Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 375727 razy)

JakubM i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #450 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 09:56:46 »
W "Lotce " fabularnie faktycznie szału nie ma , pomysł na historię był niezły ale finalnie coś nie zadziałało. Ale graficznie ten komiks miażdży cyce, nie wiem czy widziałem coś fajniejszego w tym roku.  Dodam że to mój pierwszy komiks Sandovala w życiu.   

Offline wujekmaciej

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #451 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 10:58:09 »
Powrót do Edenu - kolejny znakomity komiks autora. Historia jest interesująca, wzruszająca i bardzo fajnie skonstruowana. Widać, że Paco umi w komiksy. Top tego roku imo.

Wody Morteluny - po 2-3 pierwszych tomach napięcie trochę siada i robi się nudno. Sama konstrukcja świata opartego na patologii ciekawi, ale zamiast pójścia dalej w tym kierunku komiks zamienia się w zabawę w chowanego między bohaterami. Nie wiem jak będzie dalej, ale po 5 tomie oceny na BD wyraźnie spadają.

Rege - tu mam problem. Dwa pierwsze tomy przeczytane już dawno, tak więc trzeci wjechał bez odpowiedniej podbudowy. Historia zagmatwana, ale świetnie narysowana i pokolorowana (Stefaniec to chyba mój ulubiony polski rysownik). Jedno co napewno można napisać to, że przedstawiony świat robi piorunujące wrażenie. Może ktoś już czytał i pokusi się o interpretację ? ;)

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #452 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:07:39 »
W "Lotce " fabularnie faktycznie szału nie ma , pomysł na historię był niezły ale finalnie coś nie zadziałało. Ale graficznie ten komiks miażdży cyce, nie wiem czy widziałem coś fajniejszego w tym roku.  Dodam że to mój pierwszy komiks Sandovala w życiu.   
I na tym właśnie polega Sandoval. Fajny pomysł, fabularnie coś nie zadziałało, ale graficznie miażdży cyce. Rok później kupujesz kolejnego Sandovala i: fajny pomysł, fabularnie coś nie zadziałało, ale graficznie miażdży cyce.
2 lata później kupujesz trzeciego Sandovala i: fajny pomysł, fabularnie coś nie zadziałało, ale graficznie miażdży cyce.
3 lata później kupujesz czwartego i: fajny pomysł, fabularnie coś nie zadziałało, no ale przecież graficznie miażdży cyce.
Po pewnym czasie czujesz, że wpadłeś w jakiś okrąg, węża pochłaniającego własny ogon. Lata mijają, graficznie Sandoval zmiażdżył twoje cyce już tyle razy, że nie ma takich cyców, które by to wytrzymały. Ale dobrze napisanej historii wciąż brak.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #453 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:26:12 »
Co nie zmienia faktu że cyce pozostają zmiażdżone  8)
Kupię sobie jeszcze kiedyś tego erotyka Sandovala niech zmiażdży cyce do końca i koniec. No chyba że będzie na jakimś festiwalu to pewnie coś kupię bo pozytywny człowiek z Niego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #454 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:30:13 »
Ja tam Lotki jeszcze nie czytałem, ale Mrok w różu również jechany za scenariusz w mojej opinii miał naprawdę dobry scenariusz, więc się niespecjalnie sugeruję ;)

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #455 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 18:21:54 »
I na tym właśnie polega Sandoval. Fajny pomysł, fabularnie coś nie zadziałało, ale graficznie miażdży cyce.

Nie wiem naprawdę co Wy od Sandovala chcecie. Wielkim fanem nie jestem, ale uważam, że jest bardzo ok twórcą również pod względem przedstawianych fabuł. Przeczytałem parę lat temu ze 3 jego komiksy (Doomboy, Tysiąc Sztormów, Nokturno, chyba też Wąż wodny) i fabularnie było zawsze ok. Może miejscami lekko naiwnie i nastolatkowo, ale poniżej porządnego poziomu to nigdy nie schodziło. Do tego zawsze klimatycznie i choć dość jednorodny ten klimat (jakieś nadmorskie wioski) to jednocześnie na tyle uniwersalny, że pozwalał się cofnąć w czasie do własnych "gówniarskich" wakacji.

A Tobie @Death to już się wyjątkowo dziwię. Wrzucałeś niedawno jakieś pretensjonalne kadry z Załogi promienia, przy których więcej emocji reklama Shoope wzbudza, a Sandovala hejtujesz.

Offline Rodrigues

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #456 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 18:34:47 »
Ale jak wyjdzie komiks Sandovalińskiego i Sfara to Death będzie pierwszy stał po wrysik  ;D

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #457 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 20:09:03 »
Ciężko hejtować tak wybitnego rysownika jak Sandoval. Tylko, no właśnie, rysownika.
I generalnie okazało się, że jest lepszym scenarzystą niż Desberg. I powtarzam: Lotka to nie jest zły komiks.
Autograf już mam. Na Wybrykach. :)

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #458 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:24:10 »
Z tą wybitnością to nie dajmy się ponosić fantazji. Ma swój warsztat, ale jest ekstremalnie manieryczny. Odkąd pamiętam, wszystko co robi wygladało dokładnie tak samo. I to niestety bardzo nudne. Lotka trochę inaczej i to był pierwszy jego komiks, który zdecydowałem się kupić. 

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #459 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:29:19 »
Nie no, własny charakterystyczny styl nie jest oznaką braku wybitności. Bardzo wielu wybitnych rysowników po rozkręceniu się rysowało już do końca kariery tak samo. Nie wiem - Uderzo, Serpieri, Jean-Claude Gal i wielu innych. Nie twierdzę, że Sandoval jest wybitny, ale takiego argumentu przeciwko tej tezie bym nie używał.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #460 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:23:52 »
Ja bym nawet powiedział, że Uderzo to rzadki przykład, którego styl do samego końca nie tylko utrzymał konsekwentny poziom ale plastycznie było tylko lepiej i lepiej  :o

Offline Chmurny

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #461 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:31:27 »
Na odsiecz Benderowi: z tego własnego stylu najbardziej znane są: Audrey Kawasaki, Stella Im Hultberg i trzecia pani, której nazwisko mi uciekło.
Może je wybitnie lubi?

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #462 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 10:24:04 »
Niewidzialna Granica.  Co tu dużo gadać, kocham klimat Mrocznych miast...od pierwszej strony wsiąkam i jest dobrze.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #463 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:12:41 »
Arab Przyszlosci - kolejna perelka, ktora przeszla pod moim radarem i kolejny blad, ktory naprawiam. Jak na razie za mna tom 1, ale juz teraz wiem, ze chce poznac calosc. Bardzo klimatyczna opowiesc, od ktorej nie sposob sie oderwac. Przypomina mi nieco Persepolis, co samo w sobie jest wystarczajaca rekomendacja. Swietna rzecz. Warto.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline misiokles

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #464 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:28:22 »
Póki co, seria utrzymuje równy, wysoki poziom.