Autor Wątek: Komiks w mediach  (Przeczytany 24630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Komiks w mediach
« dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:20:41 »
Właśnie przed chwilą w Radiu Zet w głównych wiadomościach (oczywiście na końcu tych wiadomości) padła zapowiedź dzisiejszego Mrocznego Księcia z bajki. Trochę zaskoczyło mnie, że ogólnopolskie radio wspomina cokolwiek o komiksach, bo do tej pory nie spotkałem się z taką promocją (może poza Muzo.fm, które czasami w ramach konkursów rozdaje komiksy).

Offline Odyn

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:34:19 »
Właśnie przed chwilą w Radiu Zet w głównych wiadomościach (oczywiście na końcu tych wiadomości) padła zapowiedź dzisiejszego Mrocznego Księcia z bajki. Trochę zaskoczyło mnie, że ogólnopolskie radio wspomina cokolwiek o komiksach, bo do tej pory nie spotkałem się z taką promocją (może poza Muzo.fm, które czasami w ramach konkursów rozdaje komiksy).
w Antyradiu najczęściej rozdają komiksy w ramach jakichś konkursów (w programie prowadzonym przez Piotra "Makaka" Szarłackiego, w godzinach wieczornych)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 13:11:37 »
Właśnie przed chwilą w Radiu Zet w głównych wiadomościach (oczywiście na końcu tych wiadomości) padła zapowiedź dzisiejszego Mrocznego Księcia z bajki. Trochę zaskoczyło mnie, że ogólnopolskie radio wspomina cokolwiek o komiksach, bo do tej pory nie spotkałem się z taką promocją (może poza Muzo.fm, które czasami w ramach konkursów rozdaje komiksy).
Egmont to myślałem, że w Polskim Radiu będzie się reklamował

Offline misiokles

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 17:11:49 »
Rok, dwa lata temu w Antyradiu Kołodziejczak miał swoje cotygodniowe wejścia komiksowe.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 20:46:16 »
w Antyradiu najczęściej rozdają komiksy w ramach jakichś konkursów (w programie prowadzonym przez Piotra "Makaka" Szarłackiego, w godzinach wieczornych)

Makak jeszcze konkursy robi? To muszę się upomnieć o "Wybrzeże Moskitów" na VHS, które mi wisi [za wygrany końkurs, a jakże] od 1996 chyba roku :)
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:22:14 »
W RMF Classic jest audycja poświęcona książkom i od czasu do czasu recenzują też komiks.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline ThePinkFin

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 23:07:55 »
LordDisneyland, a magnetowid masz jeszcze sprawny?

Offline LordDisneyland

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 00:42:57 »
Tak, ale na dniach się pozbywam :) Myślałęm , że będzie trzeba wywalić kasety, ale ludzie z pocałowaniem ręki je odebrali...


Jednak tu chodzi o asertywne podejście mojego nowego ja do należnych mi dóbr kultury, symbolicznie reprezentowanych przez marną ekranizację dobrej książki na fałhaesowej kasecie :D
,, - Eeeeech.''

Offline ThePinkFin

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 06:26:38 »
W pełni rozumiem, tylko zastanawiałem się, czy jeszcze skorzystasz z tej kasety. Mój magnetowid zepsuł się w takim momencie, że już nie było sensu kupować nowego.

Online gashu

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 11:19:31 »
Tak, ale na dniach się pozbywam :) Myślałęm , że będzie trzeba wywalić kasety, ale ludzie z pocałowaniem ręki je odebrali...

Retro jest obecnie na fali.

Offline laf

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 13:09:43 »
@Mateusz, fajnie, że wyodrębniłeś ten wątek. Mam tylko propozycję zmiany nazwy na bardziej ogólną: "Komiks w mediach" i przerzucenie wątku do działu ogólnego.

Offline Death

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 12:09:14 »
O komiksie Tetris na YT gości, którzy raczej o grach gadają (czyli pasuje ;P): Od 36:00

Itachi

  • Gość
Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:38:10 »
W sprzedaży pojawił się wrześniowy numer "Nowej Fantastyki", pora zatem zaprezentować jego okładkę i przedstawić zawartość.

Tematem z okładki są okrągłe, 80. urodziny Batmana. Z tej okazji znajdziecie w numerze artykuł, z którego dowiecie się, jak na przestrzeni kolejnych dekad Mroczny Rycerz ewoluował i oddawał ducha czasu. Miłośnikom klasyki filmowej przybliżamy barwne dzieje "Szczęk" oraz sylwetkę Raya Harryhausena - wybitnego twórcy efektów specjalnych. Mamy też dla Was kolejne odcinki Lamusa i Legendarza.

W dziale opowiadań natychmiast zwracają na siebie uwagę dwa teksty Ursuli K. Le Guin - "Blask ognia" i "Opisanie Ziemiomorza". Oprócz nich znajdziecie w środku także opowiadania Andrieja Kokoulina, Tomasza Kaczmarka, pawła Wolskiego i Pauliny Łoś.

Ponadto w numerze czekają na Was m.in. kolejne przygody Lila i Puta, a Łukasz Orbitowski wspomina zmarłego niedawno Rutgera Hauera.

Gorąco zachęcamy do kupna (najlepiej w prenumeracie), lektury "NF" 09/2019 oraz do dyskusji o numerze. Bądźcie z nami!


Offline wonap

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 15:01:17 »
W Do Rzeczy w dziale kultura czasem polecaja komiksy:)

Offline starcek

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #14 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:33:49 »
Trochę teraz o komiksach w mediach będzie skoro "Joker" został najlepszym filmem festiwalu w Wenecji.  8)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.