Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #615 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:39:04 »
Nie licząc fatalnego tomu piątego, czyli finałowego, to "Głębia" jest fantastycznym komiksem. Niestety Remender odbębnił zakończenie i całe dobre wrażenie z lektury zwyczajnie się posypało. Jednak to i tak komiks kilka półek wyżej niż nieszczęsny "Death or Glory".

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #616 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 11:13:22 »
Czytam sobie powoli " Erę Apocalypse'a " od Muchy i jest dokładnie tak jak to sobie wyobrażałem: wielka intryga, dużo testosteronu, lateksu , walki, skąpo ubrane superbohaterki z dużymi cyckami, lasery... No i duże nazwiska scenarzystów i rysowników plus Marvel Arek . Piękna podróż do superbohaterskich czasów lat dziewięćdziesiątych , głównie dla tych których bolało przerwanie wydawania X-Men przez TM-Semic. 

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #617 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 21:07:01 »
Mermaid Project od Scream Comics

Europejski „sensacyjniak” z akcją umieszczoną po III wojnie światowej. Para francuskich agentów próbuje rozwikłać ponury plan międzynarodowej korporacji (to na czym on polega pięknie spoileruje czytelnikowi sam tytuł oraz okładka, więc o żadnej tajemnicy nie ma w przypadku tej pozycji mowy). Rzeczywistość zaprezentowana w komiksie przypomina natomiast koszmarny sen wąsatego wuja o prawicowych poglądach. Europa jest pogrążona w głębokim kryzysie, biali stanowią na świecie dyskryminowaną mniejszość, a praktyki znane z systemu kapitalistycznego (niekontrolowany konsumpcjonizm, itp.) noszą często znamiona przestępstw, albo przynajmniej czegoś nagannego.

Akcja komiksu toczy się żwawo, a sama lektura jest całkiem przyjemnym doświadczeniem. W komiksie brakuje jednak tego czegoś, co sprawia że bohaterowie historii wzbudzają naszą sympatię i śledzimy ich losy z zapartym tchem. Czyli dobra rozrywka, ale zero emocji.

Z fabułą, która stara się uchodzić za poważną, nie współgrają mi natomiast zupełnie rysunki. Kreska rysownika w moim przekonaniu pasowałaby bardziej do jakiejś humorystycznej opowieści, ale to być może tylko moje wrażenie.

Podsumowując album „Mermaid Project” to solidna rzemieślnicza robota. Ja raczej nie skuszę się jednak na kolejne podejście do niego. Komiks wędruje więc na półkę, a wkrótce pewnie na sprzedaż.   
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Sierpień 2022, 21:18:02 wysłana przez gashu »

Offline keram2

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #618 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 18:26:46 »
Mermaid Project od Scream Comics

 Rzeczywistość zaprezentowana w komiksie przypomina natomiast koszmarny sen wąsatego wuja o prawicowych poglądach. Europa jest pogrążona w głębokim kryzysie, biali stanowią na świecie dyskryminowaną mniejszość,

Warto zauważyć, że biali, a przynajmniej ci "dobrzy" godzą się z dyskryminacją jako naturalną karą za zbrodnie białej rasy w przeszłości, natomiast biali, którzy walczą z panującym porządkiem (zamach na czarnoskórą prezydent ) to oczywiście wredni naziści.
Dla mnie komiks jest ciekawy i fajnie się go czyta, jednak te "rasowe" sprawy są drażniące.

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #619 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 22:01:32 »
Jest takie zjawisko, które trudno jednoznacznie zdefiniować. Każdy może po swojemu, inaczej. Ale od razu można odczuć, kiedy to coś jest, a jeszcze bardziej, kiedy go nie ma.
Klimat.
A komiks "Black Hole" ma go mnóstwo. Ciężki, duszny, niepokojący. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek czytał (lub oglądał) historię dziejącą się wśród licealnej młodzieży (która ma w sobie zawsze sporo radości i optymizmu, nawet kiedy scenarzysta stawia ich naprzeciwko jakichś tragedii) i tak bardzo odczuwał ciężar wydarzeń, nie spodziewając się jakiegokolwiek happy endu. A rysunki Burnsa dodatkowo to uczucie potęgują. Świetna pozycja. Nawet czytana w słoneczny dzień na plaży. Tym, którzy tego komiksu nie znają, szczerze polecam sprawdzić, czy może jednak kończy się choć trochę szczęśliwie.

