Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376011 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #30 dnia: So, 14 Sierpień 2021, 10:08:23 »
Wchodzi w grę tylko oryginał – poradzę sobie z językowymi wygibasami. Trochę Moore'a już czytałem, wiem, że wstyd nie zaliczyć tej pozycji :)

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #31 dnia: So, 14 Sierpień 2021, 19:36:54 »
Klezmerów Sfara. Pierwszy tom czytałem ponad dekadę temu, a drugi wczoraj. I weszło niemożliwie. Zaśmiałem się, wzruszyłem, zaciekawiłem, zachwyciłem. Joann Sfar jest niewątpliwie mistrzem komiksu. Fabuła w tym tomie dzieje się jedynej nocy, kiedy klezmerzy zabawiają muzyką, tańcem i opowieścią zgromadzonych na urodzinach starszej damy gości. Pozornie nic się nie dzieje, a dzieje się tak wiele. Dzieło. Minęły 24 godziny i powtórzyłem przed chwilą pierwszy tom, po wspomnianej długiej przerwie. I zmieniłem ocenę obu tomów z 9/10 na 10/10. Obecnie uważam, że Klezmerzy to najlepszy komiks Joanna Sfara.

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 11:39:02 »
Swamp thing bronze age vol. 3, czyli początek serii, którą przejął Moore (w 20 numerze się to stało). Jak skończę to będę miał przeczytane wszystko z bagniakiem od początku do końca Moore'a.
Właśnie biorę się za Bagniaka Moore'a. Przeczytałem ciekawy wstęp Weina o początkach serii i będę leciał tak 1 zeszyt dziennie w trakcie dojazdu do pracy.
Poza tym na tapecie mam Najczarniejszą Noc z dodatkowymi zeszytami z Wonder Woman.

Offline rzodkiew

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 14:38:41 »
Collected Toppi nr 2. Wziąłem na spróbowanie the Collector, a potem już poszło z górki, przeczytałem Collected Toppi 1 i dokupiłem wszystko aż do 6 części (na którą jeszcze czekam). Świetne są te historie.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 14:44:12 »
Dzisiaj skończę księgi magii (trochę mało się dzieje ale rysunki fajne) i biorę się za Sagę w wydaniu compendium. Mało to poręczne i w sumie zaczynam wątpić czy przebrnę w jakimś rozsądnym czasie. Promocja w atomie była 😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 15:21:07 »
Omnibus Books of Magic czeka u mnie na lekturę. A Sagę czytałem właśnie jako compendium – nawet spoko wydane, nie rozkleja się, a moim zdaniem nie warto inwestować w HC, choć zdaniem wielu to kawał arcydzieła :)

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 15:53:26 »
Też skorzystałem z promocji w tamtym roku na Sagę i bardzo mi się lektura podobała. Aktualnie kończę Batman  Dark Knight Detective vol. 5 i bawię się świetnie.

Offline Uluru

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 15:57:52 »
Przebijam się obecnie przez "Outcast" Kirkmana, do trupów to startu nie ma, ale dla mnie kawał fajnej historii opatrzonej naprawdę bardzo dobrą oprawą graficzną.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 16:17:21 »
Dużo na głowie wiec przeczytam wieczorem kilka stron i padam na pysk, niemniej Captain Ken Tezuki. W tym tempie skończę jakoś przed świętami. XD

Pozycja dla młodszych czytelników, ale Tezuka to Tezuka.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 16:20:44 »
Batman - Ich mroczne plany - ależ to momentami głupie... Ale jak już się wyłączy większość szarych komórek to da się czytać :P

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 17:50:31 »
Rano "S" Gipiego, a teraz "Podróż siódmą" Mutha. Może jutro napiszę coś więcej. Na razie relaksuję się przy adaptacji Lema po ostrym koszeniu trawy. :D

Offline Arne

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 19:29:34 »
Cisnę teraz "Olimpię de Gouges". Bez czytania w trakcie lektury biogramów postaci występujących w komiksie trudniej byłoby się zorientować, kim one są. A to, niestety, zaburza płynność lektury.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 20:02:32 »
Ja jestem właśnie po Lucyferze i Sandmanie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 20:08:16 »
Zaczynam Prometheę, chyba jedyny Moore wydany w PL, którego jeszcze nie czytałem, mam bardzo wysokie oczekiwania, bo lubię te jego odjazdy bardziej nawet niż klasyczne fabuły.

Offline Simon

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 20:11:37 »
Ja obecnie czytam pierwszy tom Rumik World i muszę przyznać, że to całkiem niezłe czytadło (trochę dziwactw, trochę humoru).
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."