Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 152428 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #240 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 13:00:59 »
Mnie również "Frankenstein..." od KBoom wręcz urzekł. Pewnie dlatego, że Wrightson od bardzo dawna plasuje się w mojej ścisłej czołówce ulubionych artystów, a i prace Kelly'ego Jonesa przyswajam na ogół bezkrytycznie. Niemniej także autor scenariusza - Steve Niles - dał z siebie bardzo wiele, przez co trudno oderwać się od lektury tej opowieści. Póki co u mnie mocny Numer Trzy na liście tegorocznych "musiszmieć". A przy okazji jeszcze bardziej żałuję, że do tej pory nie doczekaliśmy się polskiej edycji pierwszych dziesięciu epizodów "Swamp Thing vol.1", które po mistrzowsku zilustrował właśnie Wrightson.

Offline Szekak

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #241 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 13:19:00 »
Mozna zapytqc co jest pozycjami numer 1 i 2 w rankingu must have?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Nawimar III

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #242 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 13:34:26 »
Oczywiście. Na podium póki co "Promethea", a na dwójce "Doom Patrol". Wiem, że przewidywalnie ale niestety jestem chory na punkcie Vertigo. Choć nie da się ukryć, że takich tytułów jak "Frankenstein..." czy "Mity Cthulu" Brecci życzyłbym sobie w przyszłym roku jeszcze więcej.

Midar

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #243 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 18:31:24 »
Komiks przepiękny, graficznie arcydzieło. Czytając nie mogłem się nadziwić, mistrzowskiemu oddaniu emocji i stanu ducha malujących się na twarzy głównego bohatera. Cieszę się, że mam ten komiks z wrysem Trusta. Tym, co się wahają gorąco polecam.

Offline Hans

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 23:21:07 »
Fantastyczna pozycja z pięknymi grafikami.
Frankenstein jest pozycją obowiązkową w kolekcji każdego komiksiarza, a wrysów Trusta zazdroszczę przedmówcy i kilku innym forumowiczom  :)

Offline Lyricstof

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #245 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 00:04:47 »
Fantastyczna pozycja z pięknymi grafikami.
Frankenstein jest pozycją obowiązkową w kolekcji każdego komiksiarza, a wrysów Trusta zazdroszczę przedmówcy i kilku innym forumowiczom  :)

Owszem świetne są te wszystkie rysunki Trusta. Ale to jeszcze nic. Czekając na wrys do Frankensteina na MFKiG Truściński rysował dla wydawcy tego komiksu. Ten rysunek był wielce czasochłonny, długo czekałem. Ale efekt niesamowity. Tysiące kreseczek układających się w jedną całość. A potem inne kreseczki na tych kreseczkach. I jeszcze lepszy efekt. Warto było czekać i obserwować pracę artysty. Końcowy efekt - druga okładka w środku. Chętnie zobaczyłbym ten wrys. Może wydawca mógłby zamieścić. Warto to zobaczyć.

I chętnie zobaczyłby pełnometrażowy komiks z ciekawą historią i rysunkami Truścińskiego.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Listopad 2019, 00:09:01 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Nawimar III

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #246 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 08:22:03 »
Liricstof - to jakby co proponuję przyjrzeć się poniższemu tytułowi:
 

 

Offline kenji

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #247 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 09:07:47 »
Nawimar III = Lyrictof napisał "ciekawą".
Tymczasem chyba raczej nie należy do ciekawych komiksów....

Widziałem jak Truściński robił ten wrys na MFKiG... robiło to niesamowite wrażenie. Zazdroszczę bardzo właścicielowi!

Offline Lyricstof

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #248 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 09:17:40 »
Tymczasem jakoś uciekło mej uwadze.  :) Ten komiks był w "normalnej" sprzedaży? Kto to wydał?
PS. Kupiłem  ;D "Tymczasem".
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Nawimar III

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #249 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 10:46:28 »
Kenji, opinie na temat tego tytułu rzeczywiście były różne. Mi jednak scenariusz podszedł.
 
Nomen omen tymczasem doczytałem też kolejną, względnie świeżą propozycje od KBoom, tj. trzeci tom "Bloodshota". Ciekawe połączenie klimatów Mad Maxa i Sędziego Dredda.

Offline kenji

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #250 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 14:10:30 »
1/Tymczasem - jest  komiksem na zamówienie. A z reguły takie "rzeczy" nie mają najlepszego odbioru.
2/ Ja cały czas przymierzam się do komiksu Truścińskiego Komiks W-wa. Zachęca mnie bardzo format.
3/ Aby nie było za dużego OT w temacie KBOOM - to z czystym sumieniem mogę polecić Podwodnego spawacza - Lemiera.  Jeden z lepszych komiksów w ogóle. Przede wszystkim polecam dla świeżo upieczonych rodziców.
No i ten papier. Jak ja lubie offset w komiksach!!

Offline Torpedo

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #251 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 14:24:41 »
"Tymczasem" jest dostępny w pełnej wersji on-line i można się z nim zapoznać tutaj: https://issuu.com/kulturagniewu/docs/tymczasem .

Offline Death

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #252 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 14:37:08 »
Trust ma takiego pecha, że nawet jak dostał scenariusz znakomitego Grzegorza Janusza, to był to jeden z jego słabszych (ale nadal przyzwoitych). Album Tymczasem jest ok, ale Janusz dużo lepiej napisał Czasem, Esencję czy szorty o Szopenie.

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #253 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 09:03:09 »
https://news.justcollecting.com/bernie-wrightson-frankenstein-marvel-cover-art-auction-record/?fbclid=IwAR0VqTy3x5ronelucRgVm7dGCZPyv7E9xG743Xn3BGMrEgblnOMLe7TgmCQ

Bernie Wrightson’s Frankenstein cover art sells for world record $1.2 million



Szkoda że tego nie doczekał...

ramirez82

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:07:33 »
Grubo, co?



Cytuj
Niesamowita Dokręcana Głowa i Inne Kurioza
twórca: Mike Mignola artofmikemignola.com
premiera: Rumia Comic Con 3 | Stacja Kultura
tłumaczenie: Marek Starosta