Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #120 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:41:49 »
O nie....znowu jakiś superhero..   :-\
A taka fajna okładka, już prawie byłem zainteresowany.

Valiant to super hero przecież tylko z innym bardziej nietypowym podejściem.

Online carnivale

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #121 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:48:16 »
Pierwsze skojarzenie patrząc na okładkę miałem takie, że to może jakiś horror w kosmosie.

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 18:44:23 »
Dzisiejsza zagadka:



Obstawiam Ninjak

edit: Podpowiadają że nie Valiant :) Teraz to nie mam pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 22:26:06 wysłana przez JanT »

Offline moai

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 06:31:02 »
Oz i Dorotka w jego krainie :) Albo Looney Toones i TAZ :P

majkelus81

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:08:01 »
I jest zapowiedź

God Country
tłumaczenie: Marek Starosta
premiera: Komiksowa Warszawa




Spoiler: PokażUkryj
Mini seria od Image.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 12:35:03 wysłana przez majkelus81 »

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:47:15 »
Rysunkowo dość fajnie sie to zapowiada :)

Właśnie miałem spytać czemu to z Image a nie z Valiant :D nieźle :)

majkelus81

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 16:32:26 »
Dodatkowe info o God Country. Całość będzie wydany w twardej oprawie i formacie zbliżonym do wydań Muchy. Cena okładkowa wyniesie 75 złotych.

Offline Murazor

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 17:20:14 »
Standard Muchy to raczej zwykłe HC, ale może wiesz, czy nie chodziło o OHC? Rysunki mi się podobają na planszach w necie i powiększone by były jeszcze lepsze :)

Aaa i miałem chwalić za ten offset w Podwodnym Spawaczu :) już ktoś pisał, ale warto jeszcze raz za tą decyzję ;)

majkelus81

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 17:23:08 »
Obecnie standard Muchy to OHC. Ale nic więcej nie wiem.

Offline kenji

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:58:08 »
Podwodny spawacz - ależ to jest świetny komiks!
Świetnie opowiedziana historia przyszłego rodzica. Z jego obawami , rozterkami i problemami.

Przy okazji bardzo dobrze wydany. Duży plus za papier w środku. Taki ekskluzywny offset.

Online roble

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #130 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 12:56:41 »
Ostatnia sztuka limitowanej Drakuli w sklepie gildia jakby ktoś chciał.

majkelus81

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 13:43:31 »
Ostatnia sztuka limitowanej Drakuli w sklepie gildia jakby ktoś chciał.
Żartowniś ;)

Offline KubciO

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #132 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 14:01:39 »
A już się bałem, że mi anulowali zamówienie. :P Trzeba będzie opłacić.

Itachi

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 20:44:06 »
Dracula

Nie chcąc być ślepo oddanym hell-fanem Mignoli, więc muszę przyznać iż Dracula jest dla mnie pozycją rozczarowującą. Byłem przekonany iż biało-czarne kadry nastroją mnie klimatem grozy, natomiast oprócz lekkiego napięcia lektura była nijaka. Z większości kadrów bije chaos, momentami trudno ocenić co wyprawiają bohaterowie. Niby operowanie cieniem jest składnikiem albumu, natomiast brakuje w nim większej ilości odcieni, aby pogłębić kadry. Kontrast jest mocno widoczny, ale po dłuższej chwili wchodzi już w nawyk i czytelnik może poczuć się znużony. Na minus również oceniam skalę detali. Z komiksu można wybrać kilka stron gdzie można się zachwycać kształtami stworzeń (świetny kadr z parą i widocznym nad nimi nietoperzem) ale jest też sporo miejsc, gdzie rysowano kolokwialnie pisząc "na kolanie".

Reasumując lekturę scenariusz jest mocno prostolinijny. Zaskoczeń nie ma. Przynajmniej ja takowych nie zauważyłem, żaden twist nie wywarł na mnie wrażenie i zapamiętania. A i Dracula wydaje się być jakiś taki mało krwisty. Na początku planuje i idzie to w dobrym kierunku, natomiast nadchodzi czas iż zlewa się to z losami innych postaci i gdzieś zatraca.

Nie jest to słaba pozycja, ale jednak oceniając chłodnym okiem spodziewałem się czegoś znacznie bardziej rozbudowanego i nacechowanego impulsywnością. Naelektryzowanego dreszczykiem niepewności.

Offline LordDisneyland

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #134 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 00:41:03 »
Itachi- przeczytałęm twój wpis i mam wrażenie, ze pomijasz jeden istotny, nie wiem, czy nie najważniejszy fakt- to nie był scenariusz oryginalny, tylko i aż wierna adaptacja komiksowa filmu Coppoli. Od początku takie było zadanie Thomasa. Wszystkie twoje zarzuty można zatem odnieść do filmu, moim zdaniem świetnego.

I jeszcze jedno- ten komiks był początkowo kolorowy, o tym też warto pamiętać. Moim zdaniem decyzja o wydaniu go w Polszcze w bardziej "artsystowskiej" wersji czarno białej była nie do końca trafiona, co innego, gdyby czytelnicy znali już oryginalną.
,, - Eeeeech.''