Autor Wątek: Kaganek oświaty do mas  (Przeczytany 1793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Kaganek oświaty do mas
« dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 15:21:56 »
Czy zdarzyło się wam szerzyć oświatę komiksową wśród ludu miast, miasteczek i wsi? Mnie się zdarza od czasu do czasu zrobić prelekcję o historii komiksu dla dzieciaków z szybkim konkursem, a w planach mam ze dwa artykuły do branżowych czasopism edukacyjnych. Machnęło mi się też podyplomówkę z Tadeuszem Baranowskim w tle ;) Staram się też podrzucać regularnie komiksy, także giganty do bibliotek (szczególnie mniejszych). Czemu o tym wspominam? Myślę, że warto zachęcać i zanęcać 8)

Offline LordDisneyland

Odp: Kaganek oświaty do mas
« Odpowiedź #1 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 16:12:31 »
Ładny dobór tytułu :)

Przekazuję komiksy do bibliotek, głównie na warszawskiej Pradze Płd, poza tym wysyłam je w ramach zbiórek darów dla Polaków na Kresach- do szkół, polskich ośrodków kultury itp, itd. W okolicach świąt ma jechać transport z darami kibiców Legii na Litwę, parę rzeczy już wybrałem, nad paroma się zastanawiam, bo tym razem chodzi o dzieciaki.
Ale to tyle, no chyba że liczymy próby oddziaływania na znajomych córki, ale cięzko jest przekonać to tałatajstwo do czegokolwiek poza mangą  ;)

Byłbym zapomniał- czasami partyzancko zostawiam komiks w hotelu czy pensjonacie, w którym przebywam, o ile jest tam biblioteczka dla gości. Nie wiem jednak, czy to się liczy :)
,, - Eeeeech.''

Online perek82

Odp: Kaganek oświaty do mas
« Odpowiedź #2 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 19:33:22 »
Ja koleżankę z pracy namówiłem na Sandmana.
Jest chyba na 7. tomie.
Próbowałem jeszcze pozostałych z biura namówić na Potwora, ale nie było chętnych.

Z córką czytaliśmy KiK i Supa strikers. Ale jakoś nie zapadło to jej w pamięć za bardzo. Przynajmniej nie ma tematu, żeby wrócić do tematu. Chociaż Miluś był chwilowym hitem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/