Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376441 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline hansior

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #660 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 16:17:16 »
Dni piasku - spodziewałem się czegoś dobrego i przejechałem się na tym. Siłą tego komiksu jest to, że przekazuje pewne specyficzne zjawisko w nowożytnej historii Ameryki. Fakt, że taka sytuacja rzeczywiście istniała zaskakuje w ten sposób, że czytelnik szybko wciąga się w komiks. Niestety historia rozwija się trochę zbyt ckliwie by osiągnąć naiwny szczyt w nie racjonalnym zachowaniu bohatera. Najśmieszniejsze jest to, że
Spoiler: PokażUkryj
rozwijał się w niej jego bunt przeciw rzeczy, która znajduje uzasadnienie w faktach podanych jako dodatek. Przez cały czas bohater uznawał robienie zdjęć w takiej sytuacji ludziom w tak kryzysowej sytuacji za nie mające sensu.
Koniec końców odebrałem historie jako naiwną i przesadnie sentymentalną.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #661 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 18:04:56 »
Conan - Pieśń o Belit - tym razem.... dla mnie najsłabszy z do tej pory wydanych omnibusów z Egmontu. Dużo mniej akcji w tym grubasku.
Jak do tej pory wszystkie wciągałem na raz, tak teraz bez żalu na kilka. Dużo czytania wyszło  ;)

Mam nadzieję, że w następnych tomach będzie mniej
Spoiler: PokażUkryj
wynurzeń a więcej akcji, za które tak tego osiłka lubimy (a przynajmniej ja  ;D )
.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #662 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 18:11:29 »
Dni piasku - spodziewałem się czegoś dobrego i przejechałem się na tym. Siłą tego komiksu jest to, że przekazuje pewne specyficzne zjawisko w nowożytnej historii Ameryki. Fakt, że taka sytuacja rzeczywiście istniała zaskakuje w ten sposób, że czytelnik szybko wciąga się w komiks. Niestety historia rozwija się trochę zbyt ckliwie by osiągnąć naiwny szczyt w nie racjonalnym zachowaniu bohatera. Najśmieszniejsze jest to, że
Spoiler: PokażUkryj
rozwijał się w niej jego bunt przeciw rzeczy, która znajduje uzasadnienie w faktach podanych jako dodatek. Przez cały czas bohater uznawał robienie zdjęć w takiej sytuacji ludziom w tak kryzysowej sytuacji za nie mające sensu.
Koniec końców odebrałem historie jako naiwną i przesadnie sentymentalną.

Dokładnie tak samo to odebrałem, choć bardzo doceniam perfekcję warsztatową i narracyjną.

Offline radioblackmetal

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #663 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 23:03:48 »
W końcu zacząłem czytać Tintina, oczywiście od samego początku (mam cały komplet na półce). Jestem po dwóch tomach ale już rozumiem dlaczego ktoś na tym lub poprzednim forum polecał zacząć lekturę od trochę późniejszych tomów i dlaczego początkowe tomy nie mają tak częstych wznowień lub mniejszy nakład.
To trochę komiksy po których widać w jakich latach i nastrojach powstawały. Dziś mogą się wydawać mocno "niepoprawne"  ;) Sam Tintin w tomie "Przygody w Kongo" okazuje się być ostrym zawodnikiem, chociażby akcja z małpą i traktowanie zwierząt, pewnie dla niejednego współczesnego rodzica jest przegięciem. Ogólnie jest dość dużo przemocy, momentami wyrazistej, ocierającej się o sadyzm.
Kreska w pierwszym tomie jest prostsza ale już w drugim tomie Tintina bardziej siebie przypomina 😆
W obu tomach sporo się dzieje, akcja nie zwalnia, czasami też widoczna jest infantylność fabuły; jednak jest też sporo zabawnych momentów oraz zaskakuje pomysłowość i zaradność Tintina.
W dalszych tomach pewnie będzie dużo lepiej i Tintin złagodnieje a to takie moje wrażenia "na gorąco".
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Kandor

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #664 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 23:21:40 »
"Starman Compendium" - jestem jakoś na 14-m oryginalnym zeszycie - jak skończę zamówię kolejny tom, powinien wyjść do końca roku. Planuję też ogarnąć trejdy od Egmontu z Doktorem Strangem (najpierw powtórzę dwa pierwsze tomy) - 6 tomów łącznie.

Offline radioblackmetal

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #665 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 01:00:24 »
A propo "Przygody w Kongo" i ogólnie postaci Tintina i Herge całkiem ciekawy artykuł:

https://przekroj.pl/kultura/pocztowka-z-kolonii-lukasz-chmielewski

Rzeczywiście już kiedyś gdzieś natknąłem się na te niepoprawne kadry z nosorożcem. Polskie wydanie nie ma żadnej noty wyjaśniającej specyfikę przedstawionych treści w komiksie.

