Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 22:45:49 »
A to polska wersja jest czarno-biała ?  ???
Mój komiks jest kolorowy...
Pamiętam wyraźną ;) róznicę w stosunku do filmu Coppoli. Pamiętacie scenę z ruchomymi obrazami, gdzie Drakulja wygłasza kwestię, że nauka nie zna ograniczeń, a Mina się oburza, że to nie nauka, i co powiedziałaby na to madama Curie?W jednej wersji -komiksowej- oglądają film z królową Wiktorią w powozie, w drugiej- "goebaby"... 8)
 Scenariusz Thomasa to jedna z najlepszych adaptacji filmów w ogóle. No a Mignola jest tu w swojej najwyższej formie.
,, - Eeeeech.''

Offline asx76

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 00:49:43 »
Stosunkowo wierna to chyba mało powiedziane, nie widziałem jeszcze całości, ale te zamieszczone w necie przykładowe plansze wyglądają jak przeniesione na papier kadry z filmu. Praktycznie każdy kadr z komiksu to jota w jotę kadr z filmu.

Tak czy siak komiks zamówiony ( okładka limitowana ).

Czy istnieje kolorowa wersja  tego komiksu?


1. Nie dziwota, gdyż komiks jest adaptacją filmu F.F. Coppoli.

2. Jak na moje kaprawe oko zwykła wersja okładki prezentuje się fajniej.

3. Ależ oczywiście. I wygląda lepiej.

Bender

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 07:49:08 »
A które wydanie jest kolorowe, to oryginalne od Topps? Bo zeszłoroczne angielskie od IDW jest także czarno-białe.

Offline celtic

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:01:31 »
A które wydanie jest kolorowe, to oryginalne od Topps? Bo zeszłoroczne angielskie od IDW jest także czarno-białe.

Te od Topps jest kolorowe, kolorki jak w Nasieniu Zniszczenia
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline parsom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:01:51 »
I przy tym zeszłorocznym piszą, że to jest super hiper specjalnie czarno-białe, żeby uszczęśliwić czytelników.

Offline asx76

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 15:26:49 »
I przy tym zeszłorocznym piszą, że to jest super hiper specjalnie czarno-białe, żeby uszczęśliwić czytelników.

Wszyscy chcą naszego szczęścia, więc nie pozwólmy go sobie odebrać ;) A już nieco poważniej: jeśli mają tak nas "uszczęśliwiać", to niech lepiej wezmą na wstrzymanie :P Inna sprawa, że wersja kolorowa zapewne byłaby droższa, zatem choć pod względem cenowym będzie to swego rodzaju "uszczęśliwienie" ;)

Itachi

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 18:27:28 »
Ostatnie sztuki limitki Draculi dostępne w sklepie Wydawcy, informacja z ich fb.

Offline Przemek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 19:04:27 »
Macie jakieś wieści, w jakim odstępie czasu będą wychodzić komiksy X-O Manowar, oraz Bloodshot. Myślę aby wejść w tę historie, ale ne chce mi się zbyt długo czekać na kolejne tomy. Nawiasem mówiąc, po ile tomów mają te serie?

Pytałem swogo czasu wydawcę kiedy możemy liczyć na kolejne tomy X-O oraz Bloodshota. Kolejnych tomów mamy spodziewać się między kwiatniem a czerwcem. Najpierw Bloodshot potem Monowar. Szczerze mówiąc liczyłem na lepsze tempo, ale uniwersum wydaję się na tyle ciekawe, że dam temu szansę.

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 19:11:24 »
Trochę szkoda ze tak powoli bo te tomiki chudziutkie.

Offline KubciO

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 19:22:34 »
Trochę szkoda ze tak powoli bo te tomiki chudziutkie.
Zwłaszcza X-O. Trzy zeszyty, to trochu mało.

Offline sad_drone

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 23:37:59 »
Ktoś się pytał wcześniej czy warto spawacza, przed chwilą przeczytałem go w oryginale i moim zdaniem warto, ale nie za taką cenę. Historia jest interesująca, połączenie obyczajówki z lekkimi wątkami paranormalnymi która jest spójna i nawet potrafi wzruszyć, ale główny problem mam z tym komiksem taki że przeczytanie całości zajmuje pół godziny. Niby jest ponad 200 stron, ale w przytłaczającej większości to same obrazki bez dialogów, i mimo że to dobry komiks to jednak pozostawia niedosyt pod względem treści. Rysunki to typowy lemire, mi się jego prace podobają bardziej niż "realistyczne" style rysowania, ale zdecydowanie nie każdemu podejdą.

Reasumując, jeżeli przy zakupach kierujecie się stosunkiem ceny do czasu w jakim się dany komiks przeczyta (a ja tak robię), to odradzam. Jeżeli to nie jest dla was istotna kwestia i lubicie scenariusze/rysunki tego autora to polecam :)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline parsom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #56 dnia: So, 09 Luty 2019, 00:45:08 »
jeżeli przy zakupach kierujecie się stosunkiem ceny do czasu w jakim się dany komiks przeczyta

Ja mam prostszy przelicznik - cena za kilogram komiksu.

Offline Kalander

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #57 dnia: So, 09 Luty 2019, 01:02:24 »
Przelicznik ceny do czasu, piękne!

Offline asx76

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 12:52:53 »
W maju Anno Domini 2019 ma ukazać się "The Umbrella Academy" tom 1 (Eisner Award!) autorstwa G. Waya & G. Ba. Tłumaczenie: M. Szpak. Stron: 284. Format: 259x170.


Podejrzewam, że KBOOM może mieć coś wspólnego z Fantasmagorie. Kolejny komiks z planów tego drugiego w ofercie pierwszego... Przypadek? Przypuszczam że wątpię ;)

Offline pMk_91

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 13:04:25 »
Ja myślę, że zauważyli nie małe zainteresowanie i ciepłe przyjęcie zapowiedzi tych tytułów na portalach społecznościowych i dlatego decydują się je wydawać.
 Ja się tam bardzo cieszę, bo póki co mam 4/4 z wydanych przez nich tytułów [na jakoś wydania, ani na dostarczoną przez nie rozrywkę nie narzekam], limitke Drakuli kupioną na gildii i Spawacza też wezmę.