Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376113 razy)

bfg, Sikor, Gustavus_tG, studio_lain (+ 1 Ukrytych) i 7 Gości przegląda ten wątek.

Online jotkwadrat

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:36:44 »
Zostało mi do przeczytania 15 tomów Conana z Hachette, ale jakoś nie mogę się zabrać (też tak macie?)
Mnie zostało chyba 57  ::)

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:42:50 »
Ja niestety na dłuższe komiksy przeniosłem zły nawyk z gier czy książek i obecnie mam porozpoczynanych za dużo pozycji. W miarę w kolejności, od tych które planuje kończyć w pierwszej kolejności:

- Żywa Stal - drugie czytanie, przy pierwszym doszedłem do 75-80% ale zbyt długa przerwa, jak i jakość tego komiksu sprawiły, że czytam od nowa :)
- Wilq 30 - fajnie, że w tym numerze postawiono na dłuższą historię, ale przez to krótszą przeczytałem, a dłuższa czeka na swój czas. Do tego w 28 czy 29 mam tez coś niedoczytane.
- Animal Man Omnibus - ostatnio przeczytałem nawet ciurkiem 4 zeszyty, bo leżało rozpoczęte ze 3 miesiące. Coraz bardziej mi się podoba i jako, że już jestem za połową planuje w najbliższym czasie skończyć.
- Ascender t. 1  - czekam na wymianę na egzemplarz bez portugalskich dymków :)
- Historie Prawdopodobne - wyrywkowo (bardziej te krótkie) przeczytałem, czeka na doczytanie reszty
- Top 10 Smax - przeczytane 2 historie pisane przez Moore'a. Trzecią niepisaną przez niego kiedyś muszę doczytać.
- Do Adolfów t. 1
- Kapitan Kloss Omnibus - przeczytany 1 zeszyt, ale czyta się szybko i to dla mnie nowość więc planuję czytać co jakiś czas po zeszycie-dwa
- Władcy Chmielu t. 1 - przeczytane 3/4. Czekałem z ostatnim albumem na zakup "dwójki". Jako, że już jest to niedługo się za to dalej zabiorę.
- Ciemności Smalandii - rozpoczęte dość dawno temu, fajne, ale  jakoś zawsze coś innego wskoczy :)
- Codzienna walka - został ostatni album. Ale to jest tak dobre, że sobie ustaliłem, że czytam po jednym rocznie, więc pewnie teraz w wakacje skończę :)
- Opowieści z Hrabstwa Essex, Doom Patrol 3 - rozpoczęte tak dawno temu, że będzie musiała być ponowna lektura od początku.
- Wieczny Batman 2 - zmęczyłem jedynkę - bardzo rozciągając lekturę w czasie. Bełkot w większości plus często cienkie rysunki. Jednie zeszyt Beltrama był na plus. Za dwójkę nie mogę się wziąć od 2 lat :) A to mi blokuje lekturę końcówki runu z N52, Batmana Kinga i Metale. Chyba oleję i zacznę czytać od razu Kinga. Może jeszcze końcówkę Snydera.
Pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.

Gdzie się da staram czytać na jedno posiedzenie/weekend i trochę ostatnio przeczytałem też całych albumów, no ale te już nie pasują pod tytuł wątku ;)

Offline tB

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 17:16:32 »
To była wojna okopów - zaczęte, czeka na lżejszy baniak, żeby doczytać pozostałe historie,
Doom Patrol #3 - 50%+, ale nie mogę czytać tego więcej niż po jednym zeszycie,
Punisher Max #5 - odtrutka na cięższe treści,
Durango #4 - seria w innej lokalizacji, czytana przy okazji.
A pomiędzy nimi poszły:
- Złoto i krew #1 i #2 - przeskoczyłem z Tardiego, jako odskocznia od tematów I WŚ - nieźle wybrałem, bo od tego tematu zaczyna się ta seria,
- Będziesz się smażyć w piekle - KG wrzuciło na FB, że ma dostępne; nie moje tematy muzyczne, ale dałem szansę i się nie zawiodłem.

