Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 386403 razy)

perek82, Jesus_of_suburbia i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #855 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 17:57:39 »
Rorschach Toma Kinga - wczoraj zaczęty, dziś skończony. Duże zaskoczenie na plus. Świetna detektywistyczna historia, umiejętnie rozpisana i przez to cholernie wciągająca. Do tego bardzo przyziemna, superbohaterszczyzny praktycznie brak oraz świetnie rozrysowana, bardzo ciekawe zabiegi formalne w warstwie graficznej (historia praktycznie toczy się równocześnie w dwóch planach czasowych, zeszyt z przesłuchaniami). Pewnie jakby się głębiej wgryźć, zacząć rozkładać na czynniki pierwsze to dałoby się znaleźć miejsca gdzie fabule puszczają szwy, ale osobiście oprócz lekkiego pójścia na skróty w końcówce
Spoiler: PokażUkryj
(załatwia 2 gości butelkami po piwie, a ochroniarz niby nic nie słyszy, a chwilę później przez drzwi bez problemu słyszy "przemówienie")
nic innego oczywistego nie zauważyłem. Jak już wyciskać franczyzę, to właśnie w taki sposób. Polecam i daję 9-/10. Spokojnie w top5 tegorocznych przeczytanych rzeczy u mnie.

Podejście do Strażników też z dużym szacunkiem, choć Moore pewnie i tak by spalił cały nakład jakby miał możliwość ;)

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #856 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:23:07 »
Skończyłem Krąg krwi z Punisherem. Do łyknięcia w jednym rzucie trochę ciężkie, chociaż nadal się broni, głównie niektórymi zwrotami akcji 8) Dla fanów lat 80. i 90. jazda obowiązkowa!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #857 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:28:11 »
Podejście do Strażników też z dużym szacunkiem, choć Moore pewnie i tak by spalił cały nakład jakby miał możliwość ;)

No Moore uważa, że ludzie błędnie rozumieją Strażników, a Rorschacha w szczególności, bo on tę postać tworzył jako zdecydowanie negatywną i zwichrowaną, a ludzie ją polubili i poczuli wręcz sympatię. Ja uważam, że dopiero teraz po latach dorabia taką ideologię, bo ewidentnie pisał Rorschacha jako dającego się lubić, mimo wszystko. Ale co do różnych kontynuacji, spin-offów i adaptacji Strażników mam zdanie podobne, dla mnie to jest dzieło skończone i kijem tego nie tykam. Nawet jeśli opinie są bardzo dobre, to taką samą fabułę na przykład Tom King mógł napisać o postaci, którą sam by wymyślił, bez mieszania Strażników do tego. Za dużo Moore i jego komiksy dla mnie znaczą, żebym miał przymykać oko na ewidentne robienie tego wbrew niemu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Listopad 2022, 19:31:05 wysłana przez ukaszm84 »

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #858 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:36:54 »
Oznacza to tylko tyle, że źle ja napisał. Więc ból tyłka powinien miec tylko do siebie. Albo tak jak mówisz wydziwia na starość

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #859 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:46:55 »
  W sumie się zgadzam Watchmen jest komiksem absolutnym, który nie potrzebuje ani jednego przecinka przed czy po. Natomiast ja tam Rorschacha kupię ze względu na nazwisko autora, Zegar Zagłady też kupiłem z ciekawości chociaż jeszcze nie czytałem. Tyle, że czy to będzie dobre czy nie to i tak nie zmienia mojego stosunku do oryginału dla mnie to dwa osobne dzieła, takie wynaturzenie jak Przymierze Ridleya Scotta w żaden sposób nie wpływa na to, że Obcy tego samego reżysera jest jednym z arcydzieł kina SF. Tyle, że mi może łatwiej jest niż fanom komiksowych timelineów, bo ja do kanonu wkładam tylko to co mi się podoba a reszta dla mnie nie istnieje. Android David nie stworzył ksenomorfów bo to absurdalne i tyle. I nikt mnie nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne.

Offline michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #860 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:56:00 »
Ale DC jeszcze nie skończyło ze światem Strażników, więc będzie więcej, jeden komiks już to zapowiada.

Offline Raveonettes

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #861 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:56:52 »
Rorschach Toma Kinga - wczoraj zaczęty, dziś skończony. Duże zaskoczenie na plus. Świetna detektywistyczna historia, umiejętnie rozpisana i przez to cholernie wciągająca. Do tego bardzo przyziemna, superbohaterszczyzny praktycznie brak oraz świetnie rozrysowana, bardzo ciekawe zabiegi formalne w warstwie graficznej (historia praktycznie toczy się równocześnie w dwóch planach czasowych, zeszyt z przesłuchaniami). Pewnie jakby się głębiej wgryźć, zacząć rozkładać na czynniki pierwsze to dałoby się znaleźć miejsca gdzie fabule puszczają szwy, ale osobiście oprócz lekkiego pójścia na skróty w końcówce
Spoiler: PokażUkryj
(załatwia 2 gości butelkami po piwie, a ochroniarz niby nic nie słyszy, a chwilę później przez drzwi bez problemu słyszy "przemówienie")
nic innego oczywistego nie zauważyłem. Jak już wyciskać franczyzę, to właśnie w taki sposób. Polecam i daję 9-/10. Spokojnie w top5 tegorocznych przeczytanych rzeczy u mnie.

Podejście do Strażników też z dużym szacunkiem, choć Moore pewnie i tak by spalił cały nakład jakby miał możliwość ;)

Kurczę, ja przeczytałem dziś pierwsze pięć zeszytów i  na razie jestem zachwycony. Sposób narracji w tym komiksie to mistrzostwo świata. Nie wiem jedynie czy zdrowego osądu nie przysłania w moim przypadku trochę nazwisko scenarzysty bo uwielbiam większość jego tytułów.

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #862 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:58:07 »
  W sumie się zgadzam Watchmen jest komiksem absolutnym, który nie potrzebuje ani jednego przecinka przed czy po. Natomiast ja tam Rorschacha kupię ze względu na nazwisko autora, Zegar Zagłady też kupiłem z ciekawości chociaż jeszcze nie czytałem. Tyle, że czy to będzie dobre czy nie to i tak nie zmienia mojego stosunku do oryginału dla mnie to dwa osobne dzieła, takie wynaturzenie jak Przymierze Ridleya Scotta w żaden sposób nie wpływa na to, że Obcy tego samego reżysera jest jednym z arcydzieł kina SF. Tyle, że mi może łatwiej jest niż fanom komiksowych timelineów, bo ja do kanonu wkładam tylko to co mi się podoba a reszta dla mnie nie istnieje. Android David nie stworzył ksenomorfów bo to absurdalne i tyle. I nikt mnie nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Zegar Zagłady pod względem graficznym bardzo na plus, fabularnie może już nie tak bardzo, ale i tak czytałem to bez zgrzytania zębami, w przeciwieństwie do takiego Death Metalu, który wychodził w podobnym okresie.

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #863 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 20:15:49 »
  No właśnie , sprawdziłem trochę opinii przewinąłem ze dwie recenzje na youtube i opinie ostrożnie pozytywne więc wziąłem. Ogólnie zastanawiam się nad początkami, kiedyś tego nie brałem, bo jakoś nie byłem zainteresowany żadnymi kontynuacjami czy prequelami (w sumie dalej nie jestem), ale wtedy po długim rozbracie z komiksem nie znałem takich nazwisk jak Jae Lee, Darvyn Cooke czy Lee Bermejo, a teraz skoro są dodrukowane bez problemu można kupić i jedyne co mnie powstrzymuje to tragiczny brak miejsca i myśl że jeszcze spodobają mi się na tyle że będę chciał je zostawić (tak samo jak Ultimate Spider-Man jeju jak ja bym chciał to mieć, ale te 12 tomów mnie przeraża).

Offline Kandor

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #864 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 20:49:59 »
Ale DC jeszcze nie skończyło ze światem Strażników, więc będzie więcej, jeden komiks już to zapowiada.
Który, please?:-)

Offline michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #865 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 21:35:36 »

Offline Gazza

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #866 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 09:45:27 »
(...)Android David nie stworzył ksenomorfów (...)
No nie, on je tylko odtworzył.
Sorry za offtop.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #867 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 10:44:58 »
Shuna's Journey, Hayao Miyazaki. Bardzo przyjemne, choć zdecydownaie za krótkie, pięknie ilustrowane opowiadanie z lekkim echem Nausiki i Mononoke.

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #868 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 09:06:01 »
Wstałem jak co dzień rano i się okazało, że odpalę Toppi tom 3.
Ostatnio zrobiłem małą przymiarkę do top 10 tego roku i jeśli przyjmiemy konwencję, że każdy tom Toppiego to osobny byt, to zajmą u mnie 3 pierwsze miejsca. Bezapelacyjnie. Tylko będę musiał jakoś rozstrzygnąć który tom na którym miejscu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #869 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 09:41:37 »
Shuna's Journey, Hayao Miyazaki. Bardzo przyjemne, choć zdecydownaie za krótkie, pięknie ilustrowane opowiadanie z lekkim echem Nausiki i Mononoke.
Gdzie to można tanio kupić? Uwielbiam filmy Nausicaa i Mononoke.