Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 386225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 21:27:46 »
Na razie relaksuję się przy adaptacji Lema po ostrym koszeniu trawy. :D

Wczoraj przeczytalem. Bardzo fajny komiks! Nic wybitnego, ale niezwykle przyjemny w lekturze. No i te przesliczne malunki... Ja zdecydowanie polecam. 
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 09:09:33 »
Ja jestem właśnie po Lucyferze i Sandmanie.

Sandmana trochę czytałem w młodości, niedługo przymierzam się do przeczytania całości obu tytułów, a następnie Books of Magic :)

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 09:10:30 »
Zaczynam Prometheę, chyba jedyny Moore wydany w PL, którego jeszcze nie czytałem, mam bardzo wysokie oczekiwania, bo lubię te jego odjazdy bardziej nawet niż klasyczne fabuły.

Powodzenia w mocno odjechanej podróży przez świat Kabały :D

Online nori

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 09:53:39 »
Ja idę w pulpę, wreszcie zabrałem się za Nowe DC, Flashpoint za mną i meczę Supermana. Nie jest taki zły, ale ewidentnie ma pare lepszych i mocno gorszych pomysłów. Później liga i wchodzę w Batmana. A w międzyczasie zaliczyłem Anihilację. W weekend pewnie zabiorę się za Powrót.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 09:13:20 »
3. album "Księżycówki". Dobra rzecz. Podobnie jak zresztą poprzednie tomy serii.

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 09:28:42 »
Po dwóch tomach "Blacksada" - świetna rzecz. Może nie są to najbardziej oryginalne fabuły świata, ale jak to się czyta! I ten klimat noir. Pewnie to oklepany sposób opisania tego komiksu, ale cóż pan zrobisz, jak tak właśnie jest? Ale jeszcze lepiej się to ogląda - malarskie kadry pełne szczegółów, choć największe wrażanie zrobiła na mnie mimika postaci. Przede mną kolejne trzy części i oby dalej lektura była co najmniej tak samo przyjemna.

Offline Global

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 09:32:47 »
Wciągnąłem za jednym razem Dni, których nie znamy. Spora dawka emocji. 6/6 albo 10/10.

Offline nicolascage

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:47:57 »
Kilka rzeczy, które właśnie mielę:

Firepower – jestem po trzech tomach i stwierdzam, że to Kirkman w świetnej formie. Czysta przygoda i magia filmów kopanych z dzieciństwa typu Quest, które oglądało się z rozdziawioną mordką. Na dokładkę kapitalne, niesamowicie dynamiczne rysunki Chrisa Samnee, które mogą się z początku wydawać niezbyt szczegółowe, ale tam gdzie trzeba potrafią zachwycić. Jedyny minus? Sporo sekwencji akcji bez dialogów, więc poszczególne tomy pękają bardzo szybko.

Lazarus – tu dla odmiany klimat daleki od lekkości Firepower, czyli gęste, polityczne SF, podejmujące trudne tematy podziałów społecznych, ale potrafiące też dać kawał akcji (polecam sekwencje walk) i rozrywki. Oprawa graficzna mrocznego świata rządzonego przez wpływowe rodziny jest realistyczna do bólu. Fantastycznym rysunkom postaci nie ustępują szczegółowe tła, a posępny nastrój uzupełnia doskonale dobrana paleta barw. Jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze nie czytał, to polecam nadrobić.

Ice Cream Man – to z kolei coś z pogranicza horroru i narkotycznych tripów. Każda opowieść traktuje o czymś innym, ale wszystkie łączy gorzki klimat i osoba (a może raczej byt?) tytułowego lodziarza. Czasem mamy do czynienia z makabrą, czasem z horrorem, innym razem śledzimy po prostu ludzkie tragedie, ale opowieściom daleko od banalności, a niemal każda mocno działa na odbiorcę, zmuszając do przemyśleń i wprowadzając w kontemplacyjny, posępny nastrój.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 22:05:08 »
„Życie i czasy Sknerusa McKwacza” z kolekcji od Fantagraphics. To już któraś lektura, tym razem w oryginale. Takie to dobre, ze czytam po jednej części co kilka dni, żeby czytać jak najdłużej :)

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 22:13:56 »
W wolnych chwilach odświeżam sobie Sandmana. Dzisiaj pęka 7 tom.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 11:45:40 »
Donżon 2. Na razie 3/8 za mną. Chyba jeszcze lepsze niż pierwszy integral. Zestaw podstawowy każdego fana komiksu. To taki komiks, że naprawdę nie wiesz co może się zdarzyć, kto może zginąć itd. Każdy pomysł jest dobry. Niczym nieskrępowana wyobraźnia Sfara, Trondheima i rysunki Blaina. Kolejne zeszyty będą rysowane przez innych twórców, ale pierwsze trzy to był popis Blaina.

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 12:56:31 »
Saga o Potworze z Bagien. Łooo Matko, jakie to jest cudowne. Pierwszy komiksowy horror jaki zacząłem czytać i jestem nim wręcz urzeczony. Jestem w trakcie czytania trylogii Arcane'a (druga część 1. tomu), a więc w momencie kiedy zeszyty Bagniaka nie były już obarczone kodeksem komiksowym i w tym momencie fantazja Moore'a wręcz wybucha, co w doskonały sposób podkreślają Bissette i Totleben. Fabuła i poszczególne kadry mogą naprawdę przerażać, a do tego ta wspaniała narracja mojego ulubionego twórcy komiksowego!!! Wierzyć mi się nie chce, że ten komiks przeleżał na mojej półce ponad 3 lata  :-[. Teraz ogarnięcie całego zebranego Moore'a z jednoczesną lekturą prozy Lovecrafta przyjdzie mi już zdecydowanie łatwiej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Wrzesień 2021, 13:11:18 wysłana przez laf »

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 13:07:11 »
Szybka piłka:

"Kroniki z młodości" Guya Delisle - sympatyczne, ale raczej tylko dla fanów autora

"Laowai" - świetna rzecz dla fanów historii oraz klasycznych opowieści w stylu "losy jednostki na tle ważnych wydarzeń historycznych". Do tego bardzo ładne rysynki, trochę a'la Enrico Marini.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 13:55:31 »
Komiksy Richarda Corbena.

Od zawsze bardzo tego artyste lubilem, ale dopiero Muszkowe Duchy Zmarlych, spowodowaly, ze zapragnalem miec od niego co sie da. Wszystkiego nie da rady, bo znalezc rzeczy z jego wlasnego wydawnictwa (Den, Sindbad, Mutant Chronicles), w ludzkiej cenie to jak wygrac los na loterii. Jednakze, te nowsze, zwlaszcza od Dark Horse da sie wyczaic, tylko trzeba pilnowac. Wiekszosc juz niestety OOP, ale da sie, jak sie poszuka.

Jak na razie polecialem z Shadows on the Grave, Ragemoor oraz Rat God, a przed soba mam jeszcze Starr the Slayer. Wszystkie z przeczytanych, sa przynajmniej dobre i bardzo mi sie podobaly. Zwlaszcza Rat God, ktory ma przekozackie kolory. Ogolnie, Corben to marka, ktora ponizej pewnego poziomu nie spada. Polecac nie ma co, kto baze czai, ten czai.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Wrzesień 2021, 15:30:49 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline sokratesik

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 23:13:55 »
Jak już pisałem w wątku non-stop comics za mną świetne  Paper Girls, porównywalne do dobrych seriali Netflixa, a teraz kończę Royal City. Niby obyczajowy ale nieco mistyczny  ;)  Lemire jest nadal super.