Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 389818 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #345 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 22:37:57 »
Przeczytana dziś IV księga Tytysa (żołnierz) - nie miałem jej za dzieciaka - i kurde jakie to jest słabe. Bez polotu, na siłę, raptem ze 2-3 udane żarty sytuacyjne. Nawet rysunkowo wydało mi się słabsze niż np. tom 3. Akcja się zaczyna ni z gruchy ni z pietruchy. Wymyślili sobie przeciwnika Lulusia, który nic im nie robi, a bohaterowie kradną mu papiery, potem nagle atakują bez powodu. Można się domyślić, że to propagandówka (opisy sprzętu wojskowego, akcja z niewybuchem, na końcu opis stopni wojskowych), ale nawet takie coś można zrobić z polotem i jakimś pomysłem.
Zdecydowanie najgorszy Tytus jakiego w życiu przeczytałem ( lub drugi najgorszy, bo kiedyś czytałem któregoś powyżej XX księgi <chyba NATO>, które też są aczytalne)
Syn niby twierdził, że mu się podobało, ale ani razu się chyba nie zaśmiał, a to też o czymś świadczy.

Offline Interloper

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #346 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 23:18:37 »
Batman - Biały Rycerz
Bardzo fajna historia. Jestem pozytywnie zaskoczony, że tak dobrze mi weszła, ale cóż - i rysunki pasują, i scenariusz dobry. Zakończenie trochę cukierkowe, ale spojrzałem, że ta historia ma swoje kontynuacje oraz spinoffy, więc chyba tak po prostu musiało być. Wkręciłem się w to odrębne uniwersum i jutro zacznę lekturę Klątwy Białego Rycerza. A Egmont już zapowiedział spinoff z Harley Quinn, do tego znalazłem w necie info, że DC niedługo wyda Beyond the White Knight (uwielbiam świat przyszłości DC od czasów, kiedy puszczali w publicznej telewizji "Batman - 20 lat później" :) ), czyli więcej dobra... Zacieram rączki!

Offline Simon

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #347 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 18:33:45 »
Ostatnio przeczytane:

Alvar Mayor tom 1: Legendarne miasta – Całkiem niezła przygodówka, ale po tej opowieści oczekiwałem jednak czegoś więcej. Całe szczęście rysunki Enrique Brecci ratują ten komiks (Ta kompozycja plansz, te kadrowanie, ta czerń!).

Przygody Maxa Fridmana: Rapsodia węgierska – Prześwietny kryminał. Realistyczne rysunki, wspaniały klimat i bardzo dobra intryga. Napiszę tak: Nestorowi Burmie rośnie konkurencja. ;)

Donżon tom 3 – Skrobnąłem już co nieco w wątku timofa, więc napiszę tylko, że to jedne z najlepszych fantasy, na jakie się natknąłem i nie chodzi mi tutaj tylko o komiksy. Donżon wyciska z tego gatunku to, co najlepsze!

Toppi Kolekcja: Zaczarowany świat – Geniusz. Najlepsza rzecz, jaką w tym roku przeczytałem (obok Donżonu). Tutaj niespodzianki nie było, wiedziałem, czego się spodziewać, bo znam dwa komiksy Toppiego wydane wcześniej w Polsce i przeczytałem na ComiXology dwa tomy The Collected Toppi – The Cradle of Life i Japan. Cudne historie. Sergio Toppi był mistrzem, prawdziwym geniuszem w swoim fachu. Zawsze będzie znajdował się w moim osobistym panteonie europejskich komiksiarzy razem z Mœbiusem, Druilletem, Coseyem, Schuitenem, Crepaxem i paroma innymi.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Kwiecień 2022, 18:35:17 wysłana przez Simon »
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Online Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #348 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 22:19:40 »
Dziś przyszedł czas na piątego Tytusa (wannolot). Chyba miałem tą księgę, bo dobrze kojarzę okładkę, ale treść już słabo. Jest dużo lepiej niż w czwórce żołnierskiej. Fabuła jako tako się trzyma, niezłe teksty, trochę fajnych pomysłów. Ale z perspektywy czasu część treści śmieszy (lub zniesmacza) w sposób niezamierzony. We Francji w wannie zamieszkał im bezdomny, w USA gonią murzynów, za to Kuba super, nasi przyjaciele, a na końcu musi ekipę uratować radziecka łódź i w ogóle u ruskich na końcu super hiper przyjacielska impreza, zlot ogólnoświatowy harcerzy (choć flagi tylko z państw komunistycznych), śpiewy o pokoju itd.

