Autor Wątek: Komiks.ovh - portal  (Przeczytany 3308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Komiks.ovh - portal
« dnia: Śr, 06 Luty 2019, 18:39:57 »
Wyszło na to, że strona Komiks.ovh nie będzie kontynuacją Forum Gildii (tę rolę jak widać przejął błyskawicznie Komikspec i życzę mu powodzenia). Mimo to zapraszam do zakładania kont na Komiks.ovh, ponieważ strona oferuje także inne możliwości niż forum dyskusyjne - pozwala na publikowanie, blogowanie i czatowanie z innymi komiksiarzami z daleka od oczu Wielkiego Brata korporacyjnych stron, które naruszają prywatność.

Czat wewnętrzny na Komiks.ovh jest całkiem niezły i daje możliwość komunikowania się komiksiarzom w czasie rzeczywistym (jak i zostawiania wiadomości PW) w podobny sposób jak np. w Messengerze na Facebooku, ale gwarantuje prywatność. Potestujcie sobie czat i jeśli Wam się spodoba to narzędzie, umówcie się ze znajomymi na pogaduchy na Komiks.ovh.

Komiks.ovh gwarantuje wieloletnią działalność i brak reklam - portal działa na tym samym serwerze co duży niekomiksowy portal działający od prawie 12 lat. Nie trzeba go więc finansować z reklam czy opłat za korzystanie. Baza danych jest automatycznie robiona codziennie, aby w razie jakiejś awarii można było szybko przywrócić stronę do życia.

Na zachętę kilka screenów, jak wygląda czatowanie i publikowanie. Istnieje również możliwość rozbudowy strony zgodnej z oczekiwaniami użytkowników (chciałbym by każdy kto chce mógł wnieść coś w rozwój strony).

Tak wyszukuje się użytkowników, z którymi chcielibyście poczatować. Zielona kropka pokazuje osoby dostępne online.



Tak wygląda strona z kontaktami użytkowników (zawsze widoczna jest ich ostatnia wiadomość). Uciążliwych użytkowników można blokować dodając do czarnej listy. Po prawej stronie boczne okno czatowe. Gdy ktoś do Was napisze od razu wyskoczy Wam okienko.



Tak wygląda główna strona czatowa.



Tak wygląda w profilu użytkownika strona opublikowanych wpisów użytkownika (oczywiście jest także strona autorska wyglądająca jak normalny blog).



Tak dodaje się nowe wpisy blogerskie i artykuły. Jest opcja tworzenia galerii zdjęć.



Zapraszam do umawiania się na czacie z daleka od "Facebooka" i innych inwigilatorni! Testujcie, a jeśli coś będzie nie tak - zgłaszajcie uwagi. Postaram się pomóc dopasować narzędzie do Waszych potrzeb, abyście byli zadowoleni.

A, jeszcze jedno. W odróżnieniu od "Facebooka" - jeśli skasujecie wiadomości na czacie one naprawdę znikną (kopie baz danych na serwerze są utrzymywane 10 dni - nowe kopie bazy danych na serwerze automatycznie kasują stare kopie, więc po 10 dniach nie da się ich odzyskać, na "Facebooku" nawet jak coś skasujecie, to jest to tylko niewidoczne, a "Facebook" trzyma je nawet w nieskończoność by Was profilować).

Zapraszam do współpracy wizjonerów i zwyczajnych użytkowników. WSZYSTKIE pomysły można zrealizować, a szkoda by strona leżała odłogiem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2019, 20:52:25 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Klint

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:31:01 »
Założyłem konto również na Komiks.ovh i postaram się również regularnie tam zaglądać.
Niemniej wielki szacunek za chęci oraz włożoną pracę. MAY THE FORCE BE WITH YOU

Offline Krakers

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:58:29 »
Stronę uruchomiłem wcześniej niż planowałem (z powodu wieści o zamknięciu Forum Gildii). Dzisiaj przyszedł mi do głowy pewien nowy pomysł, ale muszę się z nim przespać.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 14:42:24 »
Zaczynam powoli realizować nowy pomysł na Komiks.ovh, czyli wracam z jednej strony do wizytówki i sklepu "Krakersa", a z drugiej do strony informacyjno-publicystycznej, także z multimediami. Postaram się codziennie coś dodawać, choćby wartościowy film o komiksach. Teraz, gdy "Senna zmora głodomora" trafiła do druku, mam czas by udoskonalić stronę. Jak widać, zmienił się szablon. Są dwa linki do forów (do Gildii i Komikspec). Pojawiła się strefa bloga wydawnictwa, gdzie znajdziecie świeże komunikaty o pracach "Krakersa". Każdy może też publikować własne artykuły czy filmy.

