Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 386272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #585 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 11:07:37 »
Golden Boy Mikael Ross
Młodość Beethovena w pigułce. Moim zdaniem to wschodzący talent dużego formatu. Czekam aż wyrobi swój indywidualny styl, bo nadal trochę za dużo w tym Blaina, niemniej ogląda się to wspaniale. Czyta też.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Lipiec 2022, 11:09:24 wysłana przez Bender »

Offline holcman

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #586 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 12:28:25 »
Golden Boy Mikael Ross
Młodość Beethovena w pigułce. Moim zdaniem to wschodzący talent dużego formatu. Czekam aż wyrobi swój indywidualny styl, bo nadal trochę za dużo w tym Blaina, niemniej ogląda się to wspaniale. Czyta też.
Zdaje się, że Timof będzie to wydawał.

Offline hansior

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #587 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 12:29:12 »
Znowu Sabrina. Przez długi czas nie rozumiałem sceny z
Spoiler: PokażUkryj
albumem dla dzieci.
Przed chwilą dotarło do mnie jej znaczenie dla fabuły.
Spoiler: PokażUkryj
Teddy przez cały czas był pod coraz większym wpływem propagandy z radia. Coraz bardziej nienawidził swojego kumpla. Komiks zmierzał do agresywnej konkluzji. Ostatnim chwytem propagandowym radiowca była paranoiczna interpretacja masakry dzieci z przedszkola. Teddy przeglądając rzeczy swojego kumpla, trafia na album jego dzieciaka. I dochodzi do wniosku, że jako ojciec nie byłby on zdolny do wspierania takiej masakry. Mija mu chęć zaatakowania kumpla. I fabuła kończy się pozytywnie.

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #588 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 15:32:38 »
Halloween blues - spodobało mi się od pierwszej strony. Nie wiem czemu wcześniej tego nie poznałem.
Lata 50, fajne samochody, rysunek taki jak lubię, piękne kolory. I jest zagadka za zagadką.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #589 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 15:37:21 »
Halloween blues - spodobało mi się od pierwszej strony. Nie wiem czemu wcześniej tego nie poznałem.
Lata 50, fajne samochody, rysunek taki jak lubię, piękne kolory. I jest zagadka za zagadką.

Nie tylko kolory tam są piękne ;) Ale też niedawno przeczytałem pierwszy raz i niby miałbym sporo do zarzucenia, ale czytało mi się to bardzo dobrze i pykło w dwa wieczory.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #590 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 19:33:58 »
Sandman uniwersum - wygląda na wstęp dla kilku nowych serii w tym uniwersum. Albo zajawkę co tam w tych seriach będzie.

Offline misiokles

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #591 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 19:35:51 »
Chyba nawet na tylnej okładce jest to napisane.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 19:49:50 »
"Niewidzialni" Granta Morrisona:  przeczytałem około 200 stron i póki co odpuszczam dalsze czytanie. Raczej nie  jest to komiks na wieczorny relaks po ciężkich dniach w pracy a póki co głównie takie mi się trafiają. Umysł raczej powinien być świeży i mocno otwarty na te dziwne jazdy, ewentualnie proszę o jakiś poradnik co wziąć żeby treść była przystępniejsza.  Napewno zrobię drugie podejście bo jest w nim coś intrygującego i przyciągającego ale na chwilę obecną mówię pass .

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #593 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 18:43:32 »
Śnienie - 3 tomy - po Sandman Uniwersum przyszedł czas na pierwszą, zakończoną wydawniczo serię w tym uniwersum. Fajnie prowadzona fabuła, ciekawie było...ale wg mnie zakończenie powinno być mniej przewidywalne. Ale może przesadzam  :o No i trochę przegadane  ;)

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #594 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 22:46:02 »
Żywa stal - męczę od rana i niestety nie wchodzi. Historia odjechana na maksa, pokręcony świat, w którym chyba żadne stałe reguły nie obowiązują. Rysunkowo obłędne, ale całość raczej nie dla mnie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline sokratesik

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #595 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 11:15:17 »
Wczoraj przeczytałem Julia- walizka pełna śniegu. Kryminał to nie jest, bo prawie od razu wiadomo kto i po co, ale fabuła zgrabnie poprowadzona, nieźle pomieszane wątki - obok Dylana to seria, którą na pewno będę kupował. Szkoda, że ta "włoszczyzna" na naszym rynku nie ma takiego odbioru jak gdzie indziej, co miesiąc numer Julii i Dylana to marzenie.

Offline Kyms

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #596 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 11:21:31 »
Wieczna Zima od DC

Online donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #597 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 12:08:42 »
Voodoo Child
Nie bede ukrywal - komiks ten kupilem dla rysunkow Billa Sienkiewicza, ktory jest jednym z moich ulubionych artystow. I kurde bele - spotkala mnie duza niespodzianka. Voodoo Child czyta sie fenomenalnie! To przygnebiajaca, ale cholernie sprawnie napisana historia zycia Jimiego Hendrixa. Zycia, ktore bylo pelne smutku i zakonczylo sie zdecydowanie za wczesnie. Jako bonus komiks zawiera plytke CD z kilkoma demowkami, ktore nie nigdy, nigdzie nie zostaly opublikowane. Jako soundtrack sprawdza sie pierwszorzednie.
Perelka.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline LukCook

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #598 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 20:14:40 »
Alvar Mayor

Liczyłem na solidną pozycję przygodową, w końcu Mandioca nie zawodzi w selekcji. Przeczytałem komiks wart swojej wagi w złocie, pozycja wybitna. Zaczyna się przygodowo, kończy realizmem magicznym. Krótkie formy połączone w zgrabną całość. Graficznie również perełka, to jak Breccia operuję bielą to mistrzostwo. Kupować póki jest. Ja czekam na kontynuacje. 10/10.

Venom t. 2

Dawno nie zaznałem tak wielkiego spadku jakości pomiędzy tomami. Doczytałem do połowy, więcej się nie da, niskich poziomów marvelowska nawalanka. Jak ktoś chce odebrać w Wawie to oddam za symboliczną dyszkę (wiadomość na privie). Jak nie to leci do biblioteki, może znajdzie amatora. 1/10.

Offline szulig

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #599 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 22:32:55 »

Venom t. 2

Dawno nie zaznałem tak wielkiego spadku jakości pomiędzy tomami. Doczytałem do połowy, więcej się nie da, niskich poziomów marvelowska nawalanka. Jak ktoś chce odebrać w Wawie to oddam za symboliczną dyszkę (wiadomość na privie). Jak nie to leci do biblioteki, może znajdzie amatora. 1/10.

eh....czlowiek dopiero przed lekturą a tu takie opinie.... kiepsko to wyglada

Ze swojej strony mogę polecić mangę Green blood. Ktoś kilka dni temu pisał o niej na forum, zachęcił do przeczytania i zakupiłem. Jestem na 5 tomie z 5. Jak to sie fajnie czyta. Dopiero wkręcam się w świat mang, do tej  pory mangi były dla mnie tym czym mięso dla wegetarian. Nie istniały. Nie wiele czytam i kupuje, staram sie dosyć dokładnie selekcjonować zakupy w tym dziale. Liczę że ktoś podrzuci jakieś ciekawe tytuły, nie rozwleczone na wiele tomów