Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 388489 razy)

xanar i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 23:36:56 »
Sunę wytrwale przez MADy wyrwane w promce Egmontu 10,- szt.
Humor taki sobie, ale można się uśmiechnąc pod nosem, bo niekiedy celnie punktują popkulturowe głupotki. Parodie znanych kinowo-telewizyjnych superprodukcji zawsze cieszą, fajnie też że przedruki sięgają czasów sprzed szalejącej politycznej poprawności. Całkiem w porzadku tez wypada przekład. 
Na razie najwyżej oceniam fotostory z tweetującym-trollujacym nowego Star Treka Kpt. Kirkiem, oraz międzynarodowe wersje Spidermana irlandzki, holenderski, chiński, itd. Tom 2 superbohaterski lepszy od 1-go SCI-FI, zobaczymy czy trend się utrzyma.

36degrees

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 01:06:08 »
Image Comics plus jeden Marvel:

Home Sick Pilots – nowy komiks twórców „Limbo” i moim zdaniem jedna z najbardziej zwariowanych serii jakie przeczytałem ostatnimi czasy. Bardzo świeże podejście do tematu duchów i nawiedzonych domów. Wszystko podlane  punkowych klimatem Los Angeles lat 90. Mam nadzieje, że Non Stop Comics sięgnie w przyszłości po ten tytuł i wyda go na naszym rynku.

Friendly Neighborhood Spiderman – stosunkowa krótka, bo tylko 14 zeszytowa seria Toma Taylora, która wystartowała w podobnym czasie co run Nicka Spencera w Amazing Spider-man. Przyjemna lektura z dobrymi dialogami i kilkoma rozczulającymi momentami. A zeszyt #11 w którym pierwsze skrzypce gra Mary Jane to złoto i jeden z moich ulubionych numerów Pajęczaka ostatnich lat.

Stillwater – seria Matta Fractiona. Historia tytułowego miasteczka, w którym nikt nie umiera. Za mną trzy zeszyty – pierwszy bardzo zły, natomiast dwa pozostałe fajne rozwijają zasygnalizowane wcześniej wątki. Zwłaszcza ostatni ukazujący mechanizmy i problemy funkcjonowania małomiasteczkowej nieśmiertelnej społeczności przypadł mi go gustu. Zobaczę jak historia rozwinie się do końca pierwszego story arcu i wtedy zadecyduje czy śledzić ją dalej.

Farmhand – debiut w roli scenarzysty Rob Guillory’a, odpowiadającego wcześniej za stronę graficzna Chew. Świetny pomysł wyjściowy – podobnie jak w przypadku Stillwater małe miasteczko, które sławę zyskało ze względu na farmę roślinnych, ludzkich organów. Za mną pierwszy story arc, opierający się głównie na piętrzeniu tajemnic i ustawianiu poszczególnych graczy na szachownicy, ale komiks swoim rysunkiem, humorem, a przede wszystkim kompletnie zwariowanym klimatem kupił mnie na tyle ze będę kontynuował lekturę. Fani Chew nie powinni być zawiedzeni.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #62 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 14:39:39 »
Pojechałem do pracy na nadgodziny, żeby zarabiać dodatkowy hajs na nowe albumy, po drodze był Empik...i jakoś tak wyszło... :) Dobra, czas zrobić przegląd Relaxu na moim biurku.
Teraz muszę dokupić dwa poprzednie numery, żeby mieć całość historii Andreasa, Conana i kontynuacji wydanego przez Scream Sykes czyli Texas Jacka. A w kolejnym numerze zaczyna się Valerian. Trzeba będzie kupić.

Na razie przeczytam shorty.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 21:31:49 »
Dwaj bracia. 2/3 za mną, a miałem tylko przeczytać początek i sprawdzić czy fajne. I jest. Bardzo fajne i bardzo dobre. Sporo lepsze niż Daytripper, bo autorzy przestali wrzucać wstawki w stylu Paolo Coelho. Świetna, wciągająca historia. Najlepsza jest narracja i uchwycenie momentu w kadrze. Doskonała komiksowa robota. Jutro po pracy dokończę, a jest znakomicie.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 22:40:00 »
Jak ja nie lubie takich postow, oj jak nie lubie 😉. Juz mialem to ominac ze wzgledu na coelhiwizmy w Daytripperze....
A tak zas wydatek😉

