Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 389791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #435 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 13:36:40 »

Mroczne sekrety komiksu


A nie czasem Olimpu? ;)
"Mroczne sekrety komiksu" sam bym chętnie przeczytał ;)

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #436 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 13:47:15 »
"Mroczne sekrety komiksu" sam bym chętnie przeczytał ;)
Już wyszły. "Kosmata pułapka" od Timofa. ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #437 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 13:50:15 »
Mroczne sekrety komiksu to są w nowym Metal Hurlant. Wiedzieliście, że Vaughn Bode umarł  w wieku 33 lat na skutek asfiksji autoerotycznej? :P

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #438 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:03:57 »
Upps...
Poprawione  :o

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #439 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:42:14 »
Bernard Prince , tom 2. Już pierwszy tom mi się podobał. Akcja, humor, klasyczny rysunek, piękne kadrowanie. Wcale nie czuć, że komiks ma już tyle lat. Drugi tom już mnie zupełnie miażdży. Odcinek z pożarem to absolutne mistrzostwo. Piękne rysunki i na wodzie i na lądzie.
Takie klimaty mnie ostatnio kręcą dużo bardziej niż współczesne komiksy.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #440 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 16:36:21 »
Miasto wyrzutków, tomy 1-2 - nie przepadam za takimi rysunkami, więc reszta musiała pyknąć.
Komiks solidny, ciekawy pomysł, wszystko się toczy z sensem.
Solidna pozycja, a jak komuś odpowiadają takie rysunki - to pewnie ocena była by wyższa.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #441 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:22:44 »
Lotka. Kroniki z piekieł
Dużo fajnych pomysłów, ładne rysunki, ale scenarzyście zabrakło talentu, żeby to zajmująco opowiedzieć. Długo czekałem na Sandovala ze scenariuszem, ale jak już w końcu ktoś mu go napisał, to chyba stwierdził, że rzucę mu pomysły, a on to ładnie narysuje. To nie jest zły komiks, ale nie jest też dobry. Za całokształt powinien dostać dokładnie połowę punktów czyli 5, ale na świeżo daję +1 za naprawdę świetne pomysły i rysunki. Tylko tam brakuje tego reżysera, żeby zrobić z tego dzieło jakim Lotka być powinna. A dokładniej brakuje talentu. Cóż to byłby za komiks gdyby przestawić te wszystkie pomysły i zarys historii scenarzyście pokroju Alexa Alice lub chociażby Nury'ego czy Dorisona.
Na przykład:

A na kolejnej planszy:

Ten Desberg w ogóle ogarnia?
Typ najpierw powiedział, że demony pogrywają z nami, a stronę później nikt z nas nie zdaje sobie sprawy, że bawią się nami demony. Dopiero co zdałeś sobie z tego sprawę stronę wcześniej. Albo goni ich pewien demon i mówi rzeczy w stylu "No nareszcie. Już mi nie uciekniesz!". To już chyba Dufaux lepiej by to ogarnął. :)
To i tak była bardziej udana wyprawa do piekła niż poprzednia czyli niedawno czytany Pawełek Pinokio. To był dopiero suchar. Początek był nawet ok, ale najczęściej suchy humor, nudni bohaterowie sprawiali, że bardzo się męczyłem i zmuszałem, żeby dokończyć Pawełeka. To są profesjonalne komiksy, dobrze narysowane, dzieją się w tajnym miejscu czyli piekle, ale gdzież im tam do wyprawy do piekieł Potwora z bagien u Moore'a, Sandmana u Gaimana czy Hellboya u Mignoli. Uczciwe oceny to 4/10 dla Pawełeka Pinokio czyli ujdzie i 5/10 dla Lotki czyli średni. Choć na lubimy czytać dałem o 1 wyżej, bo jestem miękka faja. :D

