Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376278 razy)

Midar i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 07:46:56 »
Przeczytałem właśnie 2 tomy "Ira Dei". Nie spodziewałem się fajerwerków, ale i tak było słabsze niż się spodziewałem.
Kolejne tomy, jeśli się ukażą, raczej już odpuszczę.
Teraz czytam "Perramusa" (jestem w połowie tomu) i tak jak nie spodziewałem się zbyt pasjonującej lektury,   tak, na razie, okazuje się być lepsze niż przypuszczałem.
Aczkolwiek rysunki Brecci bardziej mi się podobały w "Mort Cinder", a nawet w "Zewie Cthulhu".

Offline Rodrigues

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 08:58:43 »
Relacja na szybko: Przeczytałem Nestora Burmę 2 i jest jeszcze lepszy niż jedynka. Wielowątkowa fabuła w finale elegancko spleciona w warkocz przez naszego detektywa. Myślę, że rozwiązanie zagadki było nieoczywiste, dlatego tym bardziej polecam. I jeszcze mam taką uwagę: często słyszę, że ten Nestor jest 2 razy grubszy od poprzedniego, ale pomijając dodatki z jedynki wychodzi 67 stron komiksu, a w dwójce jest 183, więc proporcja wychodzi 1:2,73. Prawie 3 razy dłuższa historia ;). Zabrakło mi tylko mapki (tutaj właściwie potrzebowalibyśmy 2) tak jak w pierwszej odsłonie.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 14:34:07 »
Crisis Zone Hanselmanna ..

Nigdy nie przypuszczałem, że przygody ekipy mnie ... zmęczą.  Komiks jest duży, gruby i zawiera jedną historię. Niestety ten format sie chyba nie do końca sprawdza w tym przypadku. Scenariusz to już nie kameralne opowiastki a przesadzony, karykaturalny splot coraz to mniej wiarygodnych wydarzeń. W sumie rozczarowanie.

Online kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 15:57:13 »
Ja jestem po lekturze V jak Vendetta. Mocna rzecz, choć nierówna. Ale może ja tak to tylko odebrałem.

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 16:49:20 »
Kończę odświeżać sandmana - dzisiaj dokończę 10 tom później uwertura. Czeka jeszcze Nestor Burma. Miałem nie kupować ale na allegro było trochę taniej. Kolejne zamówienie już na gildii właściwie gotowe ale może będzie jakaś promocja w czasie festiwalu w Łodzi, więc czekam jeszcze parę dni.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 18:26:38 »
Crisis Zone Hanselmanna ..

Nigdy nie przypuszczałem, że przygody ekipy mnie ... zmęczą. (...)

Ja mialem tak przy Seeds and Stems. Za duzo Werewolf Jonesa, za malo Owla. Choc nie byla to jedna opowiesc, tylko zbior roznych zine'owych szortow, to bylo tego, jak dla mnie, za duzo jednej dawce (350 stron). Czytalem sobie po kawalku i nie  moglem doczytac do konca. Mikroskopijny format tylko te podroz utrudnial.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:44:12 »
Do Ostatniego - przekonały mnie pozytywne recenzje i zaryzykowałem. No i dobrze bo to kawał bardzo dobrego komiksu, wręcz aż proszący się o ekranizację. Wszystko tu gra i buczy. Dobra fabuła, z kilkoma ciekawymi, i co ważne nie do końca oczywistymi zwrotami akcji plus rewelacyjna kreska. Sztos.

Malutki Lisek i Wielki Dzik 7 - strasznie lubię te pozytywne, przepięknie namalowane historyjki. Ostatni tom skojarzył mi się do tego z kilkoma wątkami z książkowych Muminków, więc za to dodatkowy plus.

Mroczne Miasta - Droga do Armilii - jak dla mnie najsłabszy z dotychczasowych tomów. O ile pierwsza, dłuższa historia jeszcze daje radę, to kolejne już niestety nie, jakby zostały dorzucone tylko po to, żeby dobić do odpowiedniego pułapu stron...