Offline rzodkiew

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 07:52:54 »
wróciłem do pierwszego nestora burmy, bo się zastanawiałem, czy dołożyć drugą część do zamówienia, już się nie zastanawiam, tylko biorę
poza tym od początku czytam całego usagiego w zbiorczych - zawsze tak robię z każdą serią po kupnie nowego tomu, że lecę z całością od początku i wcale mi się to nie nudzi - przede mną jeszcze osiem tomów

Offline Genzo

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 10:11:51 »
mam tyle komiksów na półkach nietkniętych i to jeszcze nawet w folii, ze nie wiem za co sie brać. kiedyś za gówniaka brakowało kasy na komiksy, a teraz brakuje czasu. Ostatnio zabrałem się w końcu za klasyka - Ghost in the Shell i w najblizszy weekend postaram sie go skończyć

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 10:50:14 »
zawsze tak robię z każdą serią po kupnie nowego tomu, że lecę z całością od początku i wcale mi się to nie nudzi - przede mną jeszcze osiem tomów

Mam dokladnie tak samo, ewentualnie czekam az wyjdzie calosc (jesli seria jest zakonczona).
High five!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Edgar

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 11:12:35 »
Ja również. :) Teraz właśnie zacząłem po raz drugi czytać Invincible i będę tak celować, żeby skończyć jedenasty tom, mając już na półce dwunasty.
Przy okazji polecam ten komiks każdemu, kto lubi superhero i szuka czegoś wybitnego w tym gatunku.

Online kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 17:13:04 »
Czytam Y i bawię się świetnie. Co prawda może nie zawsze jest logiczne, ale jest to wszystko tak wciągające, że mija 3 dzień, a skończę pewnie dziś ostatni tom.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 20:20:22 »
Skończyłem Blutcha: Mitchum (mega bełkot, ale rysunki super) i powrót do Tezuki: Triton of The Sea.  Znów milion stron. 🙄 😂

Offline Arne

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 09:21:28 »
Skończyłem "Olimpię de Gouges", zabrałem się za "Mroczna
 Wieżę" 10 tomów. Kiedyś miałem przeczytane  pierwszych 5, ale " odświeżam" sobie całość 😀

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 10:24:44 »
Właśnie przebijam się przez 2 cegiełki:

Hellblazer by Jamie Delano - tom 1
Czytałem run Delano wiele lat temu i zastanawiałem się, czy nie zestarzał się on zbytnio. Okazało się, że zupełnie nie. Dostałem tu wszystko, za co uwielbiam historie z Constantinem, tj. magię, demony, brud, przemoc i ponurą atmosfera thatcherowskiej Anglii (widzianą oczywiście z poziomu "dołów" społecznych). Na dodatek Constantine w wersji Delano jest faktycznie niezłym ch...kiem (później w epoce Ennisa, w porównianiu z opisywanymi początkami, to w sumie taki spoko-koleżka się zrobił). Kreska Johna Ridgway'a pewnie nie wszystkim będzie się podobać, ale jak dla mnie doskonale pasuje ona do klimatu historii. 11/10. 

Batman / Wojownicze Żółwie Ninja
Kupiłem tę pozycję jedynie z sentymentu do zielonych ninja, których brakuje mi na polskim rynku i spodziewałem się crapa przeokrutnego. O dziwo jednak, komiks ten czyta się w miarę bezboleśnie (oczywiście przymykając oko na gatunkową konwencję). Rysunek jest lekko karykaturalny. Akcja gna tu na złamanie karku, żarty są nawet niewymuszone, a Shredder w końcu groźny i charyzmatyczny. I tylko batmobil jakoś strasznie udziwniony. Fani tytułowych postaci mogą spokojnie brać i łykną bez bólu.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #73 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 12:40:55 »
Cartland tom 2 i coraz bardziej mi się podoba. Mam wrażenie że rysunki są z każdym tomem coraz lepsze.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:13:44 »
Nadrobiłem drugi tom Muminków i jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Wiele dowcipów / szyderstw bardzo aktualnych nawet dzisiaj, multum celnych spostrzeżeń, przemyśleń i kreatywnych pomysłów. Można czytać i analizować te historyjki na co najmniej kilku poziomach i na żadnym nie zawodzą.