Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 154048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #390 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 23:19:13 »
To taka edycja, niektore plansze sa oryginalne bez nalozonego tuszu by widac bylo lepiej warsztat artysty. Celowy zabieg. Na okladce tez jest plansza bez obrobki, widac nawet linie na bokach ktorych widac nornalnie nie ma byc, bo wyznaczaja granice strony do ktorych rysuje rysownik.
Dokładnie. Zajebiście, co nie?  8)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Szekak

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #391 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 23:39:38 »
No jak nie jak tak. Wyjątkowa rzecz, tym bardziej warta posiadania w kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Listopad 2020, 23:42:41 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Konrad

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #392 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 17:23:40 »
Dom Pokuty (House of Penance) dostaniemy w formacie Library Edition. Fajnie, najpierw Tokyo Ghost, a teraz to i oby w przyszłości więcej amerykańców w powiększonym wydaniu. Może następne Little Bird? Swoją drogą Holcman jakieś pół roku temu pisał że ktoś już kupił prawa i liczyłem może nawet na premierę w tym roku, no ale chyba jeszcze trochę poczekamy.

Cytuj
Dom Pokuty
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Ian Bertram
Tłumaczenie: Marceli Szpak i Piotr Czarnota
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 176
Format: 200x305mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-958675-4-5
ISBN okładka limitowana 978-83-958675-5-2
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 89,00 zł
Premiera: 4 grudnia 2020
Przerażająca historia o nawiedzonym domu i kobiecie, która stawia sobie za cel zmycie krwawej klątwy rzuconej przez wynalazek jej męża. Tylko w ten sposób ocali swe życie i duszę.
To opowieść o poczuciu winy, duchach i broni, jak również o tym, że fortuna może doprowadzić do niefortunnych zdarzeń. Posępna, zdeterminowana kobieta dogląda budowy domu powstającego dwadzieścia cztery godziny na dobę przez dwadzieścia lat. Towarzyszy jej proste motto: „zajmij się budową lub szykuj się na śmierć”.
Ten tom zawiera miniserię House of Penance wydaną w Stanach Zjednoczonych w sześciu zeszytach. Album prezentuje całość w większym formacie, z nową okładką i materiałami dodatkowymi.






mczlonka

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #393 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:28:37 »
Czy orientuje się ktoś ile docelowo zostanie wydanych (po polsku) części Umbrella Academy?

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #394 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 21:50:45 »
Docelowo chyba nikt nie wie :) Teraz wychodzą zeszyty czwartej części w USA. Jakieś spinoffy też chyba mają być.

Offline donT

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #395 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 20:59:29 »
Zabralem sie wlasnie za Potworna Kolekcje i przeczytalem pierwsza historie. Poki co horror pulpa pelna geba, klimatem przypominajaca kultowe Opowiesci z Krypty. Jest sztampowo, nawet bardzo, ale wchodzi gladko i przyjemnie. Jednakze, jak wszystkim doskonale wiadomo - glownym daniem Kolekcji sa... rysunki! Cos niesamowitego. Sliczna rzecz, ktora na mojej polce stoi obok Frankenstein zyje, zyje! Cromwell Stone
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #396 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 21:38:42 »
Bardo lubię ich kolekcję horrorów, więc dzisiaj zamówiłem limitkę tego nowego komiksu. Pamiętam jak kiedyś w numerze magazynu Krakowskiego Klubu Komiksu poświęconymu grozie redaktorzy mieli problem żeby zrobić listę najlepszych komiksów grozy wydanych w Polsce (bo prawie nic nie było) i musieli pod to podciągnąć np. Rorka (choć z pewnością on się w tej kwestii spokojnie wybroni). Chyba byli też Drapieżcy Mariniego i pierwszy Diefenbach. Generalnie dali te 10 komiksów grozy, które w ogóle ukazało się kiedykolwiek na rynku. A teraz nawet jakiś mały wydawca, który dopiero co powstał  ma taką kolekcję i na luzie obdzieliłby połowę takiej listy. Dziś dużo tej grozy na polskim rynku. I to wysokiej jakości. A Kboom w tej kwestii bryluje i jest rynkowym prymusem. Wiyncyj, wiyncyj!
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline donT

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #397 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 22:34:06 »
Slusznie kolega prawi. Z niecierpliwoscia czekam na Dom Pokuty od tego wydawcy.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pawlis

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #398 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 10:37:45 »
Pamiętam jak kiedyś w numerze magazynu Krakowskiego Klubu Komiksu poświęconymu grozie redaktorzy mieli problem żeby zrobić listę najlepszych komiksów grozy wydanych w Polsce (bo prawie nic nie było) i musieli pod to podciągnąć np. Rorka (choć z pewnością on się w tej kwestii spokojnie wybroni).

Dobrze to znam. Jak sprzedawałem część komiksów na lokalnym kiermaszu, to pamiętam jak jakiś z 10-letni dzieciak pytał się, czy mam jakieś horrory. I odparłem, że mam jedynie Aliena (niektóre tytuły można dać do tej kategorii).

BTW: Przedwczoraj przyszła paczka z Potworną Kolekcją (nie czytałem jeszcze) - wydanie sztos! Duży format i fajna faktura okładki imitująca skórę. Papier dosyć gruby.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Listopad 2020, 10:41:00 wysłana przez pawlis »

Offline jotkwadrat

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #399 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 12:05:44 »
Wiedziałem, że skądś znam tę historię.

https://www.imdb.com/title/tt1072748/?ref_=nv_sr_srsg_3


JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #400 dnia: So, 28 Listopad 2020, 09:53:02 »
Takie coś w marcu od DH:



https://www.amazon.com/Tales-Umbrella-Academy-Look-Death/dp/1506719104

Oby i u nas KBoom szybko wydało :)

Offline Gazza

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #401 dnia: So, 28 Listopad 2020, 10:13:13 »
Way nie pisze już sam, a Gabriela Ba zastąpił inny artysta....

KBoom: „(...) Na pewno wydawać będziemy wszystko to, co w Stanach Zjednoczonych zapowiedziane jest w związku z Umbrella Academy. (...)”
« Ostatnia zmiana: So, 28 Listopad 2020, 10:15:43 wysłana przez Gazza »

JanT

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #402 dnia: So, 28 Listopad 2020, 10:16:40 »
Ale to jest spin-off więc nikt nikogo nie zastąpił :) Podobno bardzo fajne.

Offline pawlis

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #403 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 23:48:20 »
Informuję, że przed chwilą skończyłem czytać Potworną Kolekcję. Fabularnie to całkiem fajny zbiorek w stylu Opowieści z krypty czy nawet Gęsiej skórki. Od pulpowej opowieści detektywistycznej, po buddy-cop i kończąc Kuchennymi rewolucjami ala Ghostbusters. O świetnych rysunkach nie będę pisał, bo to oczywistość.

Jak KBOOM wydaje takie fajne horrory, to może w przyszłości niech pomyśli o wydaniu zbiorczych EC Comics?   

Offline gashu

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #404 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 15:22:48 »
Potwierdzam. Mimo, że mamy doczynienia ze 100-procentową pulpą, to bardzo fajnie się to czyta.
O rysunkach nie będę pisał, bo to oczywistość ;).