Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152483 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #495 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 12:59:10 »
No u mnie "Dracula" przeleżał chyba z 1,5 roku zanim przeczytałem ;)

Swoją drogą trochę Wrightsona ostatnio u nas wydali, fajnie jakby Egmont się skusił na oryginalnego "Swamp Thinga".

Offline parsom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #496 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 13:40:11 »
Moim zdaniem warto przed lekturą tego Frankensteina przeczytać powieść Mary Shelley.

Online Takesh

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #497 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 16:29:03 »
@Eguaroc
Oryginalny Swamp Thing to świetna seria. Czytałem ją lata temu i scenariusz dalej przywoity. Ale te rysunki, to prawdziwe majstersztyki. Następcy Berniego też nieźle wymiatają.

Materiał jest wydany od nowa jako "Swamp Thing Bronze Age" vol. 1-3. Zastanawiałem się nad kupnem, ale kasa nie rośnie na drzewach, więc... Nie wiem tylko czy coś zmienili w tym zbiorczym wydaniu (kolory?), czy tylko odnowili/wyczyścili plansze.

Ale jak E nie wyda, prędzej czy później trzeba będzie kupić  8)

Offline michał81

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #498 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 19:35:18 »
Na cały komplet  "Swamp Thing Bronze Age" vol. 1-3 raczej marne szanse, ale Egmont mógłby spróbować wydać "Roots of the Swamp Thing" (który jest tak naprawdę pierwszym tomem Bronze Age) i jest to kompletnym runem Weina i Wrightsona.

Offline Castiglione

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #499 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 19:45:20 »
No nie obraziłbym się na taki tomik w formacie pasującym do Moore'a, ewentualnie w DC Deluxe. Byle nie jako jakieś Limited w kosmicznej cenie.

Pod szyldem Vertigo wyszedł kiedyś tom "Dark Genesis", który zdaje się też zbierał całość duetu Wein-Wrightson.

Offline Zielcok

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #500 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 20:20:33 »
witam
wiadomo kiedy cos z Valianta nowego wydadzą??

Offline michał81

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #501 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 20:55:20 »
Pod szyldem Vertigo wyszedł kiedyś tom "Dark Genesis", który zdaje się też zbierał całość duetu Wein-Wrightson.
"Dark Genesis" to House of Secrets #92 i zeszyty #1–10.
"Roots of the Swamp Thing" to House of Secrets #92 i zeszyty #1–13
Zeszyty #11-13 nie są rysowane przez Wrightsona, ale scenarzystą ich jest Wein. Redondo, który zastąpił Wrightsona wg mnie daje radę.

Online perek82

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #502 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 21:49:22 »
Późniejsze zeszyty pierwszej serii tracą już swój urok horroru i idą ku szczęśliwemu zakończeniu. Zebrane są w tomie z gościnnymi występami swampa w innych seriach (challengers of unknown, Batman, Superman).
Trzeci tom to już historie z początku lat 80tych. Mniej ramotkowa narracja. Rysunki podobne do tych z runu Moore'a. Jest tam dość długi storyline, który męczy pod koniec. Ostatnie zeszyty poprzedzają wydarzenia z początku Moore'a i w sumie zawsze chciałem je przeczytać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Sparnage

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #503 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 18:46:19 »
boom.
II Wojna Zwiastunów
NIC JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKIE SAMO...
Livewire doprowadzona do ostateczności przez rząd, któremu niegdyś służyła, podejmuje nieodwracalną decyzję... pozbawia USA energii elektrycznej. A wszystko dlatego, że chce ocalić wyjątkowe istoty zwane zwiastunami. Gdy cały kraj pogrąży się w ciemnościach, Bloodshot, Ninjak, X-O Manowar, Korpus HARD i wszyscy najpotężniejsi bohaterowie świata stoczą szokującą, brutalną i brzemienną w skutkach walkę, jakiej w uniwersum Valianta jeszcze nie widziano!
Matt Kindt, scenarzysta komiksowy, którego albumy znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa  (X-O MANOWAR, DIVINITY, Mind MGMT) oraz Eric Heisserer, scenarzysta nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Nowy początek), a także słynni artyści Tomás Giorello (X-O MANOWAR), Raúl Allén (SECRET WEAPONS), Patricia Martín (BLOODSHOT: ODRODZENIE) i Adam Pollina (X-Force) stworzyli to przełomowe wydarzenie, które na zawsze zmieni świat!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach HARBINGER WARS 2: PRELUDE #1, HARBINGER WARS 2 #1–4 i HARBINGER WARS 2: AFTERMATH #1.
Scenariusz: Matt Kindt, Eric Heisserer
Rysunki: Tomás Giorello, Raúl Allén, Patricia Martín, Adam Pollina
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 176
Format: 170x260mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-961829-2-0
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 69,00 zł
Premiera: 3 grudnia 2021

brvk

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #504 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 20:03:46 »
Czy limitowana edycja Domu Pokuty zawiera również rysunek z okładki regularnej? Lub na odwrót? Bo nie mogę się zdecydować, który wariant sobie sprawić.

Offline Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #505 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 21:00:17 »
Mam regularną wersję. Okładka z niej jest też w środku jako okładka 1 rozdziału (zeszytu), więc sądzę, że w limitowanej będzie tak samo, bo nikt nie zmienia środka.
Obrazka z limitowanej w środku nie znalazłem. Na końcu są szkice, a inne zeszyty też nie mają tej okładki, choć mają inne też fajne :)

Offline Frank_C

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #506 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 09:01:25 »
Wiadomo czemu takie opóźnienie z nowym Valiantem?

Offline vision2001

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 09:25:20 »
13 h temu napisali na fb:

Cytuj
Mieliśmy na spokojnie pakować II Wojnę Zwiastunów, ale drukarnia dopiero teraz poinformowała nas o opóźnieniu w dostawie...
Jak tylko się dowiemy, to odrazu damy znać kiedy tytuł trafi do naszego magazynu.
Przepraszamy za obsuwę w realizacji zamówień.


Offline Sparnage

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #508 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 08:08:20 »
II Wojna Zwiastunów nie ma skrzydełek ani zapowiedzi przyszłych tomów w środku, czyżby KBOOM odchodziło od Valianta na rzecz(nie ukrywajmy) lepiej sprzedających się komiksów?

Offline Nawimar III

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #509 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 12:42:17 »
Bardzo bym żałował. Szczerze pisząc oczekiwałem raczej poszerzenia ich oferty w kontekście tego wydawcy. No trudno.