PS. Nasi harcerze dalej zachowują się mało honorowo. Na biegunie usypiają matkę małego Lapończyka, mają mu pomóc do czasu jej wybudzenia, m.in. nakarmić, ale atakuje ich niedźwiedź i od razu dają nogę o małym zapominając ;)

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #349 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 19:11:53 »
Hołd dla ziemi. Nie jest to typowy komiks z jakąś wyraźną fabułą podążająca z punktu A do B. Również nie ma wyraźnych bohaterów, jest kilka osób, które opowiadają o pewnych wydarzeniach z przeszłości. Bohater jest raczej zbiorowy w postaci plemion zamieszkujących północ Kanady. Tematyka również jest szeroka, najpierw wydawało się że tematy ekologiczne będą istotne, później przeszło to bardziej w stronę tożsamości kulturowej, bardziej społecznych kwestii. W połowie mniej więcej zaczyna się temat przymusowej edukacji (i nadużyć różnej natury) w szkołach.
Nie czytałem wcześniejszych utworów (w sumie nie jestem pewny czy to jeszcze są komiksy) Sacco. Spodziewałem się trochę czego innego ale temat dla mnie mało znany, ciekawy. Widać pracę włożoną w zebranie informacji i bardzo fajny rysunek. Czyta się dość powoli, ale mnie to nie przeszkadza.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline pokia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #350 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 22:31:22 »
Nie czytałem wcześniejszych utworów (w sumie nie jestem pewny czy to jeszcze są komiksy) Sacco.
Zdecydowanie inne pozycje od Sacco to są komiksy. Tylko, tak jak w przypadku Hołdu dla ziemi, to są reportaże. Bardzo mocne, opowiadają o wojnie i całym okrucieństwie z tym związanym. Temat niestety zawsze aktualny. Dla mnie Strefa bezpieczeństwa Gorażdże, to jeden z najlepszych komiksów jakie w życiu przeczytałem.

Offline O.

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #351 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 00:48:22 »
właśnie zaczynam:
"A Town Called Terror" #1

kolorystyka /grafiki mnie powaliły to się zabrałem

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #352 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 07:03:35 »
Zdecydowanie inne pozycje od Sacco to są komiksy. Tylko, tak jak w przypadku Hołdu dla ziemi, to są reportaże. Bardzo mocne, opowiadają o wojnie i całym okrucieństwie z tym związanym. Temat niestety zawsze aktualny. Dla mnie Strefa bezpieczeństwa Gorażdże, to jeden z najlepszych komiksów jakie w życiu przeczytałem.

Ja czytałem tylko Palestynę i również polecam. No i Sacco świetnie rysuje, narracja wizualna jest mocną stroną jego komiksów.

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #353 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 09:27:13 »
Bardziej chodziło mi, czy w ogóle takie reportaże są jeszcze komiksami. W sumie zawsze w komiksach miałem jakiegoś bohatera, który coś robił, do czegoś dążył. Podobnie filmy fabularne i dokumentalne odbiera się inaczej. Powieści i powiedzmy biografie również.
Nie żeby to miało dla mnie jakieś znaczenie. Tak tylko mi przyszło do głowy bo pierwszy raz mam styczność z taką formą, przynajmniej w tak opasłym wydaniu.
Ledwo przekroczyłem połowę a już naprawdę złożoność tej historii, wielość wątków jest niesamowita. Jak to w życiu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline pokia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #354 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 10:54:40 »
Oczywiście, że to jest komiks. Komiks jako forma. Gatunek - reportaż.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #355 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 14:17:19 »
Atom Cat, Tezuka. W sumie zabawny pomysł ale jednak dla młodszego czytelnika.

