Autor Wątek: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)  (Przeczytany 93678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #180 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:21:06 »
Blackest Night to dla mnie raczej spory zawód, bo to w zasadzie już potwierdzenie na 100%, że Egmont w najbliższym czasie nie zamierza wchodzić w Lanterna od Johnesa. Jakiś cień nadziei pozostaje w razie premiery potencjalnego filmu, ale to też tylko cień (no i kiedy to będzie). Blackest Night chyba w ramach kontynuacji eventów (wcześniej były Kryzysy). Kurde mogli by wydać tego Johnes przynajmniej do Sinestro Corps War - ponoć to jest świetne.

Ciekawe czy koniec z innymi seriami od DC w SC czy rzeczywiście wszysto zacznie się na nowo pod szyldem "DC Uniwersum", np. od stycznia. Jak dla mnie szanse 60/40, że raczej koniec.

Ciekawe też, że z DC Black Label zapowiedzieli tylko 2 tytuły. Myślę, że to mocno prawdopodobne, że trzymają coś jeszcze w zanadrzu na ten rok, tym bardziej, że jest niby to 80-lecie Batmana,a w ramach Black Label jest dawno wyczerpany "Nawiedzony Rycerz".

Brak przyspieszenia jeśli chodzi o DC i brak zapowiedzi Kingdom Come (+ potencjalne skasowanie serii z DC Odrodzenie) to dla mnie utrzymanie się jeszcze nadziei (choć niezbyt wielkiej) jeśli chodzi o przedłużenie WKKDC.

Krucjata Nieskończoności dopiero w przyszłym roku, szkoda, że tak długa przerwa. Jestem ciekaw czy wydadzą coś jeszcze z tego bardziej klasycznego kosmosu (przed Anihilacją), np. Thanos Redemption. No i oczywiście mam nadzieję, że współczesny kosmos nie skonczy się na Upadku Imperium Shi'Ar (choć z rozpiski wynika, że ci zapowiedziani Strażnicy w połowie dzieją sie już w czasie War of Kings).

Zaskoczenie z tak wolnym tempem tego Daredevila. Tym bardziej, że przez to pewnie nie ma szans by TK powiedział teraz czy będzie cokolwiek po Millerze. Wolne tempo i jednak urwanie po Brubakerze może sugerować, że Daredevil tak dobrze się jednak nie sprzedaje. Jakiś dobry człowiek mógłby spróbować zapytać TK czy planują jakąś formę kontynuacji DD po Millerze.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:25:05 wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #181 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:25:21 »
Może tym Blackest Night chcą sprawdzić rynek, czy faktycznie jest zapotrzebowanie na GL Johnsa? Chyba, że wydają tylko jako kolejny z eventów. Czy wydanie tego, wyklucza wydanie GL?

JanT

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #182 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:26:17 »
Brak przyspieszenia jeśli chodzi o DC i brak zapowiedzi Kingdom Come (+ potencjalne skasowanie serii z DC Odrodzenie) to dla mnie utrzymanie się jeszcze nadziei (choć niezbyt wielkiej) jeśli chodzi o przedłużenie WKKDC.
Jak są 2 Black Label we wrześniu + start DC Uniwersum to raczej nadziei już sobie nie róbcie. Są też mocne ploty o końcu WKKDC.

Krucjata Nieskończoności dopiero w przyszłym roku, szkoda, że tak długa przerwa.
Pod kolejny film dopiero wyjdzie  ;D

Offline Antari

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #183 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:28:10 »
Jestem trochę zaskoczony datą wydania Batman: Przeklęty. To będzie praktycznie premiera światowa jeżeli chodzi o zbiorcze. HC za granicą wychodzi 4 września. U nas premiera też we wrześniu.

Straszna lipa z tym X-men by Jim lee. Jeżeli to jest to wydanie Visionaries to nie dostaniemy: X-TINCTION AGENDA, X-CUTIONERS SONG,  MUTANT GENESIS 2.0, BISHOPS CROSSING. Dostaniemy mocno poszatkowany materiał z tych 2 omnibusów. I raczej nie ma szans na kontynuację albo uzupełnienie bo nie ma numerka przy tym tomie. W przypadku Spider-mana Mc Farlane dostaliśmy przynajmniej materiał z całego omnibusa za wyjątkiem dodatków. A tutaj to nędzny wycinek. Szokująca decyzja. Przecież to by schodziło jak świeże bułeczki.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:32:19 wysłana przez Antari »

ramirez82

  • Gość
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #184 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:30:32 »
No lipa z tym X-men... najgorsze możliwe wyjście. Nie sądziłem, że będę rozczarowany, jak ktoś zapowie u nas X-men Jima Lee.  :-\ A zaś będzie, że starsze historie z X-men się u nas nie sprzedają.

Offline Antari

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #185 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:34:24 »
Ja się cieszyłem, że uda się u nas wydać materiał z tych 2 niedostępnych już do kupienia Omnibusów Chris Claremont i Jim Lee. Pozostaje czekać na decyzję Marvela, że wznowią... może za parę lat jak filmy z mutantami wejdą do MCU.

