Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152420 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #480 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 20:27:12 »
Cytuj
Zanim podamy szczegóły dotyczące Kowboja z Szaolin, to rzucamy niespodziankę.

Do wszystkich przedpremierowych zamówień, w naszym sklepie internetowym i na naszym profilu Allegro , będziemy dorzucać pocztówkę z grafiką niezawodnego Michała Śledzińskiego


Online Konrad

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 12:12:23 »
Cytuj
boom.
Kowboj z Szaolin: Pierwsza Podróż
Scenariusz: Geof Darrow
Rysunki: Geof Darrow
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 200
Format: 196x295mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-958675-9-0
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 99,00 zł
Premiera: 30 czerwca 2021
Kowboj z Szaolin podąża brutalną ścieżką, mierząc się z rozmaitymi przeciwnikami. Są wśród nich wrogowie z przeszłości, którzy wciąż depczą mu po piętach: dranie z przyszłości, którzy już na niego czekają i ci z tu i teraz, którzy wkrótce odkryją, że zabicie Kowboja nie jest takie proste, jak im się wydawało.
Przedstawiamy pierwszą serię przygód Kowboja, wyróżnioną nagrodą Eisnera - po raz pierwszy po polsku w całej swej krwawej okazałości!
Jest szybki, wściekły i lekko przy kości!
Do wszystkich zamówień w przedsprzedaży, dodajemy pocztówkę z grafiką autorstwa Michała Śledzińskiego!









https://www.facebook.com/wydawnictwokboom/posts/1446826765651480

Online Konrad

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #482 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 13:24:20 »
KBOOM potwierdziło, że Black Beetle: Kara Bocek też zostanie przez nich wydany. Premiera na początku 2022r.
Info z komentarza pod tym postem: https://www.facebook.com/wydawnictwokboom/posts/1452042305129926

Online Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #483 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 02:08:31 »
Cytuj
Na sam koniec dnia, dotarł do nas Kowboj z Szaolin‼

A z gorszych wiadomości, od 3 dni nasze pocztówki szukają wyjścia z labiryntu, który zwie się SORTOWNIĄ...
Mamy nadzieję, że paczka jak najszybciej znajdzie właściwą drogę.

Jeszcze do poniedziałku można kupić Kowboja z mega pocztówkami autorstwa Śledzia i Łazura‼




Online Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #484 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 22:56:42 »
Cytuj
Jakiś czas temu pisaliśmy, że @kubababczynski tworzy kolejną zakładkę.

A więc... TADAM‼

Czekamy na druk, więc jeszcze nie wiemy od kiedy będzie dostępna, ale damy znać.



zbliżenia poszczególnych fragmentów: https://www.instagram.com/p/CROWEvkh_7Y/

Offline Frank_C

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #485 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 08:40:12 »
Czy wiadomo coś w kwestii II Wojny Zwiastunów? Bo miało być to w sprzedaży w pierwszej połowie roku?

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #486 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 11:48:01 »
Skończyłem Kowboj z Shaolin. Chyba najfajniejszy komiks wydany w Polsce w tym roku. Bardzo polecam.

Offline wujekmaciej

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #487 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 13:22:13 »
No ja mam z nim lekki problem. O ile rysunki to, wiadomo, mistrzostwo o tyle sposób prowadzenia narracji przez Darrowa trochę mnie zmęczył. Niby za dużo treści tam nie ma, a jak już jest to bardziej jako pretekst do pokazania umięjętności rysownika. Trochę komiks o niczym, ale za to fantastycznie narysowany :)

Online Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #488 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 23:24:03 »
Cytuj
„Wyglądasz jak śmierć. Opowieści z Akademii Umbrella.”

Tak prezentuje się okładka naszej nadchodzącej premiery.