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #442 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:46:52 »
Ech... czyli znowu... nie czytalem jeszcze, bo moj egzemplarz Lotki wciaz do mnie frunie. Jednakze, bez kitu - nie kupuje juz wiecej komiksow Sandovala tylko dlatego, ze to Sandoval i mam wszystkie dotychczas wydane. Bede czekal na recenzje, opinie i zastanawial sie nad zakupem nie 2, a 3 razy. Bez znaczenia czy scenariusz bedzie jego autorstwa, czy kogos innego.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Czerwiec 2022, 18:28:55 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #443 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:57:58 »
Mój kumpel, który czytał swój egzemplarz jeszcze przede mną ocenił go jeszcze bardziej krytycznie niż ja.
Dlatego nie miałem wygórowanych oczekiwań, a mimo to...

Tam jest sporo fajnych pomysłów, ale razem nie tworzą zadowalającej mnie historii. To aż niemożliwe, żeby mieć tyle dobrych składników i tak słabo je wymieszać.

Online Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #444 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 19:32:05 »
Uczciwe oceny to 4/10 dla Pawełeka Pinokio czyli ujdzie i 5/10 dla Lotki czyli średni. Choć na lubimy czytać dałem o 1 wyżej, bo jestem miękka faja. :D

Nie ma sympatycznych, słodziutkich zwierzątek to już słabe komiksy ;)

Pawełek Pinokio dla mnie to druga, może początek trzeciej dziesiątki najlepszych komiksów jakie przeczytałem w zeszłym roku, więc chyba tą Lotkę wezmę wcześniej niż planowałem :)

Offline adamarluk

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #445 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 19:37:41 »
Pawełek Pinokio kiepściutki, a Sandovala odpuszczam od dłuższego już czasu.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #446 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 19:41:07 »
Pawełek Pinokio kiepściutki
No niestety. Naprawdę straszny niewypał.

@Leyek Nawet sobie nie wyobrażasz ile tam jest sympatycznych, słodziutkich zwierzątek. :)

Offline Komediant

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #447 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:56:30 »
Lotka. Kroniki z piekieł
Ten Desberg w ogóle ogarnia?
(...) To już chyba Dufaux lepiej by to ogarnął. :)

Nie postawiłbym na to złamanego grosza, obaj panowie to ta sama liga, do tego Dufaux tyle tego trzaska że wątpie by cokolwiek lepiej pilnował logiki. Już kilka razy obiecywałem sobie omijać go szerokim łukiem ale tyle tego jest że coś czasem trafi w ręce. Ostatnio to drugi cykl Skargi, skusiła mnie kombinacja świetnego wydania i rysunków Delaby'ego, zresztą Murenę tego duetu wspominam najcieplej z komiksów Dufaux, chociaż czytałem tylko początek. No i wymęczyli mnie ci Rycerze Łaski, ani sensu, ani klimatu, ani choćby pół ciekawie napisanej postaci. Desberga czytałem tylko pare pierwszych tomów Skorpiona (i może Gwiazdę pustyni, już nawet nie pamiętam), nie mam najgorszych wspomnień, ale też nigdy nie zaciekawił do śledzenia dalej, mimo atrakcyjnych rysunków Mariniego.
Zadziwiające jak ci często naprawde świetni rysownicy potrafią długimi miesiącami siedzieć i dłubać przy tak płytkiach i nieciekawych scenariuszach.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #448 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 22:26:15 »
Zaciekawiony wypowiedziami zabrałem się za Pawełka Pinokia.
Mi się tam podobał  ;D. Taki odmóżdżacz, ale bez jakichś przesadnych udziwnień (nie zryło mi mózgu  ;)),
Spoiler: PokażUkryj
o ile do normalności można zaliczyć ucieczki z piekła  :o
.

Online Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #449 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 22:50:07 »
Zaciekawiony wypowiedziami zabrałem się za Pawełka Pinokia.

I takie są plusy zakupoholizmu, natrafiasz gdzieś na opinię, jesteś zaciekawiony i już za minutę możesz czytać ;)