Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 17:06:22 »
The Department of Truth vol.1

Komiks jest fenomenalny, 5 zeszytow peklo jednym ciagiem i coz moge powiedziec... chce wiecej!

W duzym skrocie i bez wiekszych spojlerow (znajac wrazliwosc niektorych kolegow, na wszelki wypadek ukrywam):
Spoiler: PokażUkryj
Wobrazcie sobie, ze wszystkie teorie spiskowe jakie znacie (plaska ziemia, reptilianie, zabojstwo JFK, itp) sa prawdziwe, ale nie sa za takie uwazane tylko dlatego, ze wierzy w nie zbyt malo ludzi. Staja sie ogolnie przyjeta prawda jezeli liczba ich wyznawcow osiagnie pewna, wysoka liczbe. Tytulowy departament to bioro zajmuje sie tym, aby tak sie nie stalo i teorie pozostaly tylko teoriami. Jednoczesnie ukrywa wieksza, stojaca za wszystkim prawde.
Brzmi intrygujaca?

Wpadlem jak sliwka w kompot i juz zamowilem drugi tom. Czyta sie rewelacyjnie, bohaterowie sa ciekawi (zwlaszcza zarzadzajacy calym Departamentem), dialogi miesiste, nie ma meczenia buly. Do tego, ten komiks zostaje w glowie, zmusza do refleksji, sprawia ze chce sie do niego wracac choc momentami jest cholernie przygnebiajaco (zeszyt 3 rozwali Wam glowy...), a momentami strasznie. Kreska, o ktorej wspominalem juz wczesniej to cud malina, polaczenie Billa Sienkiewicza, Davida Mack i Dave'a Mackeana. Pod tym wzgledem - pychota.

To na razie poczatek, zalazek czegos wiekszego, ale z cholernie duzym potencjalem na starcie. Na chwile komiks obecna stawia wiecej pytan niz odpowiedzi, a tajmnica goni za tajemnica. Jednakze juz teraz wiem, ze chce je poznac i bede ta serie bankowo kupowac.     
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #241 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 11:14:06 »
DonT, namowiłeś na zakup a na Twoich rekomendacjach jeszcze się nie zawiodłem . Apropo tematu , odświeżam sobie integral Helloween Blues , przeczytałem dwie pierwsze historię i po tylu latach podoba mi się jeszcze bardziej niż przy pierwszym czytaniu. Świetne odwzorowana Ameryka lat pięćdziesiątych , pięknie pokolorowana , niespieszny kryminalny klimat historii. Kiedyś wydawał mi się mocno przegadany, teraz chciałbym poznać więcej scenariuszy Mythica , mógłby ktoś Alphę wydać w integralach. No i duuuuży plus dla rysownika - pan Zbigniew mocno umie w rysowanie kobiet , polecam .

Offline starcek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #242 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 12:11:38 »
Fistaszki z lat 80. Im więcej Snoopy'ego, tym lepiej.

Natomiast całkowicie odbiłem się od pierwszego Cliftona. Nie widzę tu niczego, o czym pisano we wstępie - prawdziwy angielski dżentelmen, detektyw, klimat itp. itd. Really? Clifton drze japę co chwila i się gotuje jak czajnik przed 5 o'clock tea, a to co się wyprawia w albumie o kidnaping to jakaś żenada. Tak, fajne wstawki (można rozpoznawać znanych aktorów) w albumie, który dzieje się w branży firmowej, ale to w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że scenarzysta wydaje się być lekko drugoligowy i zazwyczaj wszystko - jak na podobno lekko kryminalne intrygi - jest arcy łopatologiczne.

Gdyby miał ten komiks w ręku ponad 20 lat temu, pewnie oceniłbym go inaczej, ale ten pociąg już odjechał. Inne komiksy dla dziatwy wciąż wchodzą dobrze, a ten to po prostu druga liga. O ile nawet nie trzecia.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #243 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 12:14:04 »
Fistaszki z lat 80. Im więcej Snoopy'ego, tym lepiej.

Niepopularna opinia: Jakkolwiek słodki i ikoniczny, to dla mnie chyba najsłabsze i najmniej zabawne ogniwo całej serii :)

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #244 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 19:04:17 »
DonT, namowiłeś na zakup a na Twoich rekomendacjach jeszcze się nie zawiodłem

Dziekuje slicznie! Jest mi niezmiernie milo slyszec, ze moje opinie o komiksach moga byc czasem pomocne.
Mam nadzieje, ze Department of Truth spodoba Ci sie tak samo jak mi. Czekam z niecierpliwoscia na pana liscionosza i vol.2.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #245 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 21:26:21 »
Styks - fajne opowiadanie noir, z ciekawym twistem fabularnym na koniec. Czuć że pisane trochę jako laurka dla tego gatunku. Do tego klimatyczne tuszowanie Andreasa. Nie jest to może komiks roku, ale bardzo, ale to bardzo dobre czytadło.