Offline eridraven

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #186 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:38:43 »
W sumie jak tak patrzę to robi się tradycja, że co drugi rok katalog zapowiada coś dobrego. Spokojnie poczekam na 2020 i wtedy będzie dużo nowego jak teraz są kończone serie.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline MarcusSz

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #187 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:40:06 »
Szybko przejrzany katalog - i jak dla mnie - szczególnie w temacie Europy:
Na plus
  • 3 tom Cliftona
  • Pierwszy tom Troli z Troy
  • Smerfy - pozostałe 3 tomy fajnie dobrane, teraz najstarszy z niewydanych w PL, potem następny w kolejce po ostatnim chronologicznie wydanym w PL i na koniec najnowszy który dopiero co w FR wyszedł
Na minus
  • Ykari - po starcie nagle w drugiej połowie roku tylko 1 tom?
  • Lucky Luck - brak w grudniu?
  • Armada - nowy tom, a 2/3 całości niedostępne :(
  • Komiksy są Super! - w lipcu brak, a potem dostajemy kolejną serię stricte do dziewczynek skierowaną; na lekką osłodę fajnie że we wrześniu 3tom Lou!, pytanie tylko czy będzie się składał z wydanych 2 albumów, czy może Egmont już wie że do tego czasy ukaże się 9 zeszyt we Francji

Offline mack3

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #188 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:55:00 »
Jak są 2 Black Label we wrześniu + start DC Uniwersum to raczej nadziei już sobie nie róbcie. Są też mocne ploty o końcu WKKDC.
Nadziei sobie wielkich nie robię, ale akurat 2 Black Label o niczym nie świadczą. Egmont zawsze przy premierach nowych rzeczy rusza z kopyta (tak samo było np. z DC Deluxe czy Barksem) - o ile w ogóle można tak nazwać wydanie 2 komiksów i brak zapowiedzi kolejnych. Tak samo start z DC Uniwersum (skończył się Action Comics Jurgensa i Supek Tomasiego, to co dziwnego z tym, że ruszyli - i to dużo skromniej niż przy Odrodzeniu - z DC Uniwersum).

Ale jak wspomniałem, brak zapowiedzi przedłużenia i te plotki sprawiają, że kilka tomów będę pewnie musiał sobie kupić w oryginale, bo o przedłużenie po polsku będzie trudno :/
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:57:15 wysłana przez mack3 »

Offline Gascon200

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #189 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:06:10 »
Zauważyłem też, że na październik nie ma zapowiedzianego żadnego komiksu z Jokerem. Co dziwne, bo od 2013 zawsze pod jakiś film DC (live action) Egmont wydaje jakiś konkretny komiks. Chyba, że dadzą dodruk do ''Człowiek, który się śmieje''.
A może po prostu wszystko co było dobre z Jokerem zostało wydane na naszym rynku? :)

Offline Murazor

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #190 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:27:14 »
Może tym Blackest Night chcą sprawdzić rynek, czy faktycznie jest zapotrzebowanie na GL Johnsa? Chyba, że wydają tylko jako kolejny z eventów. Czy wydanie tego, wyklucza wydanie GL?
To jest podsumowanie calego runu. Wojna roznych kolorow swiatel, ktore sa wprowadzane od poczatku kontra Czarne Latarnie. Do tego dazyl caly run. Tak jakby w Gnacie wydali ostatnia bitwe tylko, albo w 100 nabojach ostatnia strzelanine. Jak bitwa o Minas Tirith w Wladcy Pierscieni. Niby wszystko ladne i widowiskowe, ale ile sie straci nie znajac wczesniejszych przygod, ktore do tego dazyly.

Ja GL bym dublowal byle tylko szedl, a tak w sumie wiadomo, ze nie wydadza. Jakas 1/4 poszatkowana w kolekcji, teraz daja koncowke. Czyli nie ma co liczyc na caly run wg mnie.

Moze mieli juz przygotowane dla WKKDC jako specjal to postanowili wydac.

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #191 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:29:09 »
Poważnie się cokolwiek traci?

Offline Gascon200

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:29:53 »
1. Warto się pchać w te Civil War II? Czy coś wartego przeczytania z tego eventu?
2. Ex machina czy Palcojad, która seria ciekawsza?

1. Jeżeli nie jesteś kolekcjonerem, który chce kupować wszystko z Marvela to samego eventu nie kupuj, bo to po prostu durny Event zrobiony po to, bo film wychodzi. I ta historia jest nawet gorsza od Wojny Domowej Millara, której raczej fanem nie byłem :P

Z tie-enów to bierz takie, jakie serie ci się podobają, jeśli Ci się spodoba seria Deadpool, to bierz 5 Tom Deadpoola itd.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #193 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:36:26 »
1. Warto się pchać w te Civil War II? Czy coś wartego przeczytania z tego eventu?
2. Ex machina czy Palcojad, która seria ciekawsza?

Palcojad, zdecydowanie. Szczególnie jak się lubi horrory/thrillery w klimacie Siedem czy Milczenia Owiec.

Offline Murazor

Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:36:59 »
Poważnie się cokolwiek traci?
Tak, traci sie ogrom emocji i zwiazku z bohaterami, ale o tym bys wiedzial gdybys czytal calosc od poczatku. Ktos kto przeczyta sama Blackest Night mysle, ze odbierze ja jaka kolejny duzy event z masa bohaterow, ktory sie nie zna, a klepia sie po pyskach, by uratowac swiat. Bo do tego sie to sprowadza. W otoczeniu pieknych kolorowych rysunkow, bedziesz widzial tlumy latarni w roznych kolorach, a ja widzialem postacie. Kojarzylem z imienia, z relacji miedzy nimi, zarowno przyjacielskich jak i wrogich. I wiedzialem, dlaczego ktos w kogos wierzy, dlaczego ktos inny chce sie mscic itd