poruszane przez rysowników wielokrotnie, u nas na festiwalowych spotkaniach głośno i wyraźnie wypowiadali się m.in. Rosiński i Kasprzak, których stanowiska są dosyć jednoznaczne (w skrócie: ludzie oczekują wypasionych grafik, które znacząco podniosą wartość sygnowanego egz., zrobienie tego przy olbrzymiej kolejce chętnych jest nierealne, a w dodatku autor nic z tego nie ma, robimy szybkie wrysy kilku pierwszym osobom, reszta dostaje autograf).
Do tego chcecie doprowadzić?
Bo przypieprzanie się do każdej kreski, w końcu skutecznie zniechęci wszystkich autorów.
A potem będzie płacz, że autorzy olewają swoich fanów.

No to odpowiadam, że nie, nie olewają, ale skoro mamy tutaj tyle „błyskotliwych” wypowiedzi o „bazgrołach z zeszytu”, „braku imponującego warsztatu” itd., kiedy każdy wrys jest tutaj poddawany ocenie, to w końcu dojdzie do tego, że nawet najwięksi pasjonaci, którzy nieba by uchylili swoim czytelnikom, powiedzą basta.

A w kwestii „bycia artystą”, jestem prostym robolem, zapieprzam w fabryce, a komiksy mozolnie dłubię po godzinach, bo lubię i mam nadzieję, że komuś ich lektura sprawia frajdę.
Nie potrafię zbyt dobrze rysować, na szczęście żeby zrobić dobry (?) komiks ta umiejętność nie jest niezbędna.
Każda kreska to dla mnie wewnętrzna walka  ;)


sum41

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #189 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 13:51:54 »
No to zmieniam dla zamkniecia dyskusji  ze nie bazgroly a niedbale narysowane  - pasuje?

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #190 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 14:06:56 »
No to zmieniam dla zamkniecia dyskusji  ze nie bazgroly a niedbale narysowane  - pasuje?

Jak ty nic nie rozumiesz  :'(
Przecież tak naprawdę to nie ty zacząłeś tę dyskusję, ona trwa już od bardzo dawna i ma zasięg globalny.
Prędzej czy później u nas w kraju też dojdzie do tego, że zaczną być stosowane bardziej restrykcyjne rozwiązania, ograniczanie ilości wrysów, płatne grafiki zamiast graficznej sygnatury z kilku „niedbałych” kresek itd. itp.
Na razie cały czas w przewadze jest pasja, czysta radocha z możliwości spotkania z czytelnikami, rysografu, który komuś sprawi frajdę i będzie sympatyczną pamiątką.
Ale jeśli większość tych rysografów jest później upubliczniania i autorzy muszą zacząć liczyć się z tym, że każda ich kreska jest oceniana dokładnie tak samo jak to co publikują, to to się po prostu kiedyś skończy.
Myślisz, że np. Rosiński dawałby rysografy, gdyby sobie poczytał opinie, które tutaj się pojawiają przy fotkach z jego rzeczami?
Uważam, że wątpię  8)
Dobrze, że tutaj nie zagląda  ;)

Offline Dracos

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #191 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 14:13:15 »
Oj może od końca dla mnie każdy kto tworzy i jest wydawany to artysta i nie mówię tego z przekąsem typu"artysta malarz".

Ty Turucorpie jesteś ciut za bardzo przewrażliwiony przecież byłem pierwszy który napisał że nie bardzo rozumiem krytykę sum41 bo wyrys w moim rozumieniu to taki autograf. Ale też jednocześnie jak ktoś nazywa to rysunkiem to ciężko mu odmówić prawdy, a też odmowa prawa do krytyki (nawet jeśli jest "od czapy") to krok w niewłaściwą stronę. Nie ma sensu wszystkich ładować do jednego worka bo pewnie zbiór osób negatywnie krytykujących i zbierających wyrysy nie pokrywa się.

A to co piszesz o tym że są ludzie którzy dzięki jakimś dopieszczonym rysunkom chcą sobie podnieść cenę albumu na rynku wtórnym to dla mnie ciekawostka i niby wiem że z takimi wyrysami ludzie sobie krzyczą więcej ale nie spodziewałbym się że ktoś specjalnie gdzieś na festiwalu wystaje żeby na tym w przyszłości zarobić ale jak pisałem kiedyś chyba za bardzo naiwny czasami bywam...

sum41

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 14:48:51 »
Jak ty nic nie rozumiesz  :'(
Przecież tak naprawdę to nie ty zacząłeś tę dyskusję, ona trwa już od bardzo dawna i ma zasięg globalny.
Prędzej czy później u nas w kraju też dojdzie do tego, że zaczną być stosowane bardziej restrykcyjne rozwiązania, ograniczanie ilości wrysów, płatne grafiki zamiast graficznej sygnatury z kilku „niedbałych” kresek itd. itp.
Na razie cały czas w przewadze jest pasja, czysta radocha z możliwości spotkania z czytelnikami, rysografu, który komuś sprawi frajdę i będzie sympatyczną pamiątką.
Ale jeśli większość tych rysografów jest później upubliczniania i autorzy muszą zacząć liczyć się z tym, że każda ich kreska jest oceniana dokładnie tak samo jak to co publikują, to to się po prostu kiedyś skończy.
Myślisz, że np. Rosiński dawałby rysografy, gdyby sobie poczytał opinie, które tutaj się pojawiają przy fotkach z jego rzeczami?
Uważam, że wątpię  8)
Dobrze, że tutaj nie zagląda  ;)

Wystaw mi pałe glupi jestem i nie zrozumiem twojego przewrazliwienia :)

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #193 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 14:59:06 »
Wystaw mi pałe glupi jestem i nie zrozumiem twojego przewrazliwienia :)

Nie rozumiem skąd upór w nazywaniu moich wypowiedzi „przewrażliwieniem”?
Spokojnie i mozolnie staram się wytłumaczyć i przedstawić inne punkty widzenia.
Większość twórców którzy tu zaglądają (bo zaglądają  8) ), pyta się mnie, po cholerę tutaj się w ogóle wypowiadam.
I faktycznie, gdybyś zarzucił mi, że jestem jebnięty, to bym przytaknął, ale „przewrażliwiony”?
Rozmawiałeś kiedykolwiek z jakimś innym autorem komiksów w taki sposób jak rozmawiasz ze mną?
Rzucałeś mu takie teksty?
Spróbuj, zapewniam cię, że zmienisz swoje zdanie na temat mojego „przewrażliwienia”  :D

sum41

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta
« Odpowiedź #194 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 15:07:48 »
Bo strasznie sie emocjonujesz, wiem ze to dla ciebie wazne ale poprostu inni moga miec inna opinie i tyle, ty masz swoja i tyle, swiat nie jest jedno kolorowy choc do tego sie dazy to fakt... :)