Mroczne Miasta - Pochyłe dziecko - świetnie wypada dwutorowo prowadzona fabuła, za którą podążają zupełnie odmienne style "graficzne". Tom ten jest trochę inny niż poprzednie, przez co chyba jeszcze bardziej do mnie trafił. Na tyle że oceniam go jako najlepszy z dotychczasowych. 

Aldobrando - ech, szkoda zmarnowanego potencjału, ot ładnie narysowana prosta, sztampowa historyjka, na którą w sumie szkoda czasu. Duże rozczarowanie. 

Don Rosa Library - tom 7 - najlepsza kolekcja ever. Rosa perfekcyjnie bawi się powszechnie ogranymi schematami, a niektóre wynosi na zupełnie nowy poziom. W tym tomie jest wszystko (western - jest i do tego są też Daltonowie, s-fi - nawet w kilku odmianach, przygoda w stylu Indiany Jonesa - oczywiście że tak, i to żeby tylko jedna), na czele z genialną opowieścią na 50-lecie pobytu Sknerusa w Kaczogrodzie. Dla mnie osobiście komiks roku 2021. 

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #246 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 08:12:30 »
Cieszą mnie słowa uznania dla kolekcji Dona Rosy. Osobiście uważam jego dzieła za jedne z najlepszych komiksów jakie czytałem w życiu.
A Aldobrando (a także  Zygfryda i Korrigans + Tolkiena w tematach książkowtch) to proszę mi tu na forum szanować. :) Klasyczne historie fantasy zawsze na propsie. Tam nie musi być piątego dna, ma być przygoda. I piękne rysunki.

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #247 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 15:51:27 »
@Death
Nie porównuj Tolkiena do Aldobrando. Trochę jego książek swego czasu poczytałem i przy nich ten komiks to się jawi jak powiedzmy rower przy jakimś ścigaczu Yamahy. Prosta, schematyczna historyjka i zupełny brak głębi czy to u bohaterów czy w przedstawieniu świata. Jak pisałem w dziale KG dla mnie jest to najsłabsza pozycja jaką przeczytałem z komiksów wydanych w 2021 r.

A kolekcja Dona Rosy w przeciwieństwie do powyższego jest mega :)

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #248 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 16:48:00 »
Imć @Leyek dobrze to napisał - zabrakło głębi i emocji. A i cała przygoda jakaś taka... w sumie to nudna. Za duże oczekiwania na start i taki efekt. Innym może się podobać, mnie rozczarował.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #249 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 16:51:50 »
Nie porównuję. Tolkien dużo lepszy. Ale porównuję traktowanie na forum. :) Nie mam zamiaru bić się o Aldobrando, bo wolę ostatnie 3 komiksy tworzone samotnie przez Gipiego i o nie mogę się lać po pyskach, ale Aldobrando jest bdb. :)

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #250 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 22:56:21 »
Akira Toriyama's Manga Theater
Pokaźny tomik wczesnych shortów Toriyamy. Trochę naiwne, zwariowane, rysunkowo od samego początku fantastyczne.

W przerwie Falconspeare pójdzie
« Ostatnia zmiana: Nd, 23 Styczeń 2022, 22:58:32 wysłana przez Bender »

Offline LordDisneyland

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #251 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 03:33:59 »
Zawsze boję się wczesnych prac lubianych przeze mnie autorów ;) Choć przyznam, że wielokrotnie to te wczesne były najlepsze :D

Ja tymczasem trochę ugrzązłem, ku swojemu zaskoczeniu, w ,,Zygfrydzie".
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Styczeń 2022, 03:36:28 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Voitas

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 13:50:36 »
Równolegle:
Invincible - brnę przez kolejne tomy. Szczerze to nie wiem skąd zachwyty nad tą serią. Doczytam do końca, ale na pewno nigdy do tego nie wrócę. Dla mnie przeciętniak.
Chłopaki z XX wieku - dorwałem w bibliotece 5 pierwszych tomów. Długo nosiłem się z zakupem, ale jakoś zawsze było coś innego do kupienia. Dla mnie świetna seria, przynajmniej do tej pory - jestem na początku 3 tomu.

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 17:28:53 »
Właśnie skończyłem jedynkę Invincible - nic specjalnego ale sięgnę po drugi ;)

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 21:17:53 »
Kilka dni temu skonczylem drugi tom Department of Truth. Z cala stanowczoscia podtrzymuje swoja opinie co do tego tytulu, poziom jest nadal bardzo wysoki i czyta sie swietnie. Pojawiaja sie nowi gracze, jedne tajemnice sie nieco klaruja, inne - wrecz przeciwnie. Chociaz nie czulem juz takiego zagubienia jak przy tomie 1, to nadal wiele razy zastanawialem sie o co w tym wszystkim tak na prawde chodzi. Co lepsze, zlapalem sie na tym, ze myslalem o tej historii dawno po odlozeniu komiksu na polke. To mowi samo za siebie.

Genialna seria, czekam z niecierpliwoscia na tom 3, ktory ma wyjsc na poczatku kwietnia. 
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.