Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #390 dnia: So, 14 Maj 2022, 00:24:36 »
Przeczytałem dzisiaj Dni piasku. Świetnie się to uzupełnia z Giantem. Wielki kryzys w USA i jego wpływ na życie zwykłych ludzi w mieście (Giant) i na wsi (Dni piasku). W komiksie z NSC dodatkowo ludzi dojeżdża susza i burze piaskowe, które zresztą rolnicy sami wywołali nadmierną eksploatacją gruntów. Oba komiksy to sztos. A przy okazji można się dowiedzieć sporo o ważnym kawałku historii Stanów.

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #391 dnia: So, 14 Maj 2022, 10:15:34 »
Ostatnią dostawę opanowałem to wziąłem się za coś co zalegało od dłuższego czasu. Padło na Luc Orient.
Chyba dopada mnie kryzys wieku średniego bo coraz lepiej czyta mi się takie starocie. Obok na półce czeka niedokończony Bernard Prince, Buddy Longway.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #392 dnia: So, 14 Maj 2022, 16:05:32 »
"Wyspa kobiet" Zanzima. Połączenie (głęboki wdech) Robinsona Cruzoe, Seksmisji, Uczty Babette oraz Księgi tysiąca i jednej nocy. Francuski as przestworzy z czasów I wojny światowej rozbija się ma wyspie i próbuje obłaskawić różnymi sposobami mieszkające tam plemię w stylu Amazonek, aby go nie zabiły. Gotuje jak Babette, opowiada jak Szeherezada, bierze je w obroty jak on sam naiwne dziewczyny przed wojną w Paryżu. Humor, erotyka, rysunki w stylu Blaina, a przy tym jest to niegłupie i ładnie zakończone.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #393 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 12:19:34 »
Gwiezdny port - nie znam oryginału (książki) więc nie wiem jak wiernie przeniesiono tę powieść na komiks. Dla mnie, tacy Faceci w czerni   :o
To czego żałuję tutaj to formatu - rysunki są na tyle dobre, że w większym formacie wyglądało by to dużo lepiej.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #394 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 12:20:05 »
Zacząłem przygodę z  serią "Wydział 7 " i po przeczytaniu 2 zeszytów i pobieżnym przejrzeniu reszty stwierdzam,że jest bardzo dobrze. Fajne połączenie "Z archiwum x" i  "Hellboya" w Prl-owskich realiach. Bardzo dobre rysunki, scenariusz i kolorystyka oraz interesujące dodatki uzupełniające fabułę. Brawo dla Ongrysa za świetne wydane zeszyty i odwagę w wydawaniu komiksu w takiej formie. Dla mnie jest to kapitalny przegląd polskich twórców komiksowych i każdemu kto chciałby poczytać coś z krajowego rynku polecam zapoznanie się z serią.
Od teraz będę kupował na bieżąco a jak wyjdzie integral to też sobie go zafunduję bo to bardzo dobra seria komiksowa i fajnie,że są ludzie którym chce się tworzyć takie komiksy. Szczerze polecam, kupujcie i wspierajcie dobre polskie komiksowe produkcje.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #395 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 15:18:30 »
IAN - fajny pomysł, ale finał....
Kolejna seria z potencjałem zmarnowanym. Pierwsze trzy tomy spoko, ale czwarty wygląda jakby ktoś na siłę zamykał serię. Można przeczytać, ale nie trzeba. Zwłaszcza, że zdarza jej się powielać utarte schematy
Spoiler: PokażUkryj
np. kolejny obłąkany milioner chcący zniszczyć świat - skąd my to znamy  ;)
.

Offline starcek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #396 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 15:54:04 »
2 części z serii Komisarz Ueberschaer weszły błyskawicznie.

Komiks z cyklu 'znacie? to poczytajcie" - okultyści, morderstwa, tajemnica, emerytowany komisarz, tyle, że nie jest to książka Krajewskiego, a komiks i do tego w mega formacie, który tylko podkreśla dobrą robotę jaką graficznie wykonał Clarence.  ;)

Znowu nici ze zmniejszania kolekcji, bo teraz muszę dokupić dwie kolejne części.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Maj 2022, 16:31:09 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline KubciO

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #397 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 16:15:38 »
Znowu nici ze zmniejszania kolekcji, bo teraz muszę dokupić dwie kolejne części.

Ja to bym musiał tutaj, tj. na forum, przestać zaglądać, żeby w ogóle mieć szanse zacząć ograniczać zakupy - Twój post zachęcił mnie do sprawdzenia komiksu :D

Online misiokles

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #398 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 19:46:48 »
Znowu nici ze zmniejszania kolekcji, bo teraz muszę dokupić dwie kolejne części.

Teoretycznie rzecz biorąc, możesz na razie dokupić tom 3, który zamyka historię. Tom 4 jest nową sprawą, więc możesz poczekać na dalsze zeszyty.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #399 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 20:20:44 »
"Łasuch powraca "
Za krótko, za chaotycznie ,za dużo głupotek fabularnych , jakieś takie na siłę to zrobione . Może i jakiś pomysł był ale wykonanie to tragedia.  Jeff , ogarnij się bo umiesz w komiksy.
Mimo to przeczytam za jakiś czas jeszcze raz, bo lubię ten świat stworzony przez Lemire'a ,ale kontynuacja póki co jest dla mnie porażką.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #400 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 21:39:33 »
Legenda Korry - Wojna o wszystko, tryptyk - czy to jest manga, tudzież coś stylizowanego na mangę?
Nie czytam mang, stąd moje pytanie  ;D - czytając ciągle miałem skojarzenie z serialami japońskimi, którymi telewizja nas "katowała" ze 2-3 dekady temu.
Kolejny cykl już odpuszczam, nie porywa mnie taki komiks  :o

Offline michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #401 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 21:51:07 »
Legenda Korry - Wojna o wszystko, tryptyk - czy to jest manga, tudzież coś stylizowanego na mangę?
Nie czytam mang, stąd moje pytanie  ;D - czytając ciągle miałem skojarzenie z serialami japońskimi, którymi telewizja nas "katowała" ze 2-3 dekady temu.
Komiks graficznie jest stylizowany na animacje z serialu, którego jest kontynuacją.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #402 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 20:36:54 »
Najemnik: Wyprawa.  Hmm... coś mocno nie wysżło ze scenariuszem. Jakby brakowało połowy stron. Szkoda, bo intrygujący temat. Naciągane 7 właściwie tylko za rysunek.

Online Martin Eden

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #403 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 20:44:24 »
No właśnie. O co tu chodzi, co tu się wydarzyło? Komiks jakby posklejany z trzech różnych opowieści, które na dodatek sprawiają wrażenie poprzerywanych. Każda seria ma swój moment załamania, ale tutaj mamy niemal pionowy zjazd. Czy ten tom wyznacza już schyłek serii?

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #404 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 20:56:18 »
W pewnym moemncie zaczałem sprawdzać czy się arkusze nie pomyliły i czy kolejnosć stron jest poprawna. XD
Byłaby wielka szkoda, gdyby kolejne takie były. Oczywiscie i tak je kupię, bo mógłbym ten komiks mieć nawet bez dymków, no ale jak juz są to przynajmniej niech mają jakis sens ;)