Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 386711 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline willy_poodle

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #120 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 21:32:35 »
Przyznam kolegom, ze zgrzeszylem i sciagnalem z netu nielegalna translacje komiksu, ktorego upolowanie w komplecie, w dobrym stanie jest praktycznie niemozliwe. To znaczy jest, ale to koszt zdrowej nerki, wiec mam nadzieje, ze nie zlinczujecie. A co czytam? DEN Richarda Corbena. Chcialem to przeczytac od dawien dawna i w koncu znalazlem. Ale to zajebiste! Corben to klasa sama w sobie, wiec wszyscy ktorzy wiedza o co chodzi - wiedza o co chodzi. Bardzo oryginalne, momentami smieszne, momentami straszne, brutalne, a przede wszystkim nieprzewidywalne - w taki sposob mozna opisac przygody Dena w fantastycznym swiecie Nowherwhere. Czytam i jaram sie jak mlode, buzujace testosteronem, podrostki widzace pierwszy raz w zyciu gola babe. Super rzecz. I tylko szkoda, ze pewnie nigdy nie bede mial przyjemnosci posiadania tego w wydaniu papierowym.

Niecałe 2 lata temu sprzedałem jakieś części do Sklepu Komiksowego za jakieś śmieszne pieniądze, hurtowo z innymi rzeczami.
Już nie pamiętam ile ich było, ale chyba Muvovum, Bodyssey i możliwe, że Neverwhere.

Offline LordDisneyland

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 05:06:59 »
@Death - no to BR wskakuje na listę zakupów. Bałem się, że to część większej całości...Dzięki.

@donT - słuchaj, jeśli znasz np. niemiecki czy francuski, to nawet w tej chwili są tomy "Dena" na ebayu za znośną kasę.
,, - Eeeeech.''

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 10:43:33 »
@willy_poodle - Coz moge powiedziec? chlip chlip... chetnie przytulilbym... chlip...

@LordWszystkichLordow - Francuski to ja znam slabo, a jezyka milosci jakim jest niemiecki znac nie chce. Ale bardzo dziekuje za pro tipa, na pewno sprawdze. Dena chcialbym miec chocby dla samych rysunkow.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 10:20:59 »
Tak się złożyło, że w te dni, żeby poczuć klimat, wziąłem hellboya, a dokładnie hellboy i BBPO 1952-1954
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 15:51:35 »
Właśnie skończyłem "Śmierć i życie Olivera Queena". Całkiem spoko, dużo akcji, niezłe czytadło. Warto znać wcześniej Lemire'a i chyba jest to od Lemire'a ciut lepsze. Początek jest bardzo greenarrowy, cięte dialogi i komentarze, tak jak lubię. Potem niestety już bardziej same strzelaniny i pościgi. Najbardziej mi w tym wszystkim chyba zazgrzytało to, że Ollie znów ginie a potem znów wraca na wyspę. Ile można?

Zarazem napocząłem już "Injustice". Trochę podkręcony akcyjniak, choć jak na razie nic mnie z trampek nie wyrwało. Ku mojemu zdziwieniu pierwszy dialog między Supermanem a Batmanem to kopia rozmowy w restauracji na koniec "Kingdom Come". Hołd czy plagiat?
Batman returns
his books to the library

Online kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #125 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 21:07:44 »
Ja właśnie "połknąłem" ongrysowego Zygfryda. Wg mnie pięknie narysowana opowieść, a że nie znam mocno mitologii germańskiej więc pochłaniałem stronę po stronie, kadr po kadrze byle zobaczyć jak to sie skończy...

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #126 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 21:15:40 »
Z tego weekendu:

- Życie i czasy Charliego Chana... - dziś przeczytane 130 stron. Wciąga strasznie i ogromne wrażenie robi skala projektu. Bardzo dobra rzecz, więcej napiszę w wątku Mandioci jak skończę.

- Belterystyka nienagrodzona R. Siennickiego - przyjemna lektura na 10-15 minut, parę razy można się uśmiechnąć.

- 6 błędów najczęściej popełnianych przez początkujących rysowników komiksowych Spella (dodatek do Zeszytów komiksowych #32 o zinach) - dla mnie mała perełka. Spell na początku trochę się tłumaczy, że to powstało jakiś czas temu, dla mnie zupełnie niepotrzebnie. Jest dowcipnie, są świetne rysunki i kto chce rysować może i coś dla siebie wyciągnie :) Kupcie ten numer ZK choćby dla tego dodatku.

- Suicide Squad. Zła krew - zmęczony trochę drugim tomem Toma Stronga (a konkretniej pierwszą dłuższa historią w nim zawartą) potrzebowałem czegoś lekkiego, a przy okazji chciałem spróbować czegoś od Toma Taylora (bo chwalone Injustice jako wywodzące się z gry niezbyt do mnie trafia koncepcyjnie). Po dwóch zeszytach zapowiada się nieźle, lekko i przyjemnie (mam nadzieję, że T. Taylor dorówna Nickowi Spencerowi z konkurencyjnego Marvela -  bo tak go sobie porównałem czytając recki jego komiksów, czyli lekko, przyjemnie, ale i niegłupio).

