Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152465 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:12:26 »
A Bram Stoker to gdzie się podział?  ???

Offline parsom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:45:14 »
No właśnie - ten Dracula jak się ma do wersji Stokera? Tylko adaptacja? Czy raczej bardziej twórczo?
I ktoś wyżej wspomniał o Hrabstwie Essex - będzie wznowienie, czy to tylko taka wzmianka w celu porównania cen?

Bender

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:55:19 »
Bardziej mam na myśli, że to była integralna część tytułu. Zarówno filmu jak i tej komiksowej adaptacji. Bram Stoker's Dracula a nie just some Dracula.

Oryginału nie czytałem, ale komiksowa adaptacja jest stosunkowo wierna filmowi, także wizualnie.

Offline Death

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 23:07:47 »
Film jest wierny książce więc pewnie komiks też.

Offline parsom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 23:12:49 »
Dobra, już rozumiem. Nie przyjrzałem się wcześniej okładce. Adaptacja adaptacji - jakby nie Mignola, to raczej bym nie wziął.

Offline Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 23:14:01 »
Przy okazji chciałem zapytać o Klausa. Dobre to? Czy osoba lubująca się ogólnie w fantasy (high, hero, dark, urban) będzie się cieszyć lekturą?

Jak dla mnie tytuł spokojnie do odpuszczenia. Trochę fajnych kadrów, ale historia bez szału. Aczkolwiek nie jestem fanem fantasty, choć tego to tutaj wg mnie za dużo nie znajdziesz, bardziej baśniowy klimat. Wydanie ładne, ale zdecydowanie za drogie. 7 zeszytów i parę bonusów w niepełnym A4 to zdecydowanie za mało na okładkowe 109 zł. Po cenie byłem pewny że to co najmniej A4.

Itachi

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 15:21:37 »
Limitka Draculi jest już na Gildii:https://www.gildia.pl/komiksy/388751-dracula-okladka-limitowana oraz w sklepie Wydawcy: https://kboom.pl/produkt/dracula-okladka-limitowana/?fbclid=IwAR19rcC_w6pwmHy0m_y-eG3Szev3KMOcE4QtKv5wMzfbpOxM9QvTVN0W8bw

Midar

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 15:25:39 »
Ja, jako „łowca” polskich limitek już swoją zamówiłem  ;D

Offline LordDisneyland

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 16:48:55 »
Dobra, już rozumiem. Nie przyjrzałem się wcześniej okładce. Adaptacja adaptacji - jakby nie Mignola, to raczej bym nie wziął.

To bardzo dobry komiks, bierz i się nie zastanawiaj ;)
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 18:41:52 »
Ja też wziąłbym tylko ze względu na Mignolę, ale LordDisneyland pochlebnie wypowiedział się o komiksie na forum Gildii, i to mnie ostatecznie utwierdziło w przekonaniu, że warto. ;)

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 19:52:00 »
Cytuj
Trochę fajnych kadrów, ale historia bez szału
Bez jaj. Przecież to Dracula.

Offline KubciO

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:01:17 »
SkandalistaLarryFlynt, jeżeli cytat pochodzi z posta Leyeka, to mowa o Klausie, a nie Draculi.

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:13:23 »
Moja wina! Przez całą stronę było o Drauli i tym Spawaczu.

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:13:34 »
Ja z bratem bierzemy po sztuce brat po Hellboyach podjarany na Mignole  :)

Offline Rabies

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 22:31:44 »
Oryginału nie czytałem, ale komiksowa adaptacja jest stosunkowo wierna filmowi, także wizualnie.

Stosunkowo wierna to chyba mało powiedziane, nie widziałem jeszcze całości, ale te zamieszczone w necie przykładowe plansze wyglądają jak przeniesione na papier kadry z filmu. Praktycznie każdy kadr z komiksu to jota w jotę kadr z filmu.
Tak czy siak komiks zamówiony ( okładka limitowana ).
Czy istnieje kolorowa wersja  tego komiksu?

A co do kolejnej zapowiedzi, to tak jak w Draculi bardziej podoba mi sie okładka w wersji czarno-białej, tak front Podwodnego spawacza w kolorze wygląda świetnie. I chyba wolałbym ten komiks w takiej kolorowej wersji.