Autor Wątek: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)  (Przeczytany 93686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #510 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 16:41:16 »

Będziemy się z tym męczyć do września  ;D

Kto będzie, ten będzie. Ja dziękuję Egmontowi i rezygnuję z kupowania u nich nieskończonych serii.

Offline Eragon

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #511 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 16:48:05 »
Ale Flash wyszedł najpóźniej i już mogli wiedzieć że ucinają. Ale to wszystko jest i tak o tyłek potłuc bo w piątym tomie Ligi nie ma zapowiedzi szóstego który jest w katalogu :)

Będziemy się z tym męczyć do września  ;D
No tak, możesz mieć rację z Flashem. Widać wstępnie chcieli uciąć dwa ostatnie tomy Ligi, ale uznali, ze skoro  w Uniwersum zaczną Ligę Snydera to lepiej już wydać ten podwójny tom by ktoś nie narzekał, ze urwali. ;) Strasznie się zamotali z tym DC...
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline Burizleif

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #512 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 16:58:21 »
Nie wiem czy było, ale 3 tom Metalu zapowiadany był na jesień, a w katalogu jest oznaczony pod lipcem.

Offline szulig

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #513 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:14:56 »
Kto będzie, ten będzie. Ja dziękuję Egmontowi i rezygnuję z kupowania u nich nieskończonych serii.
Ja również zaprzestaje kupowania serii. Poczekam az wyjdzie calosc i wtedy zakupie. Mam dwa numery Ultimate Spiderman, kolejne kupie jak bedzie wszytko na rynku. Nie wiem ile ich ma byc i kiedy wyjda i czy wyjda ale nie mam zamiaru bujac sie tak jak teraz z niektorymi wydaniami z rebirth. Zreszta nie tylko przerywam kupowanie spidera ale wszystkiego co jest w seriach. Jak nie wydadza to kupie w oryginale.
To co pisali niektorzy, chlodem powialo podczas spotkania. Prowadzący dopraszali sie o pytania, przynajmniej takie mialem wrazenie z transmisji umieszczonej na forum. W poprzednich latach non stop ktos chcial się o cos pytac. Tutaj nie bylo praktycznie o co. Wszyscy wiemy jak TK odpowiada gdy jest nie wygodne pytanie.

Offline carnivale

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #514 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:25:56 »
Ja jestem rozczarowany , że tylko jeden tom Palcojada w tym roku. Liczyłem , że ze względu na małą ilość tomów Egmont szybko to zamknie.

Offline Marvelek

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #515 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:45:06 »
Ja jestem rozczarowany , że tylko jeden tom Palcojada w tym roku. Liczyłem , że ze względu na małą ilość tomów Egmont szybko to zamknie.

Podobnie jest z Daredevilem Millera - podstawowy run ma jedynie trzy tomy a odstęp między tomem 1 a drugim to aż 9 miesięcy, tom trzeci dopiero na 2020. Widać zwolnienie tempa.
Co do urywania tych czy innych serii i czy to jest dobre, czy złe działanie biznesowe, to uważam,że w Egmoncie mają na to wylane. Jest to wydawnictwo dominujące, wydające dużo różnych komiksów, więc wątpię, aby przejmowali się tym, że kilka osób nie kupi od nich czegoś z DC czy Marvela. Dodajmy do tego ograniczoną konkurencję czy monopol na pewne serie (więc nie trzeba walczyć o czytelnika) i fakt zniknięcia dwóch dużych kolekcji komiksowych, które wbrew temu co twierdzili niektórzy były dla Egmontu konkurencją (a jak nie wierzycie odsyłam do odsłuchania spotkania z TK o 100-leciu polskiego komiksu, gdzie mówi, że zarówno kolekcje zrobiły dobrą robotę jeśli idzie o rynek komiksowy, jak i o tym, że są one konkurencją dla wydawców). Natomiast z punktu widzenia wizerunku rzeczywiście takie działania podważają zaufanie do wydawcy i zniechęcają do kupowania dłuższych serii. Kupuję UM Spider-Mana i póki co zostanę przy wydaniach polskich, ale patrząc na to co się dzieje trochę żałuję, że dłużej nie zastanowiłem się, czy nie lepiej wziąć omnibusy.
Ja bym bardzo chciał dowiedzieć się czegoś o pracy tajemniczych redaktorów serii, bo trudno nie zauważyć, że podejmowane są bardzo dziwne decyzje. Z jednej strony wkurzające wielu czytelników cięcia i brak konkretnych informacji (sorry, ale nie wierzę, że na tym etapie nic nie wiedzą, przecież to właśnie mniej więcej w połowie roku mają przygotowany wstępny plan wydawniczy na 2020, no chyba, że układają go na kolanie). W Daredevilu niedokończenie voluminu 2 i nagły skok do vol. 1, wybór najgorszego istniejącego wydania tego świetnego runu, niezrozumiałe wycięcie ze Spider-Mana McFarlene'a dodatków, mimo że to niewielka liczba stron, jakieś kosmiczne poszatkowanie klasycznych X-Men, czy wydawanie tytułów, którymi nikt nie był zainteresowany, bo ktoś w Egmoncie lubi Kevina Smitha - a potem mówienie, że Spider-Man w klasyce nie pójdzie, bo nikt tego nie kupuje.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:49:14 wysłana przez Marvelek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #516 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:54:02 »
...wydawanie tytułów, którymi nikt nie był zainteresowany, bo ktoś w Egmoncie lubi Kevina Smitha - a potem mówienie, że Spider-Man w klasyce nie pójdzie, bo nikt tego nie kupuje.