- Tom Strong tom 2 - lekkie rozczarowanko, więcej napisałem w temacie o A. Moorze - https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/alan-moore/msg156810/#msg156810

Offline misiokles

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #127 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 21:22:37 »
6 błędów najczęściej popełnianych przez początkujących rysowników komiksowych można również przeczytać na issuu. Tak, to bardzo dobra rzecz!
https://issuu.com/tomaszbuc/docs/6_b____d__w_pl

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #128 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 21:30:22 »
Ja korzystając z większej ilości wolnego czasu przeczytałem Przedwiecznych z Marvel Limited i bawiłem się przednio. Ale ja jestem fanem kiczu, kina klasy D i starych komiksów. Gdyby to oceniać z dzisiejszej perspektywy to zestarzało się okrutnie i ludzie nieprzyzwyczajeni do konwencji zwyczajnie nie przebrną przez to. Choć rysunki Kirby'ego w takim formacie to chyba każdy doceni nawet dziś. Dodatkowo dla odmiany klimatu Mr. Silence Marka Turka - narracja majstersztyk, momentami wręcz słychać muzykę, rewelacyjny papier, lepszej czerni nie widziałem już dawno, a może nawet nigdy. Mam jednak trochę niedosytu, bo wydaje mi się, że można było z tych naprawdę dobrych pomysłów wycisnąć trochę więcej, ale i tak bardzo polecam.

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #129 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 22:04:32 »
Skończyłem 5 tom Criminal i to ciągle mój top roku, ostatnich lat i wszechczasów. Kiedyś muszę powtórzyć sobie całość jednocześnie. Teraz czytam Batman Wojna Jokera Saga i jest średnio, niby lepiej niż u Kinga, bo Tynion jednak zmierza w jakimś kierunku. Ale strasznie to rozciągnięte i trochę rozwleczone, rysunki też czasami są tak napchane, że głowa boli. Z drugiej strony są całkiem niezłe momenty, jak chociażby fragmenty Red Hooda, ale ogólnie strasznie to nierówne i bawię się w sumie średnio. Lepiej czytało mi się ostatnio chociażby Legacy czy Knight Out z nietoperzej biblioteczki.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #130 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 22:40:28 »
6 błędów najczęściej popełnianych przez początkujących rysowników komiksowych można również przeczytać na issuu. Tak, to bardzo dobra rzecz!
https://issuu.com/tomaszbuc/docs/6_b____d__w_pl

Byłoby znacznie lepsze... jakby było fajnie narysowane ;)

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #131 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 22:50:23 »
Rozbitkowie czasu - Część 1 - aktualnie czytam po kilkadziesiąt stron dziennie. O ile rysunkowo to cud miód i orzeszki, to fabularnie jest bardzo nierówno (a od niektórych dialogów to można wręcz dostać bólu głowy). Chyba najlepszy jak do tej pory jest 3 i odcinek, gdzie bohaterowie nie pędzą na złamanie karku przez całą galaktykę, a scenarzysta zaczyna budować trochę bardziej polityczne na pierwszy rzut oka wątki. Zobaczymy jak będzie dalej. A wydanie Screamów może i wygląda naprawdę okazale, ale strasznie jest nieporęczne w czytaniu.

Vasco 1 - zostałem kupiony klimatem tej serii, świetne są te małe i duże włoskie miasteczka w tle, które są dla mnie głównymi bohaterami tej serii. Mimo dużej ilości tekstu czyta się szybko, milo i przyjemnie.

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 4 - jak zawsze wysoki poziom, czytanie po kilka historyjek dziennie znacznie poprawia humor :) Standardowo ogromne brawa dla tłumacza, rewelacyjna robota.


Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #132 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:12:05 »
Daredevil. Nieustraszony #2 Bendisa. (uwaga, spoilery!)

Tak, jak po pierwszym tomie seria mnie kupiła, tak w połowie drugiego jestem zmęczony i zdanie zmieniam o 180 stopni - postaci są płytkie, sztuczne, bez większych dylematów, a te, które scenarzysta nam serwuje, są nienaturlane i w ogóle nie przekonywujące, np. konflikt Luke'a Cage'a z Mattem. Nowa dziewczyna Matta i cały ten związek mnie póki co śmieszy - poszli na randkę 2 razy i za każdym razem afera, wybuchy. Policja, która kręci się koło Matta - jeny, to było męczone w całym pierwszym tomie, jeszcze raz?!

Żałuję, że wszedłem w tę serię. Zobaczę, czy odbiór się zmieni, jak skończę drugi tom, ale na ten moment pasuję.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 12:50:31 »
Wczoraj przeczytalem Mrok w Rozu Tony'ego Sandovala. To chyba najwiekszy zawod tego roku. Bardzo lubie jego poprzednie albumy, choc uwazam, ze sa troche na jedno kopyto. Nastolatkowie, wakacyjna przygoda, jakies demony, odwieczna walka dobra ze zlem, gdzies daleko w tle itp. Tym razem jest nie inaczej, z ta roznica, ze historia to splot nie prowadzacych do niczego, pourywanych watkow, bedacych jedynie pretekstem do pokazania kilku scen dziwacznego seksu:
 
Spoiler: PokażUkryj
a) laski z laska z wielkim rozowym fiutem
b) laski z jakims cudacznym demonem, tez z wielkim fiutem


I to wlasiciwe wszystko, komiks konczy sie zanim zdazy sie rozpedzic. To zlepek kilku scenek i nic wiecej. Historia zawarta nie ma ani poczatku, ani konca, a watki nie prowadzac do nikad.

Rysunkowo jest super, jak zawsze, ale to wlasciwie jedyny plus tego albumu.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline adamarluk

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #134 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 14:34:30 »
I dlatego Sandovala odpuszczam od jakiegoś czasu. Scenariusze, które kilka lat temu ciekawiły pisane na jedno kopyto teraz nużą.