Autor Wątek: Komiks czarno-biały czy kolorowy?  (Przeczytany 1593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline volker

Komiks czarno-biały czy kolorowy?
« dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 11:29:37 »
Jakie preferujecie komiksy w wersji czarno-białej czy kolorowej. Ja zawsze lubiłem kolor ale gdy zamówiłem sobie wydanie francuskie genialnego komiksu "Achtung Zelig" to się bardzo zawiodłem. Wersja kolorowa w ogóle mi nie podeszła, polskie wydanie jest dla mnie idealne.
Bardzo chciałbym przeczytać kolorowego Szinkiela, którego nie sposób dostać ale boję się, że się rozczaruję. Za to Kajko i Kokosze preferuję w wersji kolorowej, a takiego Baranowskiego nie wyobrażam sobie czarno-białego. U niego kolory są perfekcyjne!

Online NuoLab

Odp: Komiks czarno-biały czy kolorowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 12:41:25 »
To może zróbmy listę komiksów, które ukazały się na polskim rynku w dwóch wersjach. Z czeluści pamięci wydobywam jedynie starocie:

Szninkiel
Wywiadowca XX wieku
Kajtek i Koko w kosmosie
Kajko i Kokosz: Szranki i konkury
Kajko i Kokosz: Złoty puchar
Gucek i Roch: Tajemniczy rejs
Gucek i Roch: Kurs na półwysep York
Funky Koval
Yans - więzień wieczności
Tytus, Romek i A'Tomek - nie wiem czy było wydanie z kolorowymi wersjami czarnobiałych (a właściwie czarnoszarych) stron.

Generalnie z powyższych zdecydowanie wolę wersje kolorowe (Szninkla kolorowego nie czytałem), może poza Funkym, do którego mam sentyment z dzieciństwa - kiedyś pisałem, że chętnie widziałbym powiększone czarnobiałe wydanie kolekcjonerskie.

Baranowski w "Skąd się bierze woda sodowa" bawił się kolorem - jest tam kilka niepokolorowanych kadrów :)

Offline jotkwadrat

Odp: Komiks czarno-biały czy kolorowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 12:52:57 »
Jeszcze część komiksów, które wyszły w Essentialach pojawiło się też w kolorze - spora część X-men, początki Spider-Mana, Punishera, Ghost Ridera i Daredevila.

Generalnie - wszystkie powyższe wolę w kolorze