Offline Kadet

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #356 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 21:31:07 »
We Francji w wannie zamieszkał im bezdomny, w USA gonią murzynów, za to Kuba super, nasi przyjaciele, a na końcu musi ekipę uratować radziecka łódź i w ogóle u ruskich na końcu super hiper przyjacielska impreza, zlot ogólnoświatowy harcerzy (choć flagi tylko z państw komunistycznych), śpiewy o pokoju itd.

Nie wiem, na ile jest to zgodne z prawdą, ale dawno temu czytałem artykuł, w którym wspominano, że Papcio miał pierwotnie inny pomysł na zakończenie V księgi, ale wiadome czynniki z góry zainterweniowały, że na końcu ma być ten słuszny ideologicznie obóz. I podobno Papcia tak to zdenerwowało, że rozważał rezygnację z serii. Może ktoś bardziej obeznany potwierdzi/ zdementuje :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #357 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 12:33:01 »
"Dni piasku". Jak kiedyś zobaczyłem zapowiedź, to od razu przyszedł mi na myśl jeden z ulubionych seriali, nieodżałowany "Carnivale". Tematycznie to oczywiście zupełnie coś innego, ale ulokowanie fabuły miejscowo i w czasie (Dust Bowl)...
Przeczytałem. Prosta historia, co wcale nie było jej wadą. Porusza i pozostaje w głowie. Piękne rysunki, i chyba warstwa graficzna jest jednak największą siłą tego komiksu. Równie pięknie wydanego przez NSC. Ciekawym dodatkiem są zdjęcia z epoki i krótkie zarysowanie tła historycznego.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #358 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 08:32:50 »
Przed zakupem nowego Łasucha postanowiłem po raz drugi przeczytać całą serię i zadania nie zmieniam: jest to dzieło kompletne z dużym ładunkiem emocjonalnym. Pięknie opowiedziana historia o życiu z perspektywy niewinnego dzieciaka poznającego świat i wartościach towarzyszących nam każdego dnia : życiu i śmierci, miłości i nienawiści,  błędach i odkupieniu, odwadze i tchórzostwie. Polecam każdemu, a ostatnim zeszytem Jeff Lemire udowodnił, że jest geniuszem i spiął całość fantastycznie. Moje ścisłe top jeżeli chodzi o przeczytane komiksy ever.

Offline Nephilim

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #359 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:47:19 »
Ostatnio przeczytane:

Alvar Mayor tom 1: Legendarne miasta – Całkiem niezła przygodówka, ale po tej opowieści oczekiwałem jednak czegoś więcej. Całe szczęście rysunki Enrique Brecci ratują ten komiks (Ta kompozycja plansz, te kadrowanie, ta czerń!).

"Ratują"? Cóż za dziwne określnie. Zważywszy na okreś powstania tego komiksu i fakt, że ukazywał się najpierw jako paski to całość jest jak najbardziej równa, spójna, dobrze napisana i absolutnie nie trąci ramotą. Czego się spodziewałeś po przygodówce osadzonej w realiach konkwistadorskich?

Breccia to absolutna klasa i dla samych rysunków warto posiadać ten komiks a fabuła też bardzo dobra. Troszkę legend i folkloru Ameryki Płd. (coś ala Toppi), dużo przygody i awantury. Wyraziści bohaterowie. Mocny kandydat do komiksu roku.

Przeczytałem dzisiaj Toppiego i jest to absolutnie dobra rzecz. Historie wykraczające poza Europę ciekawsze, 2 historie mega genialne (Aioranguaq, Wyspy Pribyłowa 1898), 2 historyjki nieco glupiutkie ale w sumie zabawne a reszta na dobrym poziomie. Graficznie rewelacja. Czekam na więcej bo widać, że autor się rozkręca.

"Wanted Lucky Lucke" - Bonhomme świetnie radzi sobie w świecie L.L., osadzając po raz drugi akcję poza serię główną. Komiks bardziej dla starszych i raczej na poważnie, ze świetnymi rysunkami. Fabularnie z mocnym nawiązaniem do westernów z lat '60 ale w takim wykonaniu to raczej + niź -. Czekam na kolejny tom od tego autora bo chyba już ukazał się we Francji. Przy okazji polecam oczywiście "Człowieka, który zabił Lucky Lucke'a" bo równie przyjemna to lektura.