Kiedy to powiedzieli? Bo jakoś kilka miesięcy po Spider-manie Smitha ruszył Ultimate Spider-man, teraz Spider-man McFarlane'a...

Offline Marvelek

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #517 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:58:33 »
Kiedy to powiedzieli? Bo jakoś kilka miesięcy po Spider-manie Smitha ruszył Ultimate Spider-man, teraz Spider-man McFarlane'a...

Tylko wątpię, że Spider-Man Kevina Smitha miał wpływ na wydanie Ultimate i MCFarlene'a i że sprzedał się jakoś świetnie. Dobrze wiecie, że jeszcze do niedawna, zanim pojawiły się pogłoski o kolekcji z Pająkiem padało bardzo dużo propozycji i próśb o wydanie czegoś z klasycznego Pająka. Jakoś nie bardzo przekonuje mnie działanie wydawcy, który wypuszcza coś na rynek, bo któremuś ze współpracowników podoba się twórczość jakiegoś scenarzysty. Gdyby to jeszcze rzeczywiście był tytuł oczekiwany...

ramirez82

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #518 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:59:36 »
Acha, czyli nie powiedział tak...

Offline Marvelek

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #519 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:00:32 »
Acha, czyli nie powiedział tak...

Nie, ale zapewne krążyły mu na ten temat myśli :D

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #520 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:11:52 »
  Troszeczkę tutaj, chyba zbyt dużo dramy i Hamleta się odstawia. Tak jakby ktoś nie zauważył, to z wyjątkiem Aquamana i Wonder Woman (tutaj dojechano do końca serii Rucki) to wszystkie serie, na których znajduje się znaczek "ostatni tom" to z Rebirth przechodzą w DC Universe a nawet zmieniają już numerację serii tak jak w przypadku Flasha i pod taką postacią mogą być kontynuowane. Jedyna niepewność to właśnie Aquaman.

JanT

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #521 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:20:18 »
Numeracja nie resetuje się we Flashu.

Te serie resetują numerację:

Teen Titans - po trzecim tomie.
Harley Quinn - po szóstym tomie.
Wonder Woman - po dziewiątym tomie.
Detective Comics - po dziewiątym tomie.

Piąty Harley to też Rebirth. Szósty Suicide Squad to już Uniwersum.

Patrzyłeś też na to ile tomów z Universum Egmont wydał jako Odrodzenie? Z Batmanem tak ciągle lecą :)

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #522 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:24:36 »
  A to może mi się coś pomerdało, nie będę szukał bo i tak nie znajdę. Tym niemniej zawartość kolejnego zbiorczego Flasha to już w większości Universe.

Offline Antari

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #523 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:25:47 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #524 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:32:15 »
Nie, ale zapewne krążyły mu na ten temat myśli :D

Na pewno, skoro tak twierdzisz. Pewnie, że można sobie gdybać, ale dobrze przy tym nie odbiegać od faktow, np. moim zdaniem Mucha po wynikach sprzedaży Spider-mana: Władzy (strasznego pozdzierza) jakoś już żadnego pająka nie zapowiada, ale akurat w tej kwestii do Egmontu nie można mieć żali, Spider-man Smitha, Ultimate, McFarlane, ale i tak niedobrze. Zarzuty, że nie wydali tego co ktoś tam prosił? No litości, wszystkiego nie mogą wydać, a o Ultimate Spider-man też wiele osob prosiło.