Kilka nowości z ostatnich dwóch dni (pewnie część znacie, ale zawsze można zobaczyć ponownie):

https://komiks.ovh/koszmarne-sny-po-walijskich-grzankach/

https://komiks.ovh/maly-nemo-w-krainie-snow-grube-wydanie-zbiorcze-na-ok-560-stron/

https://komiks.ovh/jak-powstaje-komiks/

https://komiks.ovh/rosinski-z-krainy-thorgala/

https://komiks.ovh/w-ostatniej-chwili-o-komiksie-w-prl-u/

https://komiks.ovh/pierwszy-tom-sennej-zmory-glodomora-trafi-do-drukarni-6-maja/

Napiszcie co sądzicie o zmianach i czy czegoś nie zmienić.

« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2019, 14:48:29 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline PJP

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 17:08:07 »
Układ strony jest całkiem fajny. Z szybkich uwag:
- wyrzuciłbym początek, dając domek albo nic,
- forum dałbym za kategorie,
- sklep też mógłby być nieco bliżej w lewo,
- rss można dać pod koniec,
- zasady można dać przy rejestracji albo na końcu z logowaniem a logowanie bardziej uwypuklić graficznie,
- publikuj można dać graficznie po boku albo od góry.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 17:27:39 »
Układ strony jest całkiem fajny. Z szybkich uwag:
- wyrzuciłbym początek, dając domek albo nic,
- forum dałbym za kategorie,
- sklep też mógłby być nieco bliżej w lewo,
- rss można dać pod koniec,
- zasady można dać przy rejestracji albo na końcu z logowaniem a logowanie bardziej uwypuklić graficznie,
- publikuj można dać graficznie po boku albo od góry.
To może jeszcze szybkie uzasadnienie byś dodał?
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2019, 17:29:23 wysłana przez Mark Riddle »

Offline Krakers

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 18:14:03 »
Kilka uwag PJP jest sensownych:
- ikona dom - oszczędność miejsca
- uwypuklenie "publikuj" - faktycznie, dobrze by zwracało na siebie uwagę. zmieniłem kolor, jeszcze nie wiem czy na stałe, czy dac po prostu biały (inne napisy są szare)
- rozbudowałem RSS
- sklep musi być na końcu, bo na tym zatrzymuje się wzrok.

Myślę, że teraz menu jest lepsze.
Poprawiłem trochę kolejność w menu, ale sklep będzie na końcu, bo na tym zatrzymuje się wzrok (i intuicyjnie jest, sklepu trudniej się szuka pośrodku). Słuszna uwaga z uwypukleniem "publikuj". Dałem trochę inny kolor, ale mogę zamienić na biel i pogrubić.

Forum Komikspec - też mogę rozbudować o linki bezpośrednie do różnych wątków "krakersowych" na forum na wzór RSS (podkategorie).

Muszę jeszcze wprowadzić trochę modyfikacji. Najtrudniej jest ze sklepem, jest niby system sklepowy dla wordpressu, ale jak dla mnie na razie nie do ogarnięcia. Chyba zrobię zwykły formularz zamówienia z opcjami wyboru komiksów do zaznaczenia.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2019, 18:18:31 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline PJP

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 18:38:53 »
Uzasadnienie jest krótkie: czytelność albo ergonomia netowa :) Prowadziłem kiedyś kilka blogów, cmsów, forów (głównie na silniku smf), stąd potrzeba zabrania głosu.
Cytuj
Najtrudniej jest ze sklepem, jest niby system sklepowy dla wordpressu, ale jak dla mnie na razie nie do ogarnięcia. Chyba zrobię zwykły formularz zamówienia z opcjami wyboru komiksów do zaznaczenia
Czasem jest to najlepsza opcja. Przynajmniej się nie przekombinuje :)
Można też spróbować wstawić logo. A w kategoriach wywiady. Albo ekskluzywne wywiady. Tylko u nas!

Offline Krakers

Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 20:12:07 »
Popracowałem nad sklepem. Dodałem formularz zamówienia. na dniach popracuję nad uproszczeniem oferty zakupowej (żeby było czytelniej).

Tutaj formularz zamówienia do obejrzenia:

https://komiks.ovh/formularz-zamowienia/

Chyba jest czytelnie i nie ma niedopowiedzeń?
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiks.ovh - portal
« Odpowiedź #9 dnia: So, 11 Maj 2019, 19:26:25 »
Zrobiłem dzisiaj na stronie głównej duże przemeblowanie, wydzielając kategoriom własne miejsca.

Nie wiem czy jest lepiej czy gorzej, więc liczę na Wasze opinie.
« Ostatnia zmiana: So, 11 Maj 2019, 19:37:04 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top