Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376018 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nicolascage

Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 08:42:45 »
Widziałem podobny post w dziale „Literatura”, ale ciekawi mnie, co ostatnio wpadło Wam w ręce z komiksowego światka. Może, podobnie jak ja, lubicie rozgrzebać kilka pozycji (i opiszecie pokrótce wszystkie), a może nie odpuścicie, aż nie skończycie zaczętego czytadła (i skrobniecie kilka słów właśnie o nim)? Napiszcie parę słów o tym, co właśnie czytacie – czy warto/nie warto i dlaczego :)

Offline pokia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 09:05:19 »
MW Tezuki. To mój trzeci grubas Boga Mangi i być może z tego powodu nie porusza mnie tak bardzo jak Do Adolfów i Ayako. Pewnie dlatego, że spodziewam się tego samego co w wymienionych tytułach - tragedia goni tragedię, nikt nie zazna spokoju i odkupienia. Jestem w połowie i może po skończonej lekturze zmienię zdanie.

Gdybym to była moja pierwsza lektura Tezuki, to komiks mocno by mną potrzepał.

Nesumi

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 09:37:12 »
Ja od połowy przekartkowałem Batman Metal tom 2- bo tego nie da się czytać. W niewielkich dawkach (po pół, jednej historii maks) Donżon 2. Jakoś tak lepiej mi wchodzi, bardzo zazębia się z pierwszym tomem, a ze to prequel, to jakoś świadomość ku czemu to mniej więcej zmierza, hamuje moje zapędy, aby przeczytać to szybciej. No i cały czas mam przed oczyma potężny cliffhanger z jedynki i tu podświadomie oczekuję podobnego rozwiazania. Kościsko KRLa- po kilka(naście) stron gdy synek moczy się w wanience i ktoś musi ten proces koordynować. Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem...
 Poza tym jeszcze dwie książki, ale to już zupełnie inny temat.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 09:49:43 »
Dragman, ale dopiero zacząłem, więc jeszcze nie mam zdania. Ale koncept superbohatera któy dostaje supermocy dopiero jak ubierze sukienkę jest dosyć zabawny. 😏

brvk

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 10:52:46 »
Moonshadow. Przebrnąłem już ze trzy razy do ok. 10 strony i życie mnie pokonywało, szedłem spać. Ach, gdzie te czasy, gdy po pracy miało się siły na wszystko...

Nesumi

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 11:15:09 »
A, właśnie. jeszcze trzy strony Moonshadow przeczytałem i pół wstępu deMatteisa, oraz cały wstęp i pół komiksu Batman Sekta.

Offline Voitas

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 11:57:59 »
Właśnie skończyłem Walking Dead Compendium 1 i przed drugim klocowatym tomem zamierzam dokończyć Batmana Kinga (tomy 11 i 12).

Offline Global

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 12:37:15 »
Skonczylem Batman: White Knight i jestem w trakcie czytania Legends of the Dark Knight. Nie wiem czy skoncze, bo po 3 zeszytach jest slabo.

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 13:08:36 »
Dzisiaj na tapetę wlecą Podboje #3 i Wujek Sknerus #2 - powrót na Równinę Okropności

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 13:27:35 »
Ja ostatnio łyknąłem to co w podpisie. Czeka teraz na mnie Buddy Longway i W tajemniczym ciemnym lesie. Wtedy będę na bieżąco i zacznę rozglądać się co dalej.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Sparnage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 13:28:30 »
Właśnie skończyłem pierwszy tom X-O Manowara i 3 następne czekają na mnie na półce :)

Offline Jaxx

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 14:14:37 »
Ja nadal realizuję plan czytania polskich wydań Marvela w porządku mniej więcej chronologicznym, zaczynając od roku 2000 (wcześniejsze czytam wedle chęci w danym momencie ;) ). Byłem już za Siege, ale cofnąłem się nieco i nadrabiam zaległości, czytając naprzemiennie - raz coś Marvela, raz coś innego. Przeczytałem Runaways z kolekcji SBM i wciągnęło mnie tak bardzo, że czym prędzej pobiegłem do biblioteki po resztę i doczytałem do końca pierwszej serii (czyli cały tom 1 Egmontu). Świetnie napisana historia, nie spodziewałem się, że tak mi podejdzie. Niby nastolatkowie w rolach głównych, ale napisane bardzo przyzwoicie i bez infantylizmów.

Przy okazji wziąłem "Historię bez bohatera / Dwadzieścia lat później" (typowy akcyjniak w stylu Van Hamme'a, zgrabnie i fajnie napisany, ale bez fajerwerków) oraz "BBPO 1946-1948" (świetne, właśnie czegoś takiego oczekiwałem - mniejszy koktajl wierzeń i legend, a więcej typowego horroru i s-f, z epizodyczną rolą Hellboya).

Teraz kończę 4 tom "New X-Men" od Morrisona (trejd "Planeta X" całkiem ok jak na zakończenie runu, ale "Nadchodzi jutro" już męczę - wydaje mi się to jakieś takie niepotrzebne i dobrze, że został mi tylko 1 zeszyt; wcześniejsze tomy podobały mi się dużo bardziej). Dziś zamierzam usiąść jeszcze do najnowszego Thorgala, a potem duet kończący kosmiczną klasykę Marvela, czyli "Domena Królów"/"Imperatyw Thanosa" (to już z WKKM). Następnie pewnie będzie trzeci "Fear Agent", bo zerka na mnie z wyrzutem z półki... 
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Czerwiec 2021, 14:24:36 wysłana przez Jaxx »

Offline rzodkiew

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 14:53:00 »
W zeszłym tygodniu "Walizka" i "Black Beetle", przyjemna rozrywkowa lektura, za chwilę na tapet idą "Opowieści o niedoskonałej przyszłości" oraz finał "Prison pit"

Offline keram2

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:18:40 »

Ja ostatnio:
Buddy Longway - czyli klasyka
Kręgi Magii - przyjemne fantasy dla młodszych (ale starszym też może się spodobać :))

Zostało mi do przeczytania 15 tomów Conana z Hachette, ale jakoś nie mogę się zabrać (też tak macie?)

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:36:41 »
Czytam teraz pierwszy tom Sagi o Potworze z Bagien Alana Moore'a i...Ze dwa razy sprawdzałem czy to faktycznie jest komiks DC z 1984 roku -  ależ to się pięknie zestarzało , historia , sposób narracji, budowanie nastroju , rysunki ,  no wszystko do siebie  pasuje, czuć że jest to od początku,i mam nadzieję że do końca ,przemyślana i poukładana historia.  Scenarzysta mocno do serca wziął sobie tytuł bo faktycznie wciąga jak bagno.