Offline wojtpil

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #620 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 10:29:53 »
Venom - tom 1 Marvel Fresh

Przyznam szczerze te pierwsze sześć numerów mnie nie zachwyciły. Sama historia nie była dla mnie aż tak mocna – starożytne zło powraca i chce robić złe rzeczy. W skrócie gęsta nawalanka - bla bla bla bla.

Druga wyhamowanie akcji - spokojniejsza opowieść, przesłuchanie Eddiego. Jest lepiej.

Natomiast opowieść trzecia - Otchłań - Historia dotyczą relacji z ojcem. Mega mocna rzecz.

Podsumowując zeszyty 7-12 są głębokie, psychologiczne w tym jednocześnie niepokojące.
To doskonały opis traum i niepowodzeń naszego bohatera. To mnie zachwyciło i ujęło. Perfekt!

Przebrnełem przez to wszystko tak szybko, że zdziwiłem się, gdy skończyły mi się strony. A jeszcze bardziej zdziwiłem się, gdy zacząłem żałować, że nie mam przed sobą następnego tomu. A przecież nigdy nie byłem fanem Venoma, ba nigdy nie wierzyłem w tą koncepcję. Wręcz uważałem, że jest mało przekonująca.

A co teraz? Zamawaiam tom drugi :)

Offline Nephilim

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #621 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 11:23:35 »
Zacząłem wczoraj czytać "Mroczne sekrety Olimpu" od Mandioca i sążniście się odbiłem od tego tytułu. Rysunki Dearmasa niby super, gęste, dokłądne, pełne detalu ale troszkę ciężko mi rozróżniać bohaterów a scenariusz zadania nie ułatwia. Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy jest to tak napisane ale całe zawiązanie intrygi było nieco mało klarowne. Dziwnie mi się to czytało i raczej się męczyłem niż bawiłem. Fabuła po 20 stronach kompletnie mnie nie porwała ani nie zantrygowała. Pewnie wrócę do tytułu skoro zakupiłem w preorderze x czasu temu ale póki co nie kryję rozczarowania. Bardzo szkoda bo niezwykle czekałem na ten tytuł :(

BTW.: wydanie ekstraklasa!

Offline adamarluk

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #622 dnia: So, 13 Sierpień 2022, 19:28:00 »
W końcu po kilku generycznych, nudnych frankofonach od Lost in Time natrafiłem na prawdziwą perełkę - Republika Czaszki - szczerze polecam.

Offline death_bird

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #623 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 11:11:37 »
Po tym jak zaciąłem się chyba na jakieś 2 m-ce, skończyłem wreszcie "Knightfall" t.1 i ponownie przyszło mi zaobserwować pewną raczej stałą tendencję - te zeszyty, które czytałem w latach 90-tych wchodziły lekko, łatwo i przyjemnie. Do reszty mam stosunek raczej neutralny w tym sensie, że w jakimś tam zakresie to jest ten rodzaj historii o Nietoperzu do których wreszcie chciałem się po tych wszystkich latach dobrać (choć do jakości niektórych fabuł z czasów Semica jednak brakuje), niemniej ta część materiału z którą zetknąłem się premierowo emocji raczej nie budzi i przykładowo zupełnie nie rozumiem o co był szum (bo chyba był?) związany z Azraelem, która to historia czytana sine ira et studio niczym nie wyróżnia się jakościowo na tle reszty tomu. Ot jedna z wielu i tyle. No. Może poza tym, że
Spoiler: PokażUkryj
"zakon św. Dumasa"?
LOL.
Także niestety albo stety, ale przyjdzie przyznać się przed samym sobą, że tutaj chodzi bardziej o chęć obudzenia u siebie nostalgii za utraconym wiekiem młodzieńczym niż o jakąś niesamowitą wartość dodaną tych fabuł. Nietoperzy Semica czytałem raczej mniej niż więcej, ale odnoszę teraz takie (może mylne) wrażenie, że Semicowcy wybierali raczej rodzynki z tego ciasta. Ewentualnie (co chyba wydaje się być bardziej prawdopodobne) zupełnie inaczej pewne rzeczy czyta się będąc "wczesnym" nastolatkiem a inaczej gdy dobiegło się zmurszałego wieku średniego...  ???
Przy czym takie pytanie, bo koniec tego tomiszcza dał mi do myślenia: czy historia z Riddlerem wydana przez TM-Semic w numerze 8/1991 to był debiut tej postaci?
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Sierpień 2022, 11:13:08 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #624 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 11:36:53 »
Nietoperzy Semica czytałem raczej mniej niż więcej, ale odnoszę teraz takie (może mylne) wrażenie, że Semicowcy wybierali raczej rodzynki z tego ciasta.