Offline Darth_Simon

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:53:03 »
Spectacular Spider - Man
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 18:24:47 »
Jestem gdzieś w 1/3 "Wielkiego Projektu" Eda Piskora i... Kurcze, ale to się dobrze czyta!
Mam wrażenie, jakbym oglądał film dokumentalny o historii X-ludzi, nakręcony przez kogoś, kto również jest mieszkańcem uniwersum Marvela.
Po obejrzeniu udostępnionych przez Egmont plansz byłem mocno sceptyczny, ale teraz jestem jak najbardziej na TAK.

Online bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:24:40 »
Skończyłem Green Arrowa Jeffa Lemire. Niezła przygodówka. Przypomina Rok pierwszy z WKKDC - rysunki Sorrentino podobne do tych Jocqa a spora część fabuły również rozgrywa się na wyspie. Od Roku pierwszego jest to jednak sporo lepsze. Akcja konstruowana na zasadzie, że ktoś ważny umiera, ktoś zmartwychwstaje, odnajdują się nieznani członkowie najbliższej rodziny, itd. Jeśli ktoś chce poczytać bez bólu jakieś superhero to się nadaje.

Tyle plusów, teraz minusy. Minusy są takie, że to nie jest Lemire i to nie jest Green Arrow. Lemire w swoich najlepszych komiksach nacechowuje postacie bagażem określonych doświadczeń, które później definiują bohaterów i sprawiają, że są nam bliżsi. Ale nie tutaj. Oliver (i nie tylko on) musi się co prawda zmierzyć z dramatami z przeszłości, lecz wszystko to niezbyt wnikliwe i pozostawiające raczej obojętnym. No i to nie jest mój Green Arrow, ten którego znam z Kołczanu i Włóczęgi bohaterów. Wszystkie postacie są raczej mdłe (może prócz Emiko). GA nie ma jednak przede wszystkim żadnych ciętych uwag na temat niesprawiedliwości społecznej, nic go w tej kwestii nie uwiera, niczego nie dostrzega. Trudno nie odnieść wrażenia, że to jakaś zupełnie inna postać. No i z nikogo sobie nie żartuje, w ogóle w całej historii brakuje zielonego humoru.
Batman returns
his books to the library

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:43:10 »
Też zupełnie odbiłem się od tej wizji GA. W ogóle nie potrafiłem się z nim utożsamić i zdecydowanie wolę postać wykreowaną na łamach Kryzysu Tożsamości, JLA: Pragnienie Sprawiedliwości czy wspomnianej przez Ciebie Włóczęgi bohaterów. Mam nadzieję, że Longbow Hunters z kolekcji BiZ przywrócą mą dawną wiarę w tego bohatera.
Na marginesie: był to mój pierwszy komiks Lemire'a i niestety ta przygoda nie była udana.

Online bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 11:42:01 »
Również nie mogę się doczekać tych Longbow Hunters, by sprawdzić czy to rzeczywiście coś ekstra, czy przeceniona opowieść. Z rzeczy wydanych został mi do sprawdzenia jeszcze tylko run Percy'ego. Z niewydanych - kilka komiksów jeszcze chętnie bym sprawdził: Cross Roads, Archer's Quest, 80th Anniversary 100-Page Spectacular.
Batman returns
his books to the library

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 12:47:56 »
Dziś przyszedł wielki projekt i resident alien 2.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 21:10:33 »
Teraz przyszedł czas na Bagniaka Moore'a. Już po pierwszym tomie, zaczynam drugi.

Brak poprzedzających Moore'a tomów trochę mi doskwierał... Ale już jest lepiej  :o

Offline marcinp

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #89 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 21:20:10 »
Skończony właśnie nowy Hulk. Super rzecz. Moonshadow wciągnięty. Nie jest lekki ale bardzo poetycki. W kolejce Broom 2 i reszta nowości z tego miesiaca