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 17:17:35 »
Ja ostatnio łyknąłem to co w podpisie. Czeka teraz na mnie Buddy Longway i W tajemniczym ciemnym lesie. Wtedy będę na bieżąco i zacznę rozglądać się co dalej.

Widzę, że Cartland Cię nie porwał?

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 18:06:56 »
Nie bardzo. Więcej się spodziewałem. Trochę nierówne i czuć upływ czasu. Z 4 albumów środek mi się podobał, skrajne wyraźnie mniej. Szukam takiego westernu jak bez przebaczenia w filmie. Cartland mi się trochę zapowiadał tak ale wątek prywatnego dramatu to jakoś tak pojawił się i zniknął jakby był bez znaczenia.
Ale rysunki robią klimat, oczywiście jeśli ktoś lubi taką stylistykę.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 18:09:43 »
Moje odczucia były trochę inne, pisałem o tym na forum. Dla mnie 9/10 za rysunki, klimat, historie, wątki główne i poboczne, nieszablonowe rozwiązania w westernie, itd... Byłem bardzo zadowolony z tego tytułu, no ale rozumiem  :D dzięki za odpowiedź

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 21:36:13 »
To moze i ja dorzuce swoj kamyczek do ogrodka....
Obecnie na tapecie mam Punk Rock Jesus oraz Oszolomiajace......
PRJ zapowiada sie ciekawie. Kreska taka troche punisherowska.
A Bajki to wiadomo. Starych nie czytalem, a te nowe kolorowe dla mnie w pyte.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 22:04:24 »

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 06:10:09 »
https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=43360
:)

Oops , ale wtopilem. Mam nadzieje, ze nikogo nieopatrznie nie urazilem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Czerwiec 2021, 06:19:22 wysłana przez kuba rozpruwacz »

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 09:03:06 »
Dorzucę i swoje 3 grosze:

Y: The Last Man – jakieś 2/3 za mną. Po lekturze Paper Girls (podobało mi się bardzo) i Sagi (było ok, fajny rozmach, ale za bardzo „mydło i powidło”, jak dla mnie) Vaughana spodziewałem się chyba większej dawki fantastyki, a tutaj dość zwyczajny komiks przygodowy z bardzo fajnym pomysłem i paroma cliffhangerami. Czuć, że rysunki i kolor mają swoje lata.

Chew – po lekturze 3 TP genialne rysunki, kapitalny humor i niesamowita wyobraźnia. Właściwie nie szukałem czegoś humorystycznego, ale kupiłem z ciekawości po wielu dobrych recenzjach i bawię się świetnie przy wszystkich tych wariactwach. W dedykacjach z jednego TP jeden z autorów uwzględnił serial „Lost” i film „Commando” – czuć inspiracje obydwoma tymi tytułami :D

Birthright – kapitalny klimat fantasy wymieszany z naszą rzeczywistością wciąga niczym bagno. Rysunki niby trochę nierówne, ale wiele kadrów potrafi zachwycić. Niestety po świetnej, pełnej zaskoczeń pierwszej połowie, im bliżej końca, tym bardziej przewidywalny staje się scenariusz i całość traci początkową parę. Niemniej jednak czekam na finał.

East of West – jestem w trakcie roku drugiego i nie mogę się nadziwić, jak pojemna jest wyobraźnia Jonathana Hickmana – stworzył niesamowicie przemyślany świat i naprawdę wielowątkową historię, która o dziwo wcale się nie rozjeżdża.  Po budowanym stopniowo napięciu wnioskuję, że całość dopiero się rozkręca i mam nadzieję, że finał nie rozczaruje. Rysunki Dragotty idealnie wpasowują się w klimat, kolor również dobrany kapitalnie.