Tu na forum niejednokrotnie podkreślano prawdziwość tej tezy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #625 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 11:46:03 »
Drugi tom antologii publicystycznej KKK. Pierwszym byłem zachwycony, przed drugim zrobiłem dłuższą przerwę i, cóż, nadal jestem zachwycony.

Offline Nephilim

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #626 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 19:59:45 »
Jestem po lekturze:

"Ziarna Prawdy" i czytało mi się to dobrze aczkolwiek nie do końca potrafiłem wgryźć się w nastrój historii - tutaj komiks Polcha jest dla mnie niedościgniony. Rembiś dobrze przełożył scenariusz choć finał rozpisał zbyt na szybko. Dodałbym jeszcze ze dwie strony. Rysunki fajne, najładniejsze z tych wszystkich publikacji wydanych po komiksach Parowskiego i Polcha (Kowalskiego, Strychowskiej czy Klimka i Pollera z tymi cukierkowymi kolorami nie jestem w stanie znieść). Mamy tutaj wypadkową amerykańskich rysowników i troszkę podzwonne dla stylistyki hellboyowej. Scharf dobrze uchwycił mimikę twarzy, dynamika także jest ok choć niektóre kadry zawierają zbyt mało przestrzeni. Kolory stonowane, słowem: pasuje! Czekam na "Mniejsze Zło" i po tej odsłonie będzie można powiedzieć coś więcej ale kupię na pewno ;)

Nestro Burma - Mgła na moście Tolbiac". Kupiłem bo dużo naczytałem się pozytywów a i w odpowiedzi na moje pytanie kilka osób zachwalało. Graficznie nie jest to moja bajka choć uchwycenia klimatu XIII-tej dzielnicy Paryża nie sposób Tardiemu odmówić. Ponure ulice, fabryki, mosty, wiadukty, szpitale, magazyny, zapyziałe zaułki oraz elegantsze rejony z restauracjami, kawiarniami i barami często w strugach deszczu przedstawione są z dbałością o detal i potęgują nastrój powieści. Gorzej z postaciami których design mi nie siedzi ale stylistykę rozumiem. Scenariusz to faktycznie kryminał noir z krwi i kości, nie męczący, nie nużący ale też niespecjalnie porywający. Ot, solidnie skrojona sprawa kryminalna bez twistów i wodotrysków. Ilość tekstu na którą kilku blogerów narzekało kompletnie mi nie przeszkadza bo całość czyta się dobrze. Wszedłem w świat duetu Malet/Tardi choć "Rapsodię Węgierską" oceniam wyżej. Było to moje pierwsze spotkanie z tymi autorami w ogóle i nie jestem na nie ale też nie jestem jakoś mega zachwycony, niemniej dam szansę i przeczytam jeszcze tom drugi.

Przy okazji, czy ktokolwiek z Was wie czy Scream planuje wydać wszystkie tomy Nestora (jest ich w tej chwili 13) czy tylko te od Tardiego? ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #627 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 20:13:28 »
Przy okazji, czy ktokolwiek z Was wie czy Scream planuje wydać wszystkie tomy Nestora (jest ich w tej chwili 13) czy tylko te od Tardiego? ;)

Myślę, że jeśli choćby planują wszystkie tomy Tardiego i uda im się te plany ziścić to i tak będzie dobrze, patrząc na to jak to się sprzedaje.

Offline skil

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #628 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 21:40:39 »
Chodziły słuchy, że będą wydane tylko tomy Tardiego czyli 1-4.
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline Rodrigues

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #629 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 21:57:04 »
Chodziły słuchy, że będą wydane tylko tomy Tardiego czyli 1-4.

Też raz słyszałem tą wersję u nich na stoisku, chociaż nie pogniewałbym się za wydanie wszystkich albumów.