Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 386313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #480 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 00:12:29 »
:) omiotłem Twój tekst w sumie wzrokiem, a początek jakoś mi się zakodował, że nadrabiasz zaległości z biblioteczki ;)

Offline starcek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #481 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 08:13:53 »
Gdybym kupował, to powtórzył bym twój ruch. Pierwszy tom bardzo, bardzo mnie wymęczył. Ale nawet w kolejnych miałem wrażenie, że scenariusz dryfuje, no i te wtręty opisowe. Ręce mi opadły przy Crystal Palace - doprawdy, do zrozumienia komiksu, czy ciągu akcji potrzebowałem dokładnych danych technicznych tej budowli? Ach ta niemiecka dokładność.

Porównywałem sobie Maxa do Shi - klimaty podobne - a są przecież niczym niebo i ziemia. Francuzi zdecydowanie lepiej robią w komiksach o Brytyjczykach.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Sebo

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #482 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 12:29:10 »
Ja lecę teraz z Avengersami z marvel now 2.0. Kupowałem na bieżąco, ale nie miałem wcześniej czasu czytać. Przebrnąłem przez regularną serię od "Siedmiu wspaniałych" do tomu 5 a także przez "Impas", II wojnę domową, Tajne Imperium i Pokolenia. Generalnie słabe to wszystko choć II wojna i Tajne imperium jeszcze dawało radę, mam nadzieję że dalej będzie lepiej. Generalnie najsłabiej oceniam rysunki (chodzi głównie o regularną serię, gdzie dno osiągniętą w tomie 5 - nie dość, że rysunki słabe to jeszcze kolory jakieś mdłe). Rozumiem, że teraz powinienem się zabrać za tom 6 "Zderzenie światów" a potem chyba Thanosa (2 tomy) i Wojny Nieskończoności? Czy wcześniej jeszcze Avengers Nie poddamy się?

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #483 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 13:41:03 »
Kolekcja Toppi tom pierwszy " Zaczarowany świat" przeczytany, świetny, magiczny komiks z obłędnymi rysunkami. Autor jak mało który twórca potrafił stworzyć krótkie opowiadania które czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem,każda historia jest inna i tak na dobrą sprawę nie wiedziałem czego się spodziewać, podsumowując - mistrzostwo krótkiej formy . Jest to lektura do wielokrotnego czytania, moja  ścisła czołówka przeczytanych komiksów wogóle i proszę szanowne wydawnictwo o więcej .

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #484 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 23:01:13 »
Lotka. Jakby tak wybrać co ciekawsze kadry i wywalić dymki i zrobić z tego artbook to miałoby to jakiś sens.

Offline Arne

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #485 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 10:01:05 »
Thorgal. Ale nie całość, bo pierwsza połowę serii znam na pamięć. Zacząłem od " barbarzyńcy" plus spin - offy w międzyczasie. Serię główna miałem przeczytana, do "Statku- miecza". Reszta to będzie dla mnie nowość. Spin- offy to powtórka - jedynie 2 ostatnie tomy "Młodzieńczych lat" to była dla mnie nowość. Po przeczytaniu cała seria idzie do głębokiego archiwum ( z braku miejsca na półkach)☹️

Offline rzodkiew

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #486 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 14:06:19 »
Gniew - gdyby wywalić ten wątek z podróżą w czasie i skupić się na wojnie trojańskiej, to byłaby graficzna petarda  z być może konkretną fabułą, a tak wyszła graficzna petarda z rozmemłaniem, które niby ma nam  powiedzieć coś ważnego, ale dla mnie to takie oklepane pitu-pitu.

Online kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #487 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 10:21:43 »
Locke&Key - Złoty wiek - ciekawy crossover z Sandmanem, dodatkowo kilka krótszych historii.
Horroru to tu raczej się nie znajdzie, przynajmniej takiego klasycznego krew/potwory etc. Wg mnie, zwłaszcza dla fanów Sandmana albo Lucyfera, pozycja warta przeczytania.

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #488 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 11:35:34 »
Wróciłem do kilku ostatnich Kaczogrodów Barksa. Najlepiej podeszły mi Pierścień mumii i Skarb Pizarra. Odkurzyłem Wehikuł czasu Andrzejewskiego ;) Przeczytałem także Kolorowe zeszyty. No i wiadomo, chciałoby się więcej. Ale za chwilę będzie Parowskiego:
http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-30-113.html

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #489 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 11:48:10 »
Kolekcja DC Bohaterowie i Złoczyńcy: Nieskończony Kryzys #1. Ciężko mi przez to przebrnąć, nie dość, że rysunki są kiepskie, to fabuła to bezsensowna nawalanka, tłum postaci, wszyscy giną, wszechświaty, miasta, itd. Nic ciekawego, i ogólnie nigdy mi się tego typu superbohaterszczyzna nie podobała. Do Maximum Carnage miałbym chociaż sentyment i tutaj chętnie bym się przekonał, czy bym to zmęczył. A tak... Jestem w połowie i podczytuję po jednym zeszycie od tygodnia i jest ciężko.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #490 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 13:02:56 »
The True Story of The Unknown Solder, Tardi. Dwa wczesne opowiadania. Jedno bardzo fajne, drugie trochę mniej.

Online kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #491 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 10:30:30 »
Przeczytałem te 2 komiksy z pcaowego Relaxu co zostały zakończone w numerze 38.
No cóż, ani Font ani Abraham Stone to wg mnie nie jakaś górna półka. Zwłaszcza Font, po tym co czytałem wcześniej to spodziewałem się petardy a tutaj to nawet nie wiem czy nawet zimne ognie były. Niby akcyjniak, ale jakiś taki bez polotu, nie porwał mnie w ogóle - a uwielbiam komiksy historyczno-przygodowe. I zakończenie też takie, choć może to ja tego nie zrozumiałem  ;)
Abraham Stone już trochę lepiej. Wg mnie taki solidny średniak, można przeczytać. Bez fajerwerków, wszystko zgodnie z "kanonami"  :o

Mam nadzieję, że w kolejnym numerze pojawią nowe, już z wyższej półki - ciekawym, czy Vlad jest ciekawszy.

Offline misiokles

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #492 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 14:40:49 »
Vlad jest klasycznym przykładem przepisywania wikipedii na obrazki.

Offline Arne

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #493 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:30:17 »
Wczoraj łyknąłem 2 tomy "Zamku zwierzęcego" od Taurusa. Ciekawe rozwinięcie wątków z "Folwarku zwierzęcego" Orwella.
Tutaj zwierzęta, po obaleniu świńskiej dyktatury
Spoiler: PokażUkryj
 popadają pod kolejną dyktaturę, ale tym razem walczą z nią metodami Mahatmy Gandhiego
[spoiler]


Polecam.

"Saga orków" od wydawnictwa Elemental. Fajna zabawa konwencją elementów światów fantasy znanych między innymi z "Władcy Pierścieni". Naprawdę fajna zabawa, głównie poprzez inne spojrzenie na światy Tolkiena i zejście na niższe poziomy z tych górnolotnych poziomów serwowanych przez Tolkiena. Fajna rozrywka, głównie poprzez spojrzenie z innej perspektywy na tolkienowskie elementy światów fantasy. Szkoda, że Elemental od jakiegoś czasu już nie kontynuuje serii. Dobra rozrywka ( ale nic wiecej). Polecam.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:35:25 wysłana przez Arne »

Online kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #494 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:42:53 »
Kiedyś wydawca na pytanie o tom 4. Sagi odpowiedział: "jak autorzy go zrobią"  :o