Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 153895 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online vision2001

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #540 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 11:28:37 »
PS. Za 2 dni te przykładowe strony co wstawiłeś znikną ;)  (linki do "cudownego" FB)
Oby znacznie później ;) Tu jeszcze grafiki wiszą ;) https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/kurc/msg178384/#msg178384
Cudowny FB...

Online donT

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #541 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 12:01:36 »
Grafika przywodzi mi na myśl tę jaka jest w Czarnej Orchidei (kolory, układ kadrów, brak konturów). Chyba ten tytuł muszę wpisać na listę zakupową.

Mi to przypomina niedawno wydany Department of Truth. Przekozackie plansze.
Dodane do schowka.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online vision2001

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 12:04:27 »
Mi to przypomina niedawno wydany Department of Truth. Przekozackie plansze.
Dziś kurier przyniósł zamówienie z NSC m.in. z tym tytułem. Czekam na powrót do domu i możliwość przeczytania. Choć na pierwszy ogień z tego zamówienia to chyba jednak pójdzie Maska ;)

Offline Konrad

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #543 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 12:16:22 »
Oby znacznie później ;) Tu jeszcze grafiki wiszą ;) https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/kurc/msg178384/#msg178384
Cudowny FB...
No niestety nie znacznie później, bo max po tygodniu FB zmienia linki i nie widać już wtedy zdjęć.
Przykładowo posty gdzie wygasły linki i nie wiadomo czasem o co chodziło:
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/egmont-2022-3237/msg177725/#msg177725
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/batman/msg177695/#msg177695

Zacznij po prostu przepuszczać zdjęcia z FB przez np. https://imgur.com/upload Będą wisieć lata i starsze wiadomości będzie się łatwiej przeglądać

Offline Sparnage

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #544 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:05:30 »

Widzę, że nikt na forum nie odnosił się do tego filmiku, więc tutaj małe podsumowanie co możemy się dowiedzieć o wydawnictwie KBOOM:

Zapowiedzi +możliwe terminy:
Did you hear what Eddie Gain done? - Przełom czerwiec/lipiec
Shaolin Cowboy: Who will stop the Reign? - MFKiG
Black Beetle: Kara Bocek - Końcówka roku

Inne fakty:
- KBOOM nie będzie wchodzić w długie serie superbohaterskie(nawet Spawna)
- KBOOM wciąż jest chętne, aby wydawać Valianta, problem stanowi licencjonowanie i problem z komunikacją po stronie oryginalnego wydawcy
- Najmniej zadowalającym sprzedażowo tytułem są Zaginione Psy Jeffa Lemire'a
- City of Others, Hard Boiled oraz The Big Guy and Rusty The Boy Robot są mocno brane pod uwagę w kwestii wydania na polskim rynku
- Wydawnictwo na ten rok miało zaplanowane wydać 8 tytułów, ograniczone do pięciu ze względu na braki papieru.
- KBOOM wciąż ma w planach kontynuowanie Klausa, problem stanowi fakt, że drugi tom miałby kosztować tyle samo co pierwszy, przy znacznie mniejszej ilości stron(109 zł za 128stron)
- W okolicach Czerwca jest szansa na dodruk trzeciego tomu Umbrella Academy
- Do końca roku przewidywane jest wyprzedanie nakładu Niesamowitej Dokręcanej Głowy oraz Klausa.

Offline Alexandrus888

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #545 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:33:46 »
Co do kontynuacji Klausa: Wycena jest sprzed bodaj roku. Obecna cena byłaby jeszcze wyższa :o

ukaszm84

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #546 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 11:41:46 »
Zaginione psy jako przykład najmniej zadowalającej sprzedaży to jednak jest trochę szokujące.

Offline Warpath

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #547 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 11:46:32 »
Myślę, że kwestia rysunków. Komiks mocno odbiega wizualnie nawet od standardowych pozycji autorskich Lemire'a jak Spawacz, Essex czy Twardziel.

Offline pMk_91

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #548 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 11:50:31 »
Zaginione psy jako przykład najmniej zadowalającej sprzedaży to jednak jest trochę szokujące.
Czy ja wiem? Ja też już kilka razy miałem go w koszyku, ale jakoś zawsze ostatecznie z niego wypada. Rozumiem, że jest to pierwszy czy jeden z pierwszych komiksów Lemire'a, ale tylko 104 strony + przykładowe plansze pokazują, że raczej dużo czytania tam nie ma, więc jest to pewnie komiks na naście minut, a rysunki (generalnie nawet lubie kreskę Lemire) to tutaj są jeszcze mocno 'surowe'.

ukaszm84

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #549 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 11:55:03 »
Jasne, rozumiem te argumenty, po prostu wydawało mi się, że Lemire to u nas zawsze jest samograj. Do mnie akurat ta surowość trafiła i jest to jedyny jego komiks jaki mam poza Opowieściami z hrabstwa Essex, ale nie patrzyłem pod kątem moich preferencji tylko pod kątem wrażenia, że Lemire się zawsze sprzeda. Jak widać wrażenie było mylne ;)

brvk

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #550 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 12:41:20 »
Zaginione psy same w sobie nie są komiksem powalającym, ale będąc debiutanckim komiksem Lemire'a, zawierają wszystkie podstawowe składowe (zarówno w warstwie literackiej, jak i rysunkowej) obecne w każdym komiksie obyczajowym tego twórcy.

Dla fanów autora - pozycja obowiązkowa.
Dla fanów komiksu autorskiego, mających zacięcie teoretyzujące - pozycja warta przeanalizowania.
Dla fanów undergroundu i komiksu niezależnego - rzecz warta rozważenia.

To nie jest komiks nieudany.

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #551 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 16:37:45 »
  Dawać już tego Eddiego. Czekam na Valiant, to naprawdę fajne komiksy.

Online donT

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 16:49:32 »
Mialem Eddiego w planach w oryginale, a tu taka niespodzianka. Przegladalem go kilkukrotnie i wyglada swietnie. Moze zabrzmiec to dziwnie, ale lubie taka tematyke wiec jak dla mnie - szykuje sie prawdziwa bomba.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline freshmaker

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #553 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 20:15:08 »
czy polska edycja kowboja to odpowiednik hc star trek z dark horse? nie mogę znaleźć zawartości tych 2 tomów z kboom.

Offline Death

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #554 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 13:50:38 »
Zaczynam się niezwykle jarać tym komiksem:

Ten nowy jeszcze nie przyszedł, a oni już wysłali do druku Eddiego. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.