Offline el greco

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #489 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 23:46:11 »
No ja mam z nim lekki problem. O ile rysunki to, wiadomo, mistrzostwo o tyle sposób prowadzenia narracji przez Darrowa trochę mnie zmęczył. Niby za dużo treści tam nie ma, a jak już jest to bardziej jako pretekst do pokazania umięjętności rysownika. Trochę komiks o niczym, ale za to fantastycznie narysowany :)
+1

Offline Castiglione

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #490 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 01:05:20 »
Nie wiem, tak przeglądam te rysunki i jakoś nic w nich super nie widzę... Tym bardziej fabularnie kompletnie niczym mnie to nie przekonuje.

Offline wujekmaciej

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #491 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 11:06:40 »
Nie wiem, tak przeglądam te rysunki i jakoś nic w nich super nie widzę... Tym bardziej fabularnie kompletnie niczym mnie to nie przekonuje.

nie ma rysownika, który podszedłby wszystkim :)

Offline Castiglione

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #492 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 11:07:23 »


Miałem trochę obiekcji co do tego albumu, więc w pierwszej kolejności sięgnąłem po komiksowego "Draculę", ale w moim odczuciu to "Frankenstein" okazał się być tym lepszym. Można znaleźć trochę narzekań na scenariusz, że fabuła jest zbyt prosta i urwana, ale sam nie odczułem takiego wrażenia. Ok, scenariuszowo to nie jest jakaś wyjątkowo zagmatwana historia, ale wydaje mi się, że sprawdza się będąc tym, czym jest. Czyli solidną historią grozy doprawioną trochę dramatycznymi wątkami, co bardzo mi się kojarzy z klasycznymi horrorami. Swego czasu naoglądałem się trochę starych czarno-białych filmów Universala z potworem Frankensteina, Draculą czy Wilkołakiem i scenariusz Nilesa według mnie całkiem nieźle wpasowuje się w podobny klimat. Również zakończenie wypada w porządku. Oczywiście, można było ciągnąć serię dalej, ale epizod który finalnie dostajemy nie wydaje się jakoś bardzo wyrwany z większej całości, domyka pewne wątki i spokojnie działa, jako samodzielna historia. Rysunki za to pierwsza klasa. Całkiem podobały mi się prace Mignoli w "Draculi", ale robota Wrightsona nie ma sobie równych. Trzy pierwsze zeszyty wyglądają super i również pogłębiają wrażenie oglądania czarno-białego filmu, bo im dalej, tym więcej operowania odcieniami szarości i światłocieniem. Szkoda tylko, że końcówka trochę rozczarowuje, bo ostatni zeszyt dokończony przez Kelleya Jonesa to drastyczny spadek poziomu rysunków, głównie przez sposób rysowania bohaterów, których sylwetki nagle stają się dużo prostsze, momentami całkiem do siebie niepodobne (Rachel), czy po prostu brzydkie (również Rachel). Mimo to, że można to było zrobić lepiej, dobrze że historia znalazła swoje zakończenie, a szkice Wrightsona zamieszczone później pokazują, że chyba obyło się bez większych zmian scenariuszowych w czwartym zeszycie. Na duży plus dla mnie też bardzo fajne tłumaczenie i samo wydanie, gdzie obyło się bez żadnych wpadek z literówkami, interpunkcją czy czymkolwiek, z czym borykają się nieraz mniejsi (a czasem też dużo więksi) wydawcy. Jedyne, co mi trochę nie odpowiada, to że format komiksu nie jest taki sam, jak w "Draculi", ale to chyba kwestia rysunków, które nie bardzo można było obramować dodatkowym marginesem. Sama w sobie bardzo fajna pozycja.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Wrzesień 2021, 11:09:55 wysłana przez Eguaroc »

Offline asx76

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #493 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 11:10:15 »
nie ma rysownika, który podszedłby wszystkim :)

Jakże nie? A Pan Janusz Christa? Makao i po makale :P

Offline bibliotekarz

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #494 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 12:50:58 »
Wstyd się przyznać, ale po premierze ten komiks był strasznie tutaj zachwalany więc kupiłem i tak leży od tamtej pory nieprzeczytany.
Batman returns
his books to the library