W kolejnym tomie "Tintin w Ameryce" chyba jest mniej kontrowersyjnych treści, chociaż parę "kwiatków" można znaleźć (tekst w banku czy sceny wieszania). Nadal sporo przemocy ale więcej komizmu (także i czarnego humoru). Zdarzają się też całkiem trafne elementy społecznej krytyki (m.in. sytuacja Indian i ropy).
W wielu przypadkach Tintina z opałów ratuje jedynie szczęście, przypadek, traf losu (i czysta przemoc); no ale w końcu to jednak komiks dla młodszych czytelników. Sam bohater oraz jego pies także obrywają i wpadają w naprawdę ciężkie tarapaty.

Czy Milusia słyszy (tylko) Tintin?🤔
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline HaVoK

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #666 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 20:41:17 »
Mnie najbardziej zszokowało w Tintinie obdarcie małpy ze skóry.

Offline radioblackmetal

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #667 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 21:36:42 »
@up podejrzewam, że wiele osób miało podobnie.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #668 dnia: Pt, 23 Wrzesień 2022, 16:11:00 »
LastMan 8 Pierwszy trochę słabszy tom, ale i tak świetnie się czyta.

Offline Nephilim

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #669 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 10:48:18 »
Zacząłem w piątek czytać "7 Żywotów Krogulca". Po przeczytanu pierwszego albumu stwierdziłem, że jest to tak dobre, iż będę sobie lekturę dawkował. Nie chciałem tego wchłonąć za jednym zamachem -choć bardzo korciło- i końcówki cegły czytać już 'na oparach', będąc zmęczonym. Ta historia jest tak dobra, że aż prosi się aby ją smakować, delektować się nią i podziwiać. Czytam po jednym albumie każdego wieczora by po lekturze, zasypiając układać wątki w głowie, analizując je. "7 Żywotów..." to powieść historyczna z elementami nadnaturalnymi ale bez tandety i zacięcia w kierunku fantasy. I dobrze. Fabuła BEZ SPOILERÓW jest naprawdę bardzo wciągająca, z bardzo wiarygodnymi postaciami i świetnie rozpisanymi dialogami. Świat przedstawiony w komiksie jest niezwykle żywy a poza bohaterami głównymi mamy całą plejadę postaci drugo i trzecio-planowych które też przeżywają swoje przygody, wypowiadają kwestie i które w większym lub mniejszym stopniu -bądź wcale- wpływają na główną oś fabularną, często bardzo 'z tyłu' i w tle. Bardzo mnie to urzekło i omamiło a rysunek Juillarda, realistyczny, szczegółowy dodatkowo podkręca jakość komiksu. Ilość detali w grafice jest obłędna a w landschafty, panoramy miast i wsi można się wpatrywać godzinami. Czasami nawet widziana z lotu ptaka, miniaturowa postać na tle zamku bądź kasztelu ma jakieś znaczenie. Coś niebywałego. Żeby nie zanudzać, dla mnie, rozmiłowanego w europejskiej historii jest to najlepszy komiks historyczny od czasów "Wież Bois-Maury" a wydanie Kurca zasługuje na 5+. Brać póki jest bo to tłusta rzecz ;)

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #670 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 11:16:57 »
World Record Holders - Guy Delisle.  Chaotyczny zbiorek w sumie słabych a niekiedy nawet bardzo złych shortów. Na miejscu Kultury bym odpuścił wydanie tego tytułu. 

Offline holcman

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #671 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 11:50:31 »
World Record Holders - Guy Delisle.  Chaotyczny zbiorek w sumie słabych a niekiedy nawet bardzo złych shortów. Na miejscu Kultury bym odpuścił wydanie tego tytułu.

Też właśnie czytam :-)

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #672 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 17:23:34 »
Zasadę Trójek. Jakoś nie dołączyłem do chóru piewców. Grafika fajna, akcja też ujdzie, postacie takie sobie. Ogólnie, ciągle gdzieś mi zajeżdżało Donżonem, a zatem powinienem docenić. Nie doceniłem ^^

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #673 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 09:04:26 »
Zacząłem w piątek czytać "7 Żywotów Krogulca". (...) Brać póki jest bo to tłusta rzecz ;)
Wisisz mi dwie stówy. Po przeczytaniu Twojego wpisu kupiłem ten komiks :) Muszę jeszcze znaleźć odpowiedzialnego za to, że kupiłem również "Potwory", "Blast" i "Brüsel".

Offline Takesh

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #674 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 09:28:24 »
Kupiłeś śmietankę ostatnich tygodni, a nawet roku. Przeczytane?