Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152417 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #135 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 09:58:02 »
No ale chwileczkę konstruując dzieło ma się ogromny wpływ na to jak poprowadzi się akcję (jej tempo). Bazując na tym co napisałeś każde inne odtworzenie dzieła oryginalnego byłoby okupione porażką. Kluczowe elementy fabularne są na tej samej kondygnacji, jednak w sposób w jaki łączysz elementy powinny tworzyć motywy, które inspirują podczas lektury.

Wiem, że był kolorowy ale nie widziałem i nie mam porównania. Natomiast tutaj oprócz bieli, mamy tylko intensywną czerń, przy odrobinie pracy myślę że inne odcienie mogłyby właśnie pogłębić analizę kadrów.

Offline Murazor

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #136 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 18:53:52 »
Za fb:
Cytuj
Umbrella Academy tom 1: Suita Apokaliptyczna

Scenariusz: Gerard Way
Rysunki: Gabriel Bá
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 184
Format: 170x260mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-7-5
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 65,00 zł
Premiera: 23 maja 2019
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w The Umbrella Academy: Apocalypse Suite #1-6

Na miękko :'( edit: oryginał ma HC, nie? jednak też sc

A God Country na twardo za 75 zł okładkowo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 18:57:54 wysłana przez Murazor »

Itachi

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 18:55:51 »
Po serialu must have, mam nadzieję że będzie popyt i Wydawca idealnie wstrzelił się w premierę. Minęło już trochę czasu od debiutu, także fani mogą teraz przerzucić się na komiks.

Offline stachel

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 20:00:47 »
Nowa seria z Valiant :)

Divinity
tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
premiera: SzlamFest 3: Szlam Kontratakuje



Kolejna zagadka dzisiaj o 18 na naszym Instagramie.

Do Divinity dołączyły dwie kolejne zapowiedzi z Valianta (być może były wcześniej, ale w tym wątku nie widziałem):
  • Bloodshot Odrodzenie Tom 3 - Staroświecki (#10-13)
  • X-O Manowar Tom 2 - Generał - 14.06

Oba tytuły pochodzą z tomu 2 Bloodshota, który właśnie do mnie dotarł.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Maj 2019, 00:18:54 wysłana przez stachel »

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 22:07:52 »
Na FB już jest pełne info  :)

Offline stachel

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 00:21:28 »
Na FB już jest pełne info  :)

Dla X-O Manowar wykopałem datę, ale dla 3 tomu Bloodshota niestety nie widzę.

Offline Gascon200

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #141 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 13:46:47 »
Taki obrazek na profilu wydawnictwa został wysłany :>




Offline Hans

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #142 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 22:55:01 »
No to czekam z synkiem na pierwsze zapowiedzi :)

Offline 79ers

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #143 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 15:38:14 »
Może Game Over i Kid Paddle  ;) ;D ;D

Offline Lyricstof

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #144 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 17:30:39 »
W komentarzach na FB sugeracja, że coś z Comics for Kids z Oni Press. Ale nie wiem, nie wiem.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #145 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 10:25:34 »
Wywiaz z FB Magazyn Kreski:

"Wydawnictwo KBOOM udostępniło wczoraj na swoim profilu na FB grafikę autorstwa Lukasz Kowalczuk - Comics & Illustration, która jednoznacznie sugeruje, że młoda oficyna wchodzi w wydawanie komiksów dla młodych czytelników! Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej i odezwaliśmy się do szefa KBOOM. Oto co powiedział nam Jakub Kwidziński.

Skąd pomysł na rozszerzenie działalności wydawniczej w tę stronę?
Wydawanie tytułów dla dzieci jest naszym celem od momentu założenia wydawnictwa. Jednak co nagle to po diable, dlatego do tej pory spokojnie realizowaliśmy główny plan, skupiając się na rozmowach z czytelnikami. Teraz, mniej więcej po roku obecności na rynku zdecydowaliśmy się wprowadzić KBOOM KIDS do oferty, mając solidny feedback od zainteresowanych klientów.

Naprawdę mieliście pomysł na linię dziecięcą już na początku działalności?
Tak. Decydując się na założenie KBOOM przemyśleliśmy dokładnie rodzaje komiksu które chcemy wydawać. Jednak na pierwszy ogień musiały iść „pewniaki”. Sam pomysł na oddzielne imprinty pojawił się na początku tego roku.

Czym chcecie różnić się od oferty dla dzieci Egmontu, kultury gniewu (krótkie gatki), czy np. Jaguara?
Od samego początku bardzo skrupulatnie dobieramy tytuły. Nie inaczej jest przy linii KIDS. Chcemy prezentować jak najlepsze pozycje i pokazywać czytelnikom, że jest jeszcze sporo perełek do odkrycia. Póki co nie chcemy zdradzać wzorca. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, dlatego też chcemy dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Jaki procent Waszej oferty mają stanowić komiksy dla młodego czytelnika?
Około 20%. Przez niesłabnące zainteresowanie Draculą z linii KBOOM HORROR, zwiększymy ilość horrorów w naszej ofercie. Chcemy, aby oba imprinty miały podobną ilość tytułów.

Czy raczej komiksy dla chłopaków, czy dla dziewczyn? Czy może uważacie, że dzisiaj dzieciaki nie zwracają uwagi na te konwencjonalne podziały?
Ten podział mocno się zaciera. Nawet jeżeli konwencja jakiegoś tytułu kierunkuje go w którąś stronę, to nie kategoryzuje to już tak bardzo grupy odbiorców, jak kiedyś. Co według nas jest super. Chcemy, żeby wszyscy dobrze bawili się przy tych komiksach.

Jaki przedział wiekowy czytelników zakładacie? Młodszy czytelnik czy "young adult"?
W założeniu bliżej jest nam do YA, ale mamy na oku kilka tytułów dla dużo młodszego odbiorcy.

Komiksy made in USA czy EU?
Jest kilka rzeczy z EU które nas interesują, ale na chwilę obecną skupiamy się na współpracy z USA. Tak jak powiedziałem na początku - planów jest mnóstwo, ale wszystko w swoim czasie.

My już znamy pierwszy tytuł z linii KBOOM KIDS, ale niech wydawca go sam ogłosi w najbliższy wtorek. Trzymamy kciuki!

[SH]"

Czyli jutro zapowiedź tytułu z USA  :)

Trzymam kciuki za to:


Offline celtic

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #146 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 10:30:16 »
Ja za TMNT ;D
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #147 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 11:25:46 »
Zagadka z insta do tego tytuły:



rys. Łukasz Kowalczuk

Okładka drugiego zeszytu Lumberjanes:



Czyli to co chciałem  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Sierpień 2019, 11:43:53 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #148 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 12:47:05 »
O, kolejna "zapowiedź" kultowej Fanty  8)

Offline Jaxx

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #149 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 16:04:54 »
Wychodzi na to, że kroczek po kroczku przejmują wszystko to, za co zabrała/chciała się zabrać Fanta. To ja czekam na zapowiedź Rachel Rising :)