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #25 dnia: So, 24 Lipiec 2021, 13:24:04 »
Pochwalę się, co tam ostatnio wpadło mi w ręce:

Locke & Key – wiele słyszałem o tym tytule, więc wchodziłem w temat z dużymi oczekiwaniami – w końcu syn Kinga i w ogóle co nie tylko. Przede mną ostatni tom i rozczarowania nie ma, fabuła jest naprawdę przemyślana – rzadko zdarza się, że wszystkie elementy tak doskonale do siebie pasują – tu nie ma wymyślania niczego na siłę czy lania wody. Naprawdę misternie skonstruowany scenariusz, a do tego postacie, które da się lubić, no i po prostu fantastyczna oprawa graficzna. Początkowo obawiałem się, że mało realistyczny styl Rodrigueza nie będzie tu pasował, ale naprawdę byłem w błędzie! Kapitalna rzecz, must have.

I-Zombie – jeśli komuś nie spodobał się serial, nadal może odnaleźć coś dla siebie w komiksie, który z ekranizacją dzieli tylko pomysł na bohaterkę, a fabularnie to zupełnie inna bajka. Zaskakująco lekko i z humorem (niekiedy czarnym) napisana historia, pełna odniesień do klasyków horroru, co chwilę puszczająca czytelnikowi oczko. Niby nic nie jest tu na serio, a jednak opowieść wcale nie wypada głupawo. Klimat świetnie uzupełniają rysunki w konwencji retro, ubrane w bardzo pastelowe kolory.

Once & Future – żeby nie było za kolorowo, to tutaj małe rozczarowanie. Przeczytałem pierwszy tomik TP tego tytułu, bo zainteresowała mnie jakaś entuzjastyczna recenzja, ale jego treść mnie nie zachwyciła. Owszem, graficznie jest świetnie, sam pomysł ze wskrzeszeniem znanej z legend postaci też niczego sobie, ale sama historia to właściwie ganianie się postaci z kąta w kąt, podlane baśniowym sosem. Mimo to kupię kolejny tom – może się rozkręci?

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 15:17:04 »
Swamp thing bronze age vol. 3, czyli początek serii, którą przejął Moore (w 20 numerze się to stało). Jak skończę to będę miał przeczytane wszystko z bagniakiem od początku do końca Moore'a.
Dalej w kolejce czeka nowe wydanie Bilala w większym formacie. I Przybysz do którego zabieram się jak pies do jeża.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #27 dnia: So, 14 Sierpień 2021, 07:56:05 »
Obiecuję sobie, że w końcu nadrobię Swamp Thing Moore'a, ale fajnie byłoby to mieć to w jakimś ludzkim wydaniu, pewnie coś w rodzaju Absolute, a tu już wchodzą tematy typu cena/dostępność...

Offline deFranco

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #28 dnia: So, 14 Sierpień 2021, 08:49:08 »
Ja się wziąłem za "Zbira" i jestem po pierwszej części.

Mój system to: komiks(seria) - książka - komiks(seria) - książka itd...
Seria czyli całość, zawsze czekam aż ukaże się całość, albo przynajmniej kilka albumów.
Czasem mam na horyzoncie książkę, którą już chciałbym poczytać, a tutaj, tak
jak teraz, jeszcze cztery tomiki "Zbira":D Dobrze, że ten akurat ładnie mi wchodzi.

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #29 dnia: So, 14 Sierpień 2021, 09:16:33 »
Obiecuję sobie, że w końcu nadrobię Swamp Thing Moore'a, ale fajnie byłoby to mieć to w jakimś ludzkim wydaniu, pewnie coś w rodzaju Absolute, a tu już wchodzą tematy typu cena/dostępność...
Sobie nie obiecuj tylko bierz się za to. Jak chcesz absoluty to pewnie drogo wyjdzie ale wydanie Egmontu jest niezłe. No i oryginalny tekst Moore'a jest naprawdę trudny - dużo (pseudo)naukowych terminów i sama narracja też w stylu pana